Nesvarbu, ar kamuoja nemiga, ar tik retkarčiais sunku užmigti, miego kokybę galima pagerinti. Gero miego sąvoka neatsiejama nuo reguliaraus miego, ritualų prieš nakties poilsį ir gyvenimo būdo. Tačiau kartais užmigti vis tiek sunku, net jei atsisakoma kofeino, miegama tamsiame, maloniai vėsiame kambaryje, nežiūrima siaubo filmų ir pamirštami dienos rūpesčiai…

 

Kai kurie asmens įpročiai ir pomėgiai, net jam nežinant, gali trikdyti ramų miegą. Ilgalaikis miego trūkumas gali turėti neigiamų pasekmių sveikatai. Žmonės, miegantys nepakankamai, labiau linkę sirgti diabetu, depresija, širdies ir kraujagyslių ligomis, priaugti svorio. Taigi ką daryti, kad naktį aplankytų saldus miegas?

 

Be abejo, prieš miegą reikėtų vengti kavos ir stiprios arbatos. Nedaugelis žino, kad prieš miegą apskritai reikėtų riboti suvartojamų skysčių kiekį. Kai kuriose vaisinėse arbatose, gazuotuose vaisvandeniuose, ypač apelsinų, taip pat yra kofeino. Gėrimų, kurie suteikia energijos, po 14 valandos reikėtų vengti.

 

Prieš miegą vengti labai sotaus maisto, didelių porcijų. Kai kurie produktai tinkami vartoti prieš miegą. Pavyzdžiui, makaronai su kalakutiena ir šviežiomis daržovėmis, varškė su banano griežinėliais, šiltas pienas su sausainiais ir kt.

 

Alkoholiniai gėrimai sukelia apgaulingą mieguistumą. Miegas būna negilus, dažnai prabundama. Jeigu svaigiųjų gėrimų neketinama atsisakyti, nedidelį kiekį gerti vakarienės metu (apie 18 valandą). Vengti alkoholinių gėrimų vėlyvą vakarą.

 

Netiesa, kad šilta vonia padės užmigti. Bet kokia veikla, kuri prieš miegą pakelia kūno temperatūrą (šiltas vanduo taip pat) gali trukdyti užmigti. Maudytis reikėtų tik grįžus iš darbo, o ne prieš miegą.

 

Verta išbandyti atpalaiduojančius jogos pratimus. Nesudėtingi pratimai nevargina, o nuramina, pagerina kvėpavimą, šalina raumenų įtampą. Jogos pratimas: atsisėsti sukryžiavus kojas, rankas padėti ant kelių. Užmerkus akis įkvėpti per nosį ir suskaičiuoti iki keturių. Tada lėtai iškvėpti, vėl skaičiuojant iki keturių. Pratimą kartoti 10 minučių, arba tol, kol visiškai nurimstama, atsipalaiduojama.

 

Miegamajame neturėtų degti ryški šviesa, kuri žvalina, išjudina organizmą. Net skaityti prieš miegą reikėtų šalia ne itin ryškios naktinės lemputės.

 

Mobilieji telefonai gali trukdyti nurimti ir pasiruošti pokalbiui. Todėl likus valandai iki miego reikėtų pamiršti šiuos įrenginius, dar geriau išjungti.

 

Miegamasis kambarys turi būti jauki ir patogi oazė, skirta tik miegui ir seksualiniams santykiams. Kambaryje reikėtų vengti bet ko, kas blaško dėmesį.