Žmonės skirtingai traktuoja pagyrimus. Kažkas tiki, kad be to negalima išsiversti, o kažkas įsitikinęs, kad dėl to žmogus tampa pasipūtęs ir išdidus. Tad ar verta girti save ir kitus? Pasak psichologų, vis tiek verta, bet tai reikia daryti atsargiai.

 

komplimentai

Kaip išmokti girti save ir kitus?

 

Kartais gali būti sunku išmokti save girti, tačiau verta dirbti su savimi. Pirmiausiai galite pasakyti kitam žmogui ką nors gražaus, jei jis padarė gerą darbą. Taip pat galima pagirti ir kitus objektus, pavyzdžiui, pasakyti, kad jums labai patiko šis filmas arba jus žavi ši gėlė. Kasdien bus vis lengviau ir lengviau ką nors pagirti, išsiugdyti šį įprotį savyje.

 

Reikia mokėti pripažinti savo nuopelnus ir didžiuotis savo pasiekimais, ypač jei jie yra jūsų pastangų rezultatas. Profesionalui atrodo, kad jo atliekamas darbas yra paprastas, bet kartu pamiršta, kiek kantrybės, pastangų ir kruopštumo buvo įdėta, kai įvaldė šią profesiją. Arba, priešingai, kai užduotis jums pasirodė nelengvas išbandymas, pagalvokite, kad vis dėto su ja susidorojote, sunkiai ir sąžiningai dirbote, t. y. taip pat esate vertas pagyrimo.

 

Kiekvieną dieną reikia stengtis rasti priežastį pagirti save, net jei tą dieną neatlikote jokių didvyriškų darbų. Pagyros įkvepia, netrukus pastebėsite, kad pradėjote džiaugtis ir darbu, ir namų ruoša, buities reikalais, tapote šiek tiek laimingesni. Nereikėtų lyginti savo pasiekimų su kitų žmonių pasiekimais, galvoti apie tai, kiek pažengėte šiuo klausimu. Pavyzdžiui, svajojate auginti gėles ir, jei anksčiau negalėjote atskirti begonijos nuo chlorofilo, dabar galite apie šiuos augalus daug pasakyti. Jei yra rezultatas, vadinasi, yra ir priežastis pasakyti sau komplimentą.

 

Pagirti kitus yra šiek tiek sunkiau, reikia laikytis kelių taisyklių:

 
  • niekada neskaityti moralų ir nedalyti neprašytų patarimų kartu su komplimentais, pavyzdžiui: „Labai džiaugiuosi, kad gavote 10, bet dar reikia padirbėti su rašysena”.
 
  • Nereikėtų su kitu šnekėti ironišku tonu, menkinančiai, nes toks pagyrimas ne nudžiugins, o nuliūdins.
 
  • Visada girkite nuoširdžiai, iš širdies, bet už ką nors konkretaus, kitaip jūsų pagyrimai taps šiurkščiu meilikavimu.
 
  • Konkrečiai nurodykite, už ką kitą giriate: „Man patinka eiti su tavimi į knygyną, nes tu daug išmanai apie literatūrą”. Sakyti ne: „Kokią gražią suknelę pasisiuvai”, o „Man ši suknelė labai patinka: gerai parinktas stilius, visos siūlės tobulos, niekur niekas neišiskiria, tobulai priglunda prie figūros”.
 
  • Nevartokite tokių žodžių kaip „nepaprasta”, „puiku”, „nuostabu”, nes dėl jų jūsų pagyrimas atrodys nenuoširdus ir net gali būti neteisingai suprastas.
 

Girkite save ir kitus, dalinkitės pozityvu, nes pasaulyje jau ir taip užtenka negatyvo, kam dar labiau apsunkinti situaciją? Tačiau labai svarbu stengtis visa tai daryti nuoširdžiai, nes nors komplimentai visiems patinka, jie neturėtų būti palaikomi bandymu įtikti, meilikavimu ir gudravimu. Be abejo, jei esate šalia malonaus žmogaus, visada galite galite jį už ką nors pagirti.