Taip, kaip vasarą keičiame aprangą į lengvesnę, vėsesnę ir šviesesnę, taip ir mitybą šiuo metų laiku reikėtų pritaikyti pagal tai, koks oras. Yra maisto produktų, kurie sušildo kūną net šalčiausią žiemos dieną ir yra tokių, kurie vėsina, kai termometro stulpelis smarkiai šokteli į viršų. Gamta yra labai išmintinga, todėl geriausia vartoti sezoninius produktus. Daugelis sezoninių maisto produktų valgomi žali arba šiek tiek apvirti (apkepti). Vasarą yra daugiau progų bendrauti, švęsti ir pasilepinti skaniu maistu bei gėrimais. Tai nieko baisaus, jei jūsų medžiagų apykaita greita ir kūno sudėjimas iš prigimties lieknas. Kitu atveju gresia priaugti svorio, o ne numesti, nebent labai atidžiai rinksitės, ką valgote ir „neatleisite vadelių“. Vasarą pilna gėrybių, kurias vartodami, puikiai jausitės ir išliksite dailios figūros.

 

Geri patarimai, ką valgyti, kad sulieknėtumėte vasarą:

 

"dietos"

  • Arbūzai. Vasarą rekomenduojama gerti daugiau vandens, tačiau troškulį gali numalšinti ne tik jis, bet ir arbūzai. Arbūzuose yra didelis vandens kiekis, o gražią rausvą spalvą jiems suteikia antioksidantas likopenas.
 
  • Braškės ir mėlynės. Saldžios, sultingos uogos turtingos flavonoidų, padedančių išvengti ligų ir greičiau pasveikti. Be to, jos pagreitina kraujo tekėjimą į odą ir sumažina jautrumą šviesai, todėl pagerėja odos išvaizda, struktūra ir tekstūra. Vasarą, kai dienos ilgesnės ir daugiau laiko praleidžiama gryname ore, tai labai aktualu. Flavonoidai uogose gali padėti sulėtinti kognityvinių gebėjimų blogėjimo procesą. Odai naudingų flavonoidų taip pat daug yra bananuose, citrusiniuose vaisiuose, brokoliniuose kopūstuose, artišokuose, graikiniuose riešutuose, pistacijose, anakardžių riešutuose, krapuose ir čiobreliuose.
 
  • Avietės ir gervuogės. Šios vasaros uogos yra turtingos maistinių skaidulų. Ne sezono metu šios uogos būna gana brangios, nors ir labai naudingos. Juose gausu vitamino C ir nemažai maistinių skaidulų.
 
  • Krevetės. Jeigu organizmas negauna pakankamai baltymų, nieko nuostabaus, kad dieną gali kamuoti beprotiškas alkis. Krevetės yra puikus baltymų šaltinis, neapsunkinantis virškinimo sistemos karštomis vasaros dienomis ir naktimis. Tačiau gruzdintomis krevetėmis geriau nepiktnaudžiauti. Norint sulieknėti rekomenduojama rinktis keptas ant grotelių ar troškintas krevetes.
 
  • Kokteiliai be alkoholio. Alkoholis ir dieta yra niekaip nesuderinami dalykai, todėl svajojantys numesti porą kilogramų turėtų pasistengti jo atsisakyti arba labai sumažinti jo suvartojimą. Iš vaisių ir uogų sulčių galima pasigaminti daug skanių nealkoholinių kokteilių, kurie mažai kuo skirsis nuo stipresnių versijų.
 
  • Pomidorai. Kaip ir arbūzai, pomidorai – dar vienas likopeno turtingas vaisius. Pomidoruose taip pat gausu kalio, kuris padeda palaikyti normalų skysčių lygį organizme ir apsaugo nuo vidurių pūtimo.
 
  • Salierai ir pankoliai. Nėra nieko blogiau, nei išsiruošus į pliažą, jausti patinimą. Šios daržovės veikia kaip natūralūs diuretikai, padedantys pašalinti skysčių perteklių, bet nesukeliantys dehidratacijos. Šiose daržovėse yra sudedamųjų medžiagų, kurios stimuliuoja inkstų veiklą, skatina toksinų ir perteklinių skysčių pasišalinimą, kurie sukelia pilvo pūtimą ir kūno tinimą.
 
  • Cukinijos. Šios geltonos ir žalios daržovės turėtų dažniau atsirasti vasarą ant valgomojo stalo. Jose gausu maistinių skaidulų, kurios padeda išvengti dažno užkandžiavimo dieną. Taip pat jose yra daug vandens, kuris padeda užpildyti skrandį ir suteikia sotumo jausmą. Cukinijas galima kepti ant grotelių arba pasigaminti cukinijų spagečių.
 
  • Geltonos ir žaliosios citrinos. Citrusiniai vaisiai gali paskaninti daugelį patiekalų, be papildomų kalorijų. Skaidulos, baltymai ir skonis yra trys dalykai, padedantys sėkmingai lieknėti. Skaidulos ir baltymai suteikia sotumo jausmą, tačiau tam, kad maistas teiktų malonumą, jis turi būti skanus. Geltonų arba žaliųjų citrinų sultimis pagardintos salotos taps skanesnės ir gali pakeisti daug druskos turinčius įprastus padažus.
 
  • Vanduo su vaisių sultimis arba žolelėmis. Rekomenduojama visada su savimi turėti buteliuką vandens. Jį galima pagardinti braškėmis, citrinomis, šilauogėmis arba mėtomis. Vanduo taps skanesnis, tad labiau norėsis jį gerti.
 
  • Ant grotelių kepti persikai, ananasai ir mangai. Daugelis pamiršta, kad lauke ant grotelių galima kepti ne tik daržoves, bet ir vaisius, pavyzdžiui, persikus, ananasus, mangus. Jie yra saldūs, todėl kepant ant grotelių susikaramelizuoja natūralūs cukrūs ir suteikia vaisiams naujų, neįprastų skonių. Tai idealus pakaitalas kaloringiems desertams vasarą.
 
  • Lašiša. Viduržemio jūros dieta yra viena sveikiausių pasaulyje, nes ji sumažina širdies ligų riziką (t. y. pagrindinė šiuolaikinių žmonių mirčių priežastis). Reikėtų valgyti daugiau žuvies, ypač lašišos, kuri yra ne tik baltymų, bet ir omega 3 riebalų rūgščių šaltinis.