Kalbant apie estetinę ginekologiją, tenka išgirsti skeptiškų komentarų. Jie paskatinti nesupratimo, kad šios procedūros yra gerokai rimčiau nei mados reikalas. Estetinė kosmetologija sprendžia įvairias intymias problemas ir gerina ne tik lytinio, bet ir bendro gyvenimo kokybę.

 

ginekologija

Metas nustoti kentėti

 

Daug metų kalbėti apie intymius dalykus buvo tabu. Net su gydytoju aptarti tam tikras problemas „ten“ dažna moteris nesiryždavo. Laimei, viskas keičiasi, ir dailiosios lyties atstovės vis dažniau kreipiasi pagalbos ir ieško būdų, kaip pagerinti intymaus, kartu ir bendro gyvenimo kokybę. Estetinė ginekologija sprendžia įvairiausias problemas ir tikrai nėra skirta tik estetiniam vaizdui gerinti. Dėl įgimtų anomalijų, traumų, natūralaus gimdymo, senėjimo nulemtų pasekmių moters lyties organai gali ne tik atrodyti ne taip, kaip ji norėtų, bet ir nefunkcionuoti taip, kaip turėtų. Dėl to gali kilti ne tik psichologinis, bet ir fiziologinis diskomfortas, nukentėti lytinio gyvenimo kokybė, kartu ir gyvenimo džiaugsmas. Estetinė ginekologija sprendžia ir tokias rimtas problemas kaip šlapimo nelaikymas ar įvairūs skausmai. Dažnai nė nesusimastoma, kaip, tarkime, pakitusi lytinių lūpų forma gali paveikti visą gyvenimą: moteris gali jausti diskomfortą ar net skausmą ne tik lytinių santykių metu, bet ir sportuodama, net vaikščiodama. Tokios situacijos sekina ne tik fiziškai, bet ir psichiškai. Tad neretai baigiasi psichikos ligomis bei pašlijusiais santykiais. Todėl estetinė ginekologija yra tokia pat svarbi medicinos šaka, kaip ir bet kurios kitos rekonstrukcinės atkuriamosios procedūros.

 

Dažniausios procedūros

 

Estetinė ginekologija apima tiek chirurgines, tiek ir nechirurgines procedūras. Pastaraisiais metais ypač auga antrųjų populiarumas. Jos taikomos tiek atskirai, tiek kartu su chirurginiu gydymu. Apskritai procedūrų yra daug ir įvairių. Kokios pačios dažniausios?

 

Labiaplastika. Tai chirurginė didžiųjų arba mažųjų lytinių lūpų rekonstrukcija. Ji atliekama dėl įvairių priežasčių: vienos moterys tiesiog nepatenkintos lytinių lūpų išvaizda, kitais atvejais jų forma kelia diskomfortą ar net skausmą judant, sportuojant, mylintis. Retsykiais netinkama lytinių lūpų forma netgi tampa dažnų infekcijų priežastimi. Labiaplastika keičia lytinių lūpų formą ar / ir dydį. Dažniausiai jos mažinamos (ypač mažosios lytinės lūpos) ir taisoma asimetrija. Įprastai operacija trunka 1–2 val. Gyjama 1–2 savaites. Gijimo metu gali būti jaučiamas skausmas, diskomfortas, lytinių lūpų patinimas, pasirodyti kraujingų išskyrų, aplinkinė oda gali laikinai prarasti jautrumą (iki kelių mėnesių). Norint sumažinti diskomfortą ir išvengti komplikacijų, skiriamas poilsio režimas, skausmą ir uždegimą slopinantys medikamentai, reikia laikytis ir kitų gydytojo nurodytų rekomendacijų.

 

Lytinių lūpų užpildai. Jie naudojami siekiant atkurti sumažėjusį audinių tūrį didžiosiose lytinėse lūpose. Senstant jis natūraliai mažėja. Didžiosios lytinės lūpos gali pasikeisti ir po natūralaus gimdymo – praranda elastingumą, pilnumą, tampa padribusios. Dėl to gali būti jaučiamas ne tik psichologinis, bet ir fiziologinis diskomfortas intymių santykių metu. Pakitusi didžiųjų lytinių lūpų forma gali lemti makšties sausėjimą, mažinti seksualinį jautrumą, todėl slopina seksualinį pasitenkinimą. Lytinių lūpų užpildams gali būti naudojamos skirtingos medžiagos: pačios pacientės riebalai, hialurono rūgštis, trombocitais papildyta plazma arba jų kombinacijos. Šie užpildai atkuria ne tik sumažėjusį audinių tūrį, bet ir normalią lubrikaciją, didina seksualinį jautrumą. Procedūra trunka nuo 15 (naudojant hialurono rūgštį) iki 30–45 min. (naudojant riebalus arba plazmą), o efektas išlieka 1–2 metus.

 

Vaginoplastika. Tai chirurginė makšties korekcija, įprastai – siaurinimas. Dar vadinama chirurginiu makšties atjauninimu. Šią operaciją renkasi tos moterys, kurios nepatenkintos makšties stangrumu. Dažniausiai jis sumažėja po natūralaus gimdymo ir dėl natūralių senėjimo procesų. Operacijos pobūdis priklauso nuo makšties audinio elastingumo būklės. Jeigu problema nėra didelė, gali pakakti kelių siūlių priekinėje makšties dalyje. Jeigu makštis ypač praradusi stangrumą, gali prireikti pašalinti dalį jos audinio ir siaurinti gilesnę dalį. Operacija įprastai trunka 1–2 val. Pooperacinis laikotarpis panašus, kaip ir atliekant kitas genitalines operacijas. Visiškas atsigavimas trunka 4–6 savaites, per tą laikotarpį negalima sportuoti, lytiškai santykiauti, pirmąsias savaites gali tekti vartoti antibiotikus, vaistus nuo skausmo ir paisyti kitų gydytojo rekomendacijų.

 

Lazerinės makšties atjauninimo procedūros. Jos atliekamos norint padidinti makšties stangrumą, atkurti jos lubrikaciją, pagerinti audinių būklę. Poveikis nėra toks stiprus kaip vaginoplastikos atveju, todėl tinka esant mažesnėms problemos ar net profilaktiškai. Lazerio išskiriama energija veikia intymios zonos audinius ir taip skatina kolageno sintezę, ląstelių regeneraciją. Todėl atkuriama makšties audinių struktūra, stimuliuojamas pažeidimų gijimas, daugėja drėgmės. Visa tai ne tik didina makšties audinių stangrumą bei elastingumą, bet ir mažina jų sudirgimą, sausumo pojūtį, kartu ir diskomfortą sekso metu, netgi mažėja lytinių infekcijų rizika. Lazerinės terapijos gali padėti net esant lengvam šlapimo nelaikymui. Galutiniam rezultatui pasiekti įprastai prireikia vidutiniškai trijų procedūrų kurso. Vėliau kartą per metus atliekama palaikomoji procedūra. Vienos trukmė – 15–30 min.

 

Klitorio plastika. Klitorį dengia odos raukšlės, vadinamos kapišonu. Kai kada jis būna gana didelis ir storas. Tai gali būti nulemta paveldimumo, hormonų pokyčių ar kitų veiksnių. Tuomet kyla dvejopa problema: moterys jaučia psichologinį diskomfortą, nes nėra patenkintos lyties organų išvaizda, taip pat mažėja seksualinis pasitenkinimas, mat storas ir didelis klitorio kapišonas mažina jo jautrumą. O juk 85 % moterų patiria tik klitorinį orgazmą, joms nepakanka stimuliuoti makštį. Taigi atliekant klitorio plastiką chirurginiu būdu koreguojami aplinkiniai dengiamieji klitorio audiniai. Taip klitoris labiau atidengiamas, pagerėja estetinė išvaizda ir seksualinis jautrumas. Operacija trunka apie 30 min. Gyjama 4–6 savaites, taikomos bendros rekomendacijos, kaip ir po kitų ginekologinių operacijų.

 

„G“ taško didinimas. Kartais ši procedūra dar vadinama orgazmo injekcija. Jos tikslas – pagerinti lytinį susijaudinimą, kartu ir orgazmo tikimybę bei jo intensyvumą. Procedūros metu į „G“ taško zoną suleidžiama kolageno, hialurono rūgšties arba trombocitais papildytos plazmos injekcijos. Taip padidėja šios zonos jautrumas. Procedūra trunka 30–45 min. Poveikis jaučiamas 6–9 mėnesius. Iš tiesų tokios injekcijos naudingos ne tik didinant seksualinį pasitenkinimą, bet taip pat padeda spręsti šlapimo nelaikymo problemą, atsiradusią po natūralaus gimdymo, makšties sausumą menopauzės metu.

 

Lytinių organų balinimas. Tai genitalijų odos šviesinimas specialiomis priemonėmis. Dažniausiai šviesinama patamsėjusi didžiųjų lytinių lūpų, vidinės šlaunų dalies ir perianalinės zonos oda. Ji gali patamsėti gali nėštumo metu, senstant, dėl hormonų pokyčių, taip pat nulemta paveldimumo. Nors tai jokio pavojaus sveikatai nekelia, moterys jaučia estetinį bei psichologinį diskomfortą, todėl smunka jų pasitikėjimas savimi, gali nukentėti lytinis gyvenimas. Svarbu žinoti, kad lytinių organų balinimas užtrunka ir tam prireikia ne vienos procedūros, o viso jų ciklo. Vienas moderniausių odos šviesinimo būdų yra lazerinė terapija. Atsižvelgiant į problemos intensyvumą, prireikia 3–6 procedūrų, kurių viena trunka 10–15 min. Kartu gali būti naudojami specialūs balinamieji kremai, kuriais pacientės tepasi pačios namuose.

 

Įdomu

 
  • Pirmoji estetinės ginekologijos operacija atlikta 1984 m., bet pirmieji šios srities specialistai pradėti rengti tik 2007 m. JAV.
  • Daugiausia estetinės ginekologijos procedūrų atliekama JAV, o Europoje – Italijoje.
  • Remiantis Amerikos statistika, dažniausia estetinės ginekologijos procedūra yra labiaplastika (lytinių lūpų korekcija). Jos populiarumas per pastaruosius 5 m. šoktelėjo daugiau nei 200 %.
  • Tarptautinių tyrimų duomenimis, daugelis (per 51 %) estetinės ginekologijos pacienčių yra jaunos 19–34 m. amžiaus moterys.