Geometrinių figūrų galima pastebėti beveik visur gamtoje ir gyvuosiuose organizmuose. Jos naudojamos kuriant namų interjerą ir eksterjerą, ne tik dėlto, kad yra funkcionalios, bet ir dėlto, kad suteikia gylio, formą ir kuria jaukią namų atmosferą. Pasak kinų erdvės komponavimo meno specialistų, visų raštų struktūra yra begalinė. Pavyzdžiui, vonios kambario plytelės turi vienodą raštą, kuris prasideda ir baigiasi patalpoje, tačiau iš tiesų galėtų būti tęsiamas iki begalybės.

 

fengsui

Pagal aštuonkampį fengšui žemėlapį arba planą „Bagua“ geometrinių figūrų raštas ir forma turi skirtingą reikšmę, simboliką ir paskirtį. Fengšui susieja pagrindinius visatos principus su kambario dizainu. Gyvenime egzistuoja dvi priešingos jėgos: griaunančioji ir kuriančioji. Tokios pačios energijos gali būti ir interjere, todėl jame turėtų vyrauti pozityvių energijų srautai.

 

Apskritimas

 

Apskritimas būdingas daugeliui erdvinių figūrų: cilindrams, kūgiams, sferoms, toroidams. Jis įkūnija universalias savybes, kurios žmones vienija su Saule, Mėnuliu, planetomis ir kitais dangaus kūnais. Apskritimas – tai dieviško ryšio, pusiausvyros ir vienybės simbolis. Tikriausiai neveltui ši forma buvo pasirinka in ir jan pusiausvyros ir vienybės simboliui vaizduoti. Daugelis senovės kultūrų apskritimą laikė tobula forma, neturinčia nei pradžios, nei pabaigos. Apskritimas eikvoja šiltą ir stiprią energiją. Pagal fengšui asocijuojasi su ugnimi bei pietų kryptimi.

 

Ovalas

 

Šiai formai tinkamiausia šiaurės vakarų kryptis. Tai metalas ir dangus. Panašus į apskritimą, tačiau pasižymi kitomis savybėmis, pavyzdžiui, sulaiko šiltą ir stiprią energiją.

 

Rombas

 

Geometrinei figūrai priklauso metalo elementas ir vakarų kryptis. Interjere rombo forma atrodo patraukli akiai ir kuria prabangos ir kokybės atmosferą. Pagal fengšui rombas ilgiausiai iš kitų formų sulaiko gaunamą energiją ir nepaleidžia jos per greitai.

 

Trikampis

 

Trikampė figūra „Bagua“ diagramoje yra centre, nes ji reiškia tris dimensijas, erdvę, kūną ir laiką. Jie gali turėti skirtingas reikšmes, priklausomai nuo to, ar trikampio viršūnė yra į viršų ar į apačią. Apverstas trikampis reiškia pasyvią, in energiją. Jeigu viršūnė atsukta į viršų – tai aktyvią, jan energiją.

 

Kvadratas

 

Kvadratinių formų vieta – pietryčių kryptis. Tai medžio ir vėjo elementas. Per lygias kraštines gali laisvai į kambarį patekti ir išeiti či energija. Pietryčių kampe esantys kvadratai gali padėti praturtėti ir suklestėti, o priešingame – atvirkščiai. Būtų idealu kvadratą derinti su kitomis formomis, kurios padėtų išsaugoti pozityvią energiją.

 

Stačiakampis

 

Stačiakampis turi dvi tokias pačias kraštines, esančias viena priešais kitą. Dėl tokios struktūros jis gali suteikti erdvei stabilumo. Stačiakampis paprastai patalpai suteikia per daug griežtumo, statiškumo, konservatyvumo, todėl jį reikėtų derinti su erdviniais objektais. Jie suteikia dinamiškos ir aktyvios energijos. Stačiakampio elementas – vanduo, kuris visada teka, o stačiakampis jį sulaiko ir padaro stabilų.

 

Šešiakampis

   

Medžio elementas, rytinė kryptis. Jis simbolizuoja išmintį ir dvasingumą. Geometrinė forma dažnai naudojama religiniuose, erdviniuose projektuose, norint sukurti ramią, meditacinę atmosferą. Heksagonas atkartoja natūralias gamtos formas: snaiges ir korius.

 

Septynkampis

 

Žemės elementas, pietų ir vakarų kryptis. Ji simbolizuoja či energiją, kuri kyla iš apačios į viršų. Heptagono pagrindas turi tvirtą pagrindą, todėl jis yra susijęs su žeme.

 

Aštuonkampis

 

Žemės ir kalnų elementas, šiaurės rytų kryptis. Oktagonai, kaip ir penktagonai, atkuria in ir jan pusiausvyrą. Jeigu kurioje nors gyvenimo srityje trūksta in ir jan pusiausvyros, galima padėti aštuonkampę formą. Pentagonas išskiria daugiau in energijos, o oktagonas – jan energijos. Todėl patalpoje turėtų būti šių geometrinių formų pusiausvyra.