Visiškai normalu ir net sveika kartais poroms ginčytis. Poroje yra du žmonės ir kartais jų nuomonės gali išsiskirti. Daugelis porų pakankamai neįvertina to, kad santykiams didelę įtaką daro ne tik tai, kas pasakoma konflikto įkarštyje, bet ir tai, kaip elgiamasi po to. Štai keletas patarimų apie tai, ko negalima daryti po ginčų su partneriu.

 

12 patarimų, ko negalima daryti po ginčo su partneriu:

 

santykiai

  • Elgtis taip, tarsi nieko nebūtų nutikę. Ignoruoti tai, kad buvo konfliktas ir apsimesti, kad nieko nenutiko, nėra pati geriausia mintis. Po ginčo rekomenduojama pasidalyti tarpusavyje mintimis, ko išmokė konfliktinė situacija.
 
  • Dalytis savo ginčų detalėmis socialiniuose tinkluose, internetinėje erdvėje ir su atsitiktiniais žmonėmis. Normalu norėti paguodos, supratimo iš draugų ir artimųjų. Tačiau reikia nepamiršti, kad poros konfliktų nereikėtų kelti į viešumą Žmonės greiti pasmerkti ir susidaryti nuomonę iš kelių pasakytų frazių, ir kurios beveik neįmanoma pakeisti. Kartą pasiskundus savo santykiais, aplinkiniams pradės atrodyti, kad jūsų santykiai pasmerkti žlugti.
 
  • Atidėlioti konfliktų sprendimą ir viską išsiaiškinkite, kol dar ne vėlu. Ilgai delsiant, pyktis kaupiasi, kol vieną dieną išsiveržia su sprogimu. Tada išvengti konfliktų ir rasti abejoms šalims priimtiną išeitį yra daug sudėtingiau. Be to, laikui bėgant, kai kurie dalykai pasimiršta ir tai taip pat gali kliudyti rasti kompromisą.
 
  • Būti užsispyrusiais ir nepriimti atsiprašymų. Nereikėtų laikyti pyktį savyje ir nesuteikti atleidimo. Jeigu partneris yra nuoširdus, sąžiningas ir atsiprašo iš visos širdies, reikėtų atleisti. Kitu atveju, negatyvūs jausmai kliudys gyventi ilgiau nei turėtų. Mokėjimas atleisti – vienas svarbiausių dalykų ilgalaikiuose santykiuose.
 
  • Atnaujinti tą patį ginčo ateityje. Jeigu poros nuolatos prisimintų kiekvieną konfliktą, nebeturėtų laiko meilei ir kitiems smagiems dalykams. Jeigu ginčas jau baigtas, nėra jokios priežasties jį atnaujinti dar kartą. Nuolatos iškeliant senus dalykus, patenkama tarsi į užburtą ratą ir parodoma partneriui, kad anksčiau priimti sprendimai ir susitarimai nieko nereiškia.
 
  • Ieškoti pateisinimų dėl konfliktų. Labai dažnai žmonės dėl asmeninių problemų linkę kaltinti stresą, blogą orą, transporto spūstis. Jeigu kažkas liūdina, tai ir turėtų žinoti partneris, o ne galvoti, kad taip tikriausiai yra dėlto, kad šiandien jums buvo bloga diena darbe.
 
  • Tikinti, kad iš tikrųjų taip negalvojate. Nesvarbu, ar iš tikrųjų taip galvojote, ar ne, jeigu tai pasakėte, tai nebegalite atsiimti savo žodžių. Svarbu suprasti, kad jūsų išarti žodžiai galėjo įskaudinti partnerį ir prisiimti visą atsakomybę už tai, ką pasakėte konflikto įkarštyje.
 
  • Nesimylėti po ginčo, jei nėra noro. Ne visada po įtempto ginčo norisi „nuleisti garą“ lovoje. To ir nereikėtų daryti, jei nėra noro. Seksas – tai meilė, intymumas, rūpestis, šiluma ir tarpusavio ryšys. Kartais reikia, kad emocijos nurimtų, kad galėtumėte mėgautis geru susitaikymo seksu. Reikėtų paaiškinti partneriui, kodėl atsisakote sekso, kad jis nesijaustų įžeistas ar nusivylęs.
 
  • Nesusikoncentruoti į kivirčo priežastis. Pavyzdžiui, jeigu staiga partneris pasidarė labai užmaršus, nepulkite jo kaltinti kiekvieną kartą, kai jis ko nors nepadaro. Geriau raskite tinkamą laiką ir tada papasakokite jam, kaip jaučiatės dėl jo užmaršumo. Stenkitės palaikyti savo partnerį, o ne jį smerkti ir teisti.
 
  • Nebausti partnerio tyla. Normalu norėti šiek tiek daugiau asmeninės erdvės po barnio. Partnerio ignoravimas tik dar labiau sustiprina pyktį ir skatina įsižeisti. Tyla atrodo lyg bausmė. Bausti partnerį tyla – negarbinga, tai žemina partnerį. Trumpai tariant, tai manipuliavimas kitu žmogumi ir jo jausmais. Paaiškinti, kad jums reikia poros valandų atvėsti ir nusiraminti, ir tik po to jausitės pasirengę atnaujinti ryšį.
 
  • Nesmerkti savęs dėlto, kad kilo konfliktinė situacija. Tokiose situacijose atsiduria visiems, net patiems geriausiems. Ginčai neretai parodo, kad žmonėms rūpi, kas vyksta, jie myli savo partnerį ir nori jam visko, kas geriausia. Žinoma, tuo nereikėtų piktnaudžiauti. Kaip ir labai griaužti save pratrūkus.
 
  • Nenaudoti įžeidžiančių žodžių, kalbėdami apie partnerį. Bet kokių įžeidimų reikėtų vengti. Net ginčo įkarštyje reikėtų stengtis kalbėti ramiai, lengvai suprantamais sakiniais, kad partneris suprastų, kaip jūs jaučiatės. Pavyzdžiui, galima sakyti: „Kai tu grįžęs namo mane ignoruoji, aš jaučiuosi toks vienišas“.