Visi mūsų pasirinkimai namų interjere (sienų, grindų, patalynės ir kitų vietų bei daiktų spalvos) turėtų būti daromi atsakingai ir atidžiai. Seniai žinoma, kad spalvos veikia mūsų nuotaikas ir emocijas, ypač tos, kurias mes pasirenkame miegamajam kambariui. Kaip pasirinkti tinkamiausią spalvą miegui, poilsiui ir atsipalaidavimui? Sužinokite, kaip patalynė veikia mūsų nuotaiką.

 

Geri patarimai, kaip pasirinkti patalynės spalvą:

 

"patalynė"

  • Kaip veikia mūsų nuotaiką balta patalynės spalva? Balta tradiciškai laikoma tyrumo ir nekaltybės spalva. Baltos spalvos patalynė suteikia ramybės ir saugumo pojūtį. Be to, balta spalva padeda greičiau užmigti. Pasirinkti baltos spalvos patalynę rekomenduojama žmonėms, kuriuos kamuoja nemiga.

 

  • Kaip veikia mūsų nuotaiką mėlyna patalynės spalva? Pagal fengšui taisykles mėlyna spalva yra viena tinkamiausių miegui ir poilsiui. Miegamasis, dekoruotas mėlynais atspalviais, turi raminantį ir tonizuojantį poveikį. Mėlynos spalvos patalynė tinkama žmonėms, kuriems sunku užmigti ir kuriuos dažnai vargina košmarai.

 

  • Kaip veikia mūsų nuotaiką žalia patalynės spalva? Žalia, ko gero, labiausiai atpalaiduojanti spalva. Tamsiai žalios spalvos patalynė suteikia gaivumo, šviežumo ir šviesos pojūtį. Miegamasis, dekoruotas rudais ir žaliais tonais, padeda atsipalaiduoti, suteikia gyvybingumo ir gaivumo pojūtį, pabudus rytą. Žalios spalvos patalynė padeda sumažinti galvos ir raumenų skausmą.

 

  • Kaip veikia mūsų nuotaiką geltona patalynės spalva? Geltona – vasaros ir saulės spalva. Geltonos spalvos patalynė padeda kurti linksmą, nerūpestingą atmosferą, gerina nuotaiką. Šiltų geltonų atspalvių paletė suteikia svetingumo ir komforto jausmą. O iš medicininės pusės geltona spalva net gali padėti atsikratyti depresijos ir sustiprinti nervų sistemą.

 

  • Kaip veikia mūsų nuotaiką raudona patalynės spalva? Raudona – pavojaus, nerimo ir aistros spalva. Tačiau tai nereiškia, kad raudoni atspalviai nėra tinkami miegamojo interjerui. Apsivilkti raudoną patalynę rekomenduojama tiems žmonėms, kurie kenčia nuo energijos trūkumo. Raudona spalva padės pakelti nuotaiką ir suteiks energijos.

 

  • Kaip veikia mūsų nuotaiką juoda patalynės spalva? Juodos spalvos patalynė atrodo stilingai ir prabangiai. Daugeliui žmonių juoda yra liūdesio spalva. Tačiau yra ir tokių, kuriems juoda spalva suteikia laisvės ir nepriklausomybės pojūtį. Juodą patalynę reikėtų naudoti atsargiai ir gal ne per dažnai, nes ilgainiui ji gali pabosti ar net kelti liūdesį.

 

  • Renkantis patalynę reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į spalvą, bet ir į audinio tekstūrą. Perkelinė patalynė yra vėsi ir gaivi, todėl labiausiai tinka tiems, kuriems dažnai miegoti būna per karšta arba vasaros mėnesiais. Satinas – minkšta, lygi ir šiek tiek žvilganti medžiaga. Satininė patalynė šiek tiek šiltesnė negu perkeltinė. Plona medvilnė – minkšta ir patvari. Flanelė turi mažų pūkelių, dėl kurių tokia patalynė tampa itin šilta ir labiausiai tinkama šaltuoju metų laiku.

 

  • Patalynės skalbimas. Tai, kad reikia skalbti patalynės užvalkalus ir paklodes yra natūralu, tačiau dažnas pamiršta, kad ne mažiau svarbu skalbti ir pagalves bei antklodes. Tą rekomenduojama daryti porą kartų per metus.