Iki šiol norintiems užmegzti naujus santykius būdavo patariama dažniau lankytis vietose, kuriose galima sutikti daug įvairių žmonių. Priešingos lyties atstovų dėmesį buvo bandoma patraukti originalesniais, ryškesniais drabužiais, šukuosena ir makiažu. Neaišku, ar tokie susipažinimo metodai buvo visiškai nesėkmingi, tačiau tikrai įgrisę iki gyvo kaulo. Madingasis Los Andželas dabar pamišęs dėl vadinamųjų feromonų vakarėlių, kurių organizatoriai žada, kad dalyviai savo gyvenimo meilę gali tiesiog… užuosti.

 

Pirminiame lygmenyje seksualinis patrauklumas yra paprasčiausia cheminė reakcija. Ar kvapų vakarėlis vienišiems asmenims padėtų rasti antrąją pusę? Į tokį šiuo metu Los Andžele ir Niujorke (JAV) madingą vakarėlį galima patekti, sandariame plastikiniame maišelyje atsinešus tris dienas dėvėtus marškinėlius ir nuotrauką. Tada tie marškinėliai keliauja per rankas ir yra uostomi priešingos lyties atstovų. Jeigu kvapas patraukia, uostantis žmogus iš maišelio ištraukia nuotrauką ir eina susipažinti su sudominusio kvapo savininku. Sakoma, kad geriausių rezultatų galima tikėtis, kai tas tris dienas marškinėliai buvo dėvimi, nenaudojant jokių kvepiančių higienos priemonių, prieš dėvėjimą jie nebuvo išskalbti su aromatizuotomis skalbiamosiomis priemonėmis.

 

Šie vakarėliai remiasi prielaida, kad feromonai yra cheminiai dirgikliai, nuo kurių priklauso seksualinis patrauklumas. DNR siunčia signalus, kurie padeda suprasti, kad tam tikras žmogus yra tinkamas poruotis, todėl jis atrodo patrauklus.

 

Amerikietei Judith Prays kilo mintis pradėti organizuoti feromonų vakarėlius po to, kai nusivylė pažintimis internete. Nors paskutiniai moters santykiai baigėsi skyrybomis, tačiau ji negalėjo pamiršti, kaip gerai kvepėjo jos buvęs vaikinas, net tada, kai būdavo visą dieną nesiprausęs. Judith pamanė, kad galbūt kvapas daro labai didelį poveikį, renkantis antrąją pusę. Ji paprašė savo draugų tris dienas miegoti su tais pačiais marškinėliais ir paskui juos atsinešti į vakarėlį. Moteris tvirtina, kad viena pora, dalyvavusi tame vakarėlyje, užmezgė ilgalaikius santykius. Vienkartinių susižavėjimų tą vakarą irgi netruko.

 

Galbūt ne visiems būtų priimtini vakarėliai, kurių metu reikėtų uostyti dėvėtus drabužius, tačiau jie turi šiek tiek mokslinio pagrindo. Pastebėta, kad žmones traukia skirtingos, tačiau nelabai tolimos genetikos žmonių kvapai. Taip gamta apsaugojo nuo kraujomaišos ir genetinių sutrikimų.