Jie atrodo neišskiriami dieną naktį. Remigijus ir Algirdas Gataveckai juokiasi: taip ir yra. Po patyčių ir bado paženklintos vaikystės, juodu išmoko vienas kito laikytis kaip kumštis. 5-erių garsieji dvyniai šįvakar „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Kitoks pokalbis su Edvardu Žičkumi“ atskleis gilių širdies randų paženklintą savo istoriją: alkoholis paglemžė jų tėvus ir vyresnį brolį, o jiems patiems pasėjo baimę visam likusiam gyvenimui. 
 
LR_TV_Kitoks pokalbis su E. Zickumi_Broliai Gataveckai

„Apie tai reikia kalbėti, – įsitikinę Remigijus ir Algirdas, kai sėda prieš populiarios pokalbių laidos filmavimo kameras, – Alkoholis sugriovė daugybės žmonių gyvenimus. Ne tik tų, kurie nusigėrė, bet ir jų šeimų, vaikų ateitį“.

 

„Dar niekada nesame to pasakoję, bet vaikystėje buvome susigalvoję su broliu tokį žaidimą: sėdime prie lango ir žiūri, kaip per laukus parlinguoja įkaušusi mama. Skaičiuojam: vienas, du, trys… pargrius, ar vis tik sugebės pareiti. Pagriūna, tada einame ir parvedame ją namo“, – į itin skaudžius prisiminimus šio vakaro laidoje leisis garsieji dvyniai iš Alytaus.

 

Kalbėti apie praeities skaudulius nėra lengva net ir po daugybės metų. Nors šeimai nutikusią dramą jie vadina pamoka, iš kurios galėtų pasimokyti daugybė lietuvių.

 

Gataveckams apdovanojimus teikė aukščiausi šalies pareigūnai, jų meno kūriniai vertinami keturženklėmis sumomis, iš uždirbtų pinigų juodu net sugebėjo įsigyti būstą sostinėje, garsieji dvyniai tapo savotišku pavyzdžiu jaunimui, kad pasiekti aukštų galima net ir iš skurdžios šeimos kilusiam jaunam žmogui. Svarbu užsidegimas, tikėjimas, sunkus darbas ir tikslo siekimas bet kokia kaina. „Mus ne kartą nurašė. Tai iš pinigų neturėjimo prastai apsirengėme, tai tėvų gyvenimo būdą prikišdavo“, – laidoje prisimins alytiškiai.

 

Nuoširdus, bet nelengvas pokalbis suksis ne tik apie skaudžią Gataveckų praeitį, bet ir apie šiandienos jaunimo nenorą kovoti už savo svajones, viską gauti greitai – čia ir dabar. O taip pat – ir apie visuomenės požiūrį į vaikų namuose užaugusius jaunus žmones. „Štampas uždedamas visam gyvenimui, bet juk tai galima pakeisti“, – atvirai svarstys Remigijus ir Algirdas.

 

Atviras garsiųjų dvynių Gataveckų interviu – laidoje „Kitoks pokalbis su Edvardu Žičkumi“ jau šįvakar 21.30 val. tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.
 

„Kitoks pokalbis su Edvardu Žičkumi“ –  penktadienį 21.30 val. tik per „Lietuvos ryto“ TV.
 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.