Kūrybiškumas yra sąvoka, susijusi su menine karjera ar veikla. Tai gerai žinomas raktinis žodis, kurį įrašius į gyvenimo aprašymą (CV), atsiveria daugiau galimybių gauti gerą darbą ar paaukštinimą. Tačiau ką iš tikrųjų reiškia būti kūrybingam ir kuo ši savybė naudinga gyvenime, ne tik versle? Kaip ugdyti kūrybiškumą?

 

kurybiškumas

Nestandartinis mąstymas

 

Kūrybiškumas – tai nestandartinis, kūrybiškas mąstymas, leidžiančius rasti optimalius konkrečios problemos sprendimo būdus taip, kad ją būtų galima išspręsti su nedidelėmis pastangomis ir gauti geriausią įmanomą rezultatą. Kūrybingi žmonės savo mąstymu dažnai peržengia tipinius rėmus to, ką visuomenė siūlo ir priima ir ką žmonės darytų tam tikroje situacijoje. Dėl to šią savybę turintys žmonės dažniausiai gyvena įdomesnį gyvenimą ir savo kelyje sutinka daugybę galimybių, kuriomis noriai naudojasi.

 

Kūrybiškumas daugiausiai susijęs su intelektu, išradingumu ir gebėjimu būti bet kokioje situacijoje. Tam tikra prasme kūryba yra logikos priešingybė, tačiau tai nereiškia, kad ja pasižymintys žmonės elgiasi nelogiškai, tiesiog žvelgia į pasaulį daug plačiau. Kūrybiškumas nebūtinai turi būti įgimtas, bet dažnai atsiranda dirbant su savo protu ir nuolat peržengiant savo asmeninio komforto ribas mąstant ir veikiant. Kai toks požiūris tampa įpročiu, kūrybiškumas įgauna formą.

 

Kūrybiškumas ir gyvenimo tikslų įgyvendinimas

 

Norėdami pamatyti tikslus, o ne problemas, ir ieškoti naujų būdų jiems įgyvendinti, turite visam laikui pakeisti savo mąstymo modelius. Prie to labai prisideda kūrybiškumas. Dėl tos pačios priežasties tai labai padeda darbe ir asmeniniame gyvenime, leidžia įvairiais būdais siekti tikslų ir klausimą: „Ar aš galiu tai padaryti?”, pakeisti į klausimą: „Kaip aš tai padarysiu?”. Taip daug lengviau būti sėkmingam. Dėl šios priežasties kūrybiškesni žmonės gyvena pilnavertiškesnį gyvenimą nei tie, kurie to nedaro. Kalbame ne tik apie profesinį, bet ir apie asmeninį gyvenimą, nes kūrybingi žmonės suvokiami ir kaip labiau traukiantys priešingos lyties atstovus.

 

Kaip ugdyti kūrybiškumą?

 

Tam tikrai reikia peržengti gerai žinomus mąstymo modelius. Atliekant kasdienes užduotis vis ieškoti naujų būdų ir sprendimų. Dėl to geriau veikia dešinysis smegenų pusrutulis, atsakingas už kūrybinį mąstymą. Galimos nesėkmės atveju nenusiminkite, turite išbandyti naujus būdus, kaip pasiekti sėkmę. Dėl to dažnai galima rasti geresnį sprendimą. Verta skirti laiko protiniam pasirengimui, siekiant įveikti konkrečią problemą ir susidaryti atitinkamą požiūrį į sėkmę.

 

Kūrybiškumas taip pat ateina su pasitikėjimu savimi. Deja, kompleksų kupiniems žmonėms sunku kūrybiškai mąstyti, nes jie netiki savo sugebėjimais. Dėl šios priežasties, jei norite dirbti su savimi, pirmiausia turite atsikratyti neigiamo savęs ir savo sugebėjimų vertinimo. Kita vertus, prireiks daug nuolankumo, kad suvoktum, jog kūrybiniam mąstymui reikia daug žinių apie pasaulį, kurias būtina nuolat plėsti. Kūrybiškumą lavinti gali padėti ir įvairūs pratimai, kurie padeda išeiti iš komforto zonos ir pasielgti drąsiai.