Garsiausias Lietuvos šefas Liutauras Čeprackas toliau meta iššūkius gaminti nemėgstančioms Lietuvos žvaigždėms – kulinaro įsitikinimu, su jo patarimais išmokti ruošti maistą gali bet kas. Šį šeštadienį laidoje „Lietuvos superšefas: Žvaigždžių iššūkis“ tuo bandys įsitikinti žurnalistė ir laidų vedėja Livija Gradauskienė bei etiketo specialistas Giedrius Drukteinis. Tiesa, L. Gradauskienei pats gamybos procesas pasirodė pakankamai atgrasus – moteris gamino egzotišką karališkųjų krevečių patiekalą, tačiau pati turėjo jas ir nusivalyti.

 

Gradauskas

 

„Man iš tikrųjų buvo nemalonu – nieko smagaus išdarinėti visas tas kojytes, akytes, rauti galvas… aš ne tik mėsos, bet ir žuvies beveik nevalgau, man tos žuvys nemalonios, nebent jos jau būna pagamintos – tada viskas gerai. Bet šiandien tas darbas malonumo tikrai neteikė, – neslėpė L. Gradauskienė. – Niekada gyvenime nesu gaminusi sau – jei esu alkana, greičiau suvalgysiu bananą arba duonos su aliejumi”, – atvirai apie nemeilę maisto gamybai kalbėjo laidos dalyvė.

 

Gradauskiene

 

Gamybos metu iš L. Gradauskienės komentarų nevengė pasijuokti ir pats L. Čeprackas, tačiau moteris teigė, kad tai jos nei kiek nežeidė. „Labiau nemėgstu per daug rafinuotų, dirbtinai mandagių, prikišamai aukštą kultūrą demonstruojančių žmonių – man patinka aistringi, energingi, charizmatiški žmonės, asmenybės. Tegul tie žmonės būna aštrūs, tegul jie būna per daug emocingi, bet tai yra charakteris, man patinka charakteris. Jei Liutauras būtų nykus ir pagiežingas – tada jau būtų liūdna, o dabar tai yra žmogus, kuris pilnas gyvenimo aistros“, – pagyrų savo žymiam mokytojui negailėjo L. Gradauskienė.

 

Gradauskiene2

 

Tuo tarpu jos komandos kolega G. Drukteinis, gaminęs šokoladinį desertą, į viską žiūrėjo paprasčiau. Jam ir su pačiu L. Čepracku sutarti sekėsi lengviau. „Gal mes, vyrai, esame labiau paklusnūs hierarchijai, mokame paklusti viršininkui – gal tai ir daro mus sėkmingesnius kaip lytį. Moterys dažniau viską priima emocijomis – gal intonacija buvo ne ta, gal žodis ne tas pavartotas, gal kažkoks vertybinis prieštaravimas“, – svarstė etiketo specialistas.

 

„Esu girdėjęs, kad moterys bijo vyrų, kurie gali gerai gaminti, nes tada jos pradeda jausti kompleksą, kad gal pačios neypatingai gerai gamina, ar tarsi iš jų atimamas moteriškas pranašumas“, – dėstė G. Drukteinis. Galiausiai jo ir L. Gradauskienės patiekalus vertino garbinga komisija – atlikėjas Egidijus Sipavičius, būrėja Vaiva Budraitytė bei verslininkė Danguolė Stachura. Ar L. Čepracko mokiniams pavyks sužavėti jo svečius? Visi atsakymai, originalūs receptai ir smagūs pokalbiai virtuvėje – laidoje „Lietuvos superšefas: Žvaigždžių iššūkis“ jau šeštadienį 17 val. per LNK!