Geri patarimai, kaip išsaugoti santykius per atstumą
2016-02-17 15:16Santykiai per atstumą, nuo pasimatymo iki pasimatymo, daugeliu atveju yra nemenkas iššūkis poroms. Tačiau geriausia yra tai, kad viskas priklauso tik nuo pačių žmonių.
Kitame mieste gyvenantis mylimasis labiau idealizuojamas, todėl santykiai gali net atrodyti romantiškesni nei kasdien susitinkant. Kiekvienas susitikimas – tai šventė, o išsiskyrimas – skausmas ir širdgėla. Kita situacija, kai susituokusi pora susiduria su išbandymu atstumu. Pavyzdžiui, vienas iš jų turi persikelti dirbti į kitą miestą, o kitam vykti kartu nėra galimybių. Reikėtų stengtis daryti viską, kad kuo greičiau būtų galima vėl gyventi kartu, net jei tai reikštų ir tai, kad vaikams reikės eiti į kitą mokyklą, o sutuoktiniui ieškotis naujo darbo. Šeimoje reikėtų vadovautis pagrindine taisykle: „Tegul niekas mūsų neišskiria“.
Santykiai per atstumą turi šiek tiek privalumų. Laikinas atsiskyrimas nuo partnerio padeda labiau jį vertinti, jo pasiilgti, suprasti, kaip labai jo reikia kasdien ir koks jis brangus. Tai net gali sustiprinti santykius.
Geri patarimai, kaip išsaugoti santykius per atstumą:
- Skirti laiko atsisveikinimui. Svarbu tinkamai atsisveikinti ir abipusiai sutikti, kad reikia abiems dėti daug pastangų, kad būtų išsaugoti santykiai. Kartais galvojama, kad nebūtina kalbėti apie ilgesį ir liūdesį išsiskiriant, nes tai gali dar labiau nuliūdinti partnerį, tačiau iš tikrųjų reikėtų leisti jam žinoti, kad vienas kito lauksite.
- Pirmosios išsiskyrimo dienos. Prisiminti, kad pirmosios dienos po išsiskyrimo visada būna sunkiausios. Po to bus jau lengviau. Vėl reikės užsiimti įprasta kasdiene veikla. Aišku, laisvalaikio padaugės, tačiau jį nereikėtų praleisti sėdint ir liūdint. Rekomenduojama susirasti veiklos, kuri užpildytų po partnerio išvykimo atsiradusias spragas. Pavyzdžiui, galima užsirašyti į pilvo šokių kursus – kai grįš partneris galėsite jį nustebinti, mokytis kitų naujų dalykų, užsiimti saviugda, asmeniniu tobulėjimu, skaityti knygas, klausytis paskaitų, pradėti mokytis užsienio kalbos.
- Išlaikyti pusiausvyrą. Kai partneris grįžta, reikėtų skirti savo dėmesį ne tik jam vienam, pamirštant viską ir visus aplink. Juk ir su juo galima aplankyti draugus ir giminaičius. Prieš jam išvykstant rekomenduojama sutarti laiką, kada jums abiems patogiausia bendrauti telefonu ar internetu. Kalbėdami apie tai, kas jums nutiko per dieną, neprarasite ryšio ir gal net tapsite artimesni.
- Nenerti stačia galva į darbus. Norėdami lengviau išgyventi išsiskyrimą, daugelis pasirenka užsimiršimą darbuose. Vienu atveju nepuoselėjamas ryšys su partneriu susilpnės, nors galima pasiekti karjeros aukštumų. Kitu atveju, ryšys ne tik susilpnės, bet ir dėl per didelio krūvio gresia fizinis pervargimas. Labai svarbu įsiklausyti į save, suprasti, kad darboholizmas tik atbukina jausmus, bet nepadeda spręsti problemų. Naudingiau būtų ne pasinerti į darbus, o pradėti lankyti jogos pamokas arba užsiimti meditacija.
- Leisti sau jausti visus jausmus, kurie kyla, kai mylimasis išvykęs toli. Tai yra liūdesį, džiaugsmą susitikus, laisvės ir nepriklausomybės pojūtį. Pajutus pavydą arba kilus kitiems įtarimams, reikėtų aptarti tuos jausmus su mylimuoju. Štai kelios gudrybės, kurios gali padėti stiprinti tarpusavio ryšį. Pavyzdžiui, galima ką nors pagaminti savo rankomis ir įteikti išvykimo dieną, kurį antroji pusė turės nešiotis kaip talismaną. Santykiuose per atstumą nėra fizinio kontakto, todėl labai svarbu rašyti vienas kitam švelnias ir nuoširdžias žinutes, el. laiškus, intymias žinutes.
- Susitikimo džiaugsmas. Susitikimui reikėtų skirti pakankamai laiko ir dėmesio. Antroji pusė turėtų jausti, kad buvo laukiama ir sugrįžimas kelia džiaugsmą. Tam rekomenduojama ruoštis iš anksto: paruošti skanią vakarienę arba užsakyti staliuką restorane, pasidaryti makiažą, gražiai susišukuoti, apsirengti. Galima sugalvoti kokią nors nedidelę, malonią staigmeną, kurią abu galėtumėte prisiminti tuomet, kai būsite vėl atskirai.
- Vėl kartu. Susitikus reikėtų nepamiršti nuoširdžių pokalbių dviese, aptarti ateities planus, užsiimti įdomia veikla, susitikti su bendrais draugais. Partneriui, kuris priverstas vykti į naują vietą, megzti naujas pažintis, labai svarbu žinoti, kad kažkur yra žmonių, kurie jį myli, palaiko ir supranta.