Dėl įsitempusios galvos odos formuojasi raukšlės, nusileidžia vokai, silpnėja ir nušiūra plaukai. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip atpalaiduoti galvos odą, atliekant masažą ir pagerinti savo išvaizdą.

 

masazas

Dėl masažo plečiasi galvos kraujagyslės ir kapiliarai, pagerėja kraujotaka, kuri tiekia deguonį ir maistines medžiagas. Taip pat atsipalaiduoja aponeurozė – sausgyslių „šalmas”, esantis kaukolės viršuje.

 

Su amžiumi ir dėl netinkamų įpročių, tokių kaip bloga laikysena ar gulėjimas, aponeurozės raumenys spazmuoja ir sutrumpėja. Jie tempa su savimi veido odą – atsiranda raukšlės ir odos suglebimas. Jei reguliariai masažuojate galvą, spazmai atsipalaiduoja, raumenys tampa elastingi ir oda palygėja. Taip pat pagerėja plaukų folikulų kraujotaka, plaukams tampa lengviau gauti reikalingų maistinių medžiagų.

 

Kaip atlikti galvos masažą?

 

Prieš trenkant galvą šampūnu, rekomenduojama masažuoti galvą 10 – 15 minučių. Po plaukų trinkimo masažas padidina riebalų gamybą, todėl to neturėtų daryti žmonės, kurių plaukai linkę riebaluotis. Tačiau masažas po plaukų trinkimo, pagerina jūsų naudojamų vaistinių preparatų įsiskverbimą.

 

Masažo metu ypatingą dėmesį skirkite keliems jautriems taškams, esantiems galvoje. Juose dažniausiai kaupiasi įtampa. Šias vietas pamasažuoti ilgiau.

 

Pradėti masažą nuo glostymo per plaukus abiems delnais. Darykite tai švelniai, palaipsniui šildydami odą. Palaipsniui keiskite masažo intensyvą: glostykite tai intensyviau, tai silpniau. Glostymas atpalaiduoja galvos odą ir ramina nervų sistemą.

 

Galite pradėti masažuoti nuo pakaušio srities. Nykštys remiasi į kaktą, likusi dalis masažuoja apatinę galvos pakaušio dalį, tada palaipsniui juda į viršutinę galvos dalį.

 

Tada pradėkite vibruoti. Svarbu nenuleisti rankų nuo galvos, darant nenutrūkstantį taškinį masažą. Tuo pačiu metu stenkitės veikti ne tik odą, bet ir giliau – raumenų sluoksnį. Judesiai atliekami tol, kol pirštai pakyla virš ausies, tada tęsiasi vienas kito link, kol jie susiliečia. Pirštai pirmiausiai turi judėti iš vienos pusės, paskui – iš kitos galvos dalies.

 

Dabar atlikite minkymo judesius. Nykštys remiasi į odą, o kiti pirštai sukasi sukamaisiais judesiais. Lengvai paspauskite odos raukšlę ir judinkite ją. Palaipsniui sutrinkite visą galvos odą. Minkymo masažai gali būti atliekami tokia seka – priekinė skiltis – parietalinė zona – pakaušis – laikinosios zonos. Arba judėkite palei atsiskyrimą – nuo parietalinės zonos iki kaktos.

 

Ištieskite pirštus ir šiek tiek sulenkite, tarsi laikydami kamuolį. Padarykite mažus apskritus brūkšnius, uždėję pirštus ant galvos odos. Pirštų pagalvėlės nejuda ir tvirtai priglunda prie odos. Tęskite minutę, judėkite palei laikrodžio rodyklę.

 

Dabar judiname galvos odą. Švelniai, bet pakankamai tvirtai, paimkite plaukų dalį prie pat šaknų ir patraukite. Taip per vieną minutę pereiti per visą galvą. Beje, šis pratimas padės atsikratyti galvos skausmo.

 

Judiname ausis. Vaikystėje galvos oda yra labai minkšta ir paslanki. Suaugusiųjų ausys praktiškai nejuda, o tai yra blogai. Jei kiekvieną dieną judinsite ausis, bandydami ne tik judinti odą, bet ir veikdami raumenis, netrukus pastebėsite, kaip sumažėja pagurklis, raukšlės nosies ir lūpų srityje, pakyla lūpų kampučiai.