Tik romantinėse komedijose du draugai supranta, kad myli vienas kitą tuo pačiu metu ir, be abejo, jų jausmai yra abipusiai. Gyvenime riba tarp draugiško bendravimo ir romantiško flirto yra beveik išsitrynusi, bet vis dėlto skirtumą išduoda nuoširdūs pokalbiai, jiems vieniems suprantami juokeliai ir baimė būti atstumtam. Ką daryti, pamilus draugą? Verta iš anksto pagalvoti, kaip tai prisipažinti ir kaip elgtis po to!

 

santykiai

Geri patarimai, kaip palikti draugų zoną:

 
  • Būti sąžiningam pačiam sau. Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti – tai labai gerai pagalvoti apie savo sprendimą. Paklausti savęs, ar jūs abu ieškote rimtų santykių, ar įsivaizduojate, ką apskritai reiškia santykius. Ar galėsite tęsti santykius, jeigu jausmai nebus abipusiai? Kokia tikimybė, kad jūs esate jo skonio? Ar dabar tinkamas metas atsiskleisti? Stenkitės situaciją vertinti realistiškai – ne tik vertinti savo galimybes. Pažvelkite į jį kaip į patrauklų asmenį, su kuriuo ne tik smagu leisti laiką, bet ir kaip į partnerį. Ar jis turi erzinančių įpročių ir savybių, su kuriomis negalėtumėte taikstytis? Ar gerai pažįstate jį kaip vyrą? Turite pasitikėti savimi ir būti tikri dėl savo sprendimo perkelti santykius į naują lygmenį.
 
  • Stebėti flirto ženklus. Reikėtų stebėti, kaip jis su jumis elgiasi. Romantinius jausmus sunku paslėpti: kai jie yra, net kasdienis bendravimas tampa flirtu. Stebėkite ženklus: prisilietimus, akių kontaktą, komplimentus. Tiesiog pamatykite juos, bet neprisikurkite to, ko nėra. Ko tiksliai nereikėtų daryti: nepradėkite planuoti didelės ateities ir meilės kulminacijų, kol jų dar nėra.
 
  • Rasti nepastebimą būdą pakalbėti apie šią temą. Jeigu sunku nuspėti, kaip jis reaguos į tokį prisipažinimą, pradėkite iš tolo. Iš pradžių apie tai, kad galėtumėte būti pora užsiminkite pusiau juokais. Lyg tarp kitko paklauskite, ką jis galvoja apie draugystę tarp vyro ir moters, ir ar tai gali peraugti į kažką rimtesnio. Tai saugus būdas patikrinti jo jausmus jums, tik nereikėtų laukti labai objektyvaus atsakymo, nes visgi jis nieko kol kas neįtaria apie slepiamus jūsų jausmus.
 
  • Atvirai pasikalbėti. Nėra geresnio būdo įsitikinti, kad jūsų nuomonės sutampa, nei paklausti tiesiai šviesiai. Jeigu nė kiek neabejojate dėl savo jausmų ir mintyse jau matuojatės vestuvinę suknelę, nedelskite ir, atsiradus galimybei, pakalbėkite su juo apie tai, kas rūpi. Paaiškinkite, kad jūs nereikalaujate iš jo nieko, tik sąžiningo atsakymo. Pagalvokite, kaip jūsų santykiai pasikeis, sužinojus vienokį ar kitokį jo požiūrį į jus. Paklauskite jo, ar tai, ką pasakėte, pakeitė jo nuomonę apie jus. Tokiam pokalbiui ryžtis sunku, bet po to nebelieka neaiškumų ir nesusipratimų. Jeigu yra galimybė, kad jis jaučiasi panašiai, tai jūs turite galimybę būti pora. Jeigu – ne, tai nebegaišite laiko veltui ir ieškosite kito žmogaus, kuriam galėtumėte skirti savo laiką ir energiją.
 
  • Nesutikti eiti į kompromisus. Nesvarbu, kaip labai patinka jums būti jo kompanijoje, bet turėtumėte visada atsisakyti draugiško sekso. Jeigu vyras pradeda šnekėti apie tai, kad jūs jam patinkate, bet jis nėra pasirengęs rimtiems santykiams, netikėkite jo miglotais pažadais ir netapkite jo meiluže. Jeigu ieškote ilgalaikių, rimtų santykių, nesutikite leisti į intrigas ir trumpalaikius santykius. Nebandykite apgaudinėti nei savęs, nei jo, kad jus tenkina intymumas be įsipareigojimų. Tai tik sukels dar daugiau nusivylimo ateityje.
 
  • Išlikti draugais. Kadangi šis žmogus yra jūsų draugas, labai svarbu pagalvoti, kaip elgsitės, jei jis negalės atsakyti į jūsų jausmus. Jeigu manote, kad jūsų jausmai labai stiprūs, galbūt norėsite nutraukti draugystę. Nedaryti skubotų sprendimų. Po pokalbio, kuriame prisipažinote savo jausmus, pabūkite atskirai, pagalvokite apie viską, atsipalaiduokite. Jeigu abiems ši draugystė brangi, stenkitės vengti įžeidinėjimo ir niekinimo.