Kai namiškius vargina energijos stygius, prastai miegama, kimba ligos, dažnai kivirčijamasi be rimtos priežasties, tai gali rodyti, kad metas namuose atlikti energinį valymą. O tai padaryti galima net keliais efektyviais būdais.

 

Pasitelkti druskąPerson,Holding,Homemade,Herbal,Lavender,(lavendula),Smudge,Stick,With,Smoke

 

Druska namų energetiką geriausia valyti per delčią, nes būtent jos metu dubenyje vandens ištirpinti šaukštą druskos. Patartina pasiruošti daugiau švarinančio sūraus vandens ir vėliau naudoti pagal poreikį. 10 l vandens užtenka šaukšto druskos. Tokiu vandeniu išplauti visus namus, nepamirštant langų, palangių, veidrodžių ir visų paviršių. Prieš ritualą vandenį galima įkrauti mintimis, palinkint namiškiams sveikatos, gerovės, o namams – santarvės ir ramybės. Valydami namų energetiką atidarykite langus, kad per juos pasišalintų neigiama energija. Paviršius valyti sukamaisiais judesiais pagal laikrodžio rodyklę – taip nuvalysite ne tik įprastus, bet ir energetinius nešvarumus.

 

Verta įsidėmėti, kad namų energetiką reikia valyti pačiam būnant švariam. Todėl pirmiausia palįskite po dušu ir gerai nusiprauskite su muilu, o paskui sukamaisiais judesiais pagal laikrodžio rodyklę nušveiskite kūną druska ir gerai nusiskalaukite. Tinkamiausia tiek kūnui, tiek namams švarinti – Himalajų druska. Jei tokios neturite, tiks ir bet kokia druska. Valydami namus būkite neutralios energijos – vilkėkite kuo paprastesnius drabužius, nedėvėkite jokių papuošalų, valyme nedalyvaujančius artimuosius išprašykite iš namų.

 

Melstis

 

Malda apvalo kūną, mintis ir sielą. Taip pat padeda išvalyti namų energetiką. Pasitelkti maldą galima keliais būdais. Vienas jų – melstis už namų ir namiškių gerovę, prašyti apsaugos, sveikatos ir ramybės. Šiuos žodžius galite sudėti į kasdienę maldą, kuri kalbama įprastoje vietoje, pavyzdžiui, priklaupus prieš miegą prie lovos. Taip pat galima eiti per visus namų kambarius ir kalbėti tradicines maldas. Veikia tiek mintyse, tiek garsu kalbamos maldos. Tiesa, reikalingas susikaupimas, santykis su Aukščiausiuoju, todėl neturėtų trikdyti pašaliniai garsai: nei skleidžiami namiškių, nei elektronikos ar buities prietaisų. Jei kiti namuose esantys žmonės nesijungia prie maldos, geriau, kad jų apvalomosios maldos rituale nebūtų. Išleskite namiškius pasivaikščioti ir nuoširdžiai pasimelskite.

 

Deginti žvakes

 

Ugnies apvalančiąja galia niekas nedrįstų abejoti. Būtent žvakės yra vienas paprasčiausių ir efektyviausių būdų išvalyti namų energetiką. Reikia tik saugiai uždegti žvakę ir lėtai vaikščioti po namus. Svarbu pradėti valymą nuo lauko durų ir apeiti pagal laikrodžio rodyklę kiekvieną kambarį (nepamirštant tualeto ir vonios kambario). Patalpų kampuose stabtelti ir ore žvake nupiešti kryžiaus ženklą.

 

Durys simboliškai laikomomis vartais, pro kuriuos gali patekti neigiama energija, todėl prie jų padeginti žvakę keletą minučių, tada ore nupiešti kryžiaus ženklą ir eiti į kitą kambarį. Tą patį ritualą atlikti prie kiekvieno lango ir veidrodžio. Atkreipkite dėmesį, kaip dega žvakė: jei liepsna stipri ar blaškosi, toje vietoje esama negatyvo, reikia padeginti žvakę ilgėliau, kol liepsna nurims, tada galima toliau valyti erdves. Su priežiūra, galima kampuose ar tamsiose patalpose padeginti žvakes ilgesnį laiką, kol jos surinks neigiamą energiją. Valymui naudotas žvakes iškart išmesti į šiukšlių konteinerį, nelaikyti namuose.

 

Įjungti muziką

 

Muzika ir apskritai garsai turi galingą savybę pasiekti net atokiausius namų kampelius, kartu ir juose sukauptą neigiamą energiją. Tam, kad muzika padėtų energetiškai išvalyti namus, ją reikėtų atidžiai pasirinkti. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad klasikinė muzika teigiamai veikia vandens molekules, jos klausymas nėštumo metu siejamas su aukštesniu vaikų intelektu, taip pat padeda nusiraminti, suteikia teigiamų emocijų, harmonizuoja. Namų energetikai valyti klasikinė muzika – puikus pasirinkimas.

 

Dar viena apvalanti muzikos rūšis yra sakralioji – tai gali būti giesmės įvairiomis kalbomis, budistų ar hinduistų atliekamos mantros, taip pat meditacinė muzika. Verta paieškoti gongų muzikos įrašų, šių instrumentų skleidžiamos vibracijos itin teigiamai veikia tiek žmogų, tiek aplinką. Verta žinoti, kad ypač efektyvus namų valymas vyksta, kai juose gyvai grojama kokiu nors instrumentu.

 

Smilkyti

 

Kvapai taip pat turi savybę prasismelkti į visus namuose esančius objektus ir pasklisti po erdves, todėl smilkymas – puikus būdas išvalyti namų energiją. Smilkalų galima įsigyti pačių įvairiausių, tačiau ajurveda moko, kad tinkamiausi yra natūralūs smilkalai, tradiciškai pagaminti iš karvių mėšlo (gavi), mirkant ir maišant su įvairias kvapiais. Vedose rašoma, kad tokie smilkalai valo kūną, protą ir skatina psichikos švarumą. Vedų kultūroje karvių mėšlo smilkalai plačiai naudojami šventyklose ir namuose. Norint išvalyti namų energiją, su uždegtu smilkalu praeiti visus namus, nepraleidžiant nė vieno kampo. Naudinga kasdien pasmilkyti profilaktiškai, taip namų energija neužsiteršia. Po smilkymo išvėdinti namus, įsileisti į juos tyro oro. Nerekomenduojama smilkyti prieš pat miegą, tai daryti anksti ryte arba dieną. Tam, kad nepamirštume kasdien bent keliolika minučių pasmilkyti, smilkalus laikykite matomoje vietoje.

 

Vėdinti

 

Jei namuose energija nėra itin bloga, ją pakeisti pakaks tyro oro. Rekomenduojama du kartus per dieną bent 15 min. atidaryti langus sukuriant skersvėjį – kad senas oras visose patalpose būtų pakeistas nauju. Beje, energetinis namų vėdinimas skiriasi nuo įprasto, kurį atliekame siekdami išvengti virusų, pagerinti miego kokybę. Kai namus vėdiname siekdami atsikratyti neigiamos energijos, reikia atverti ne tik langus, bet ir atsidaryti visas duris, spinteles, stalčius, kad niekur neliktų užsistovėjusios energijos, kuri gali skleisti negatyvą. Patartina atverti ir sofą ar lovą, jei joje yra uždara ertmė, pavyzdžiui, patalynei sudėti. Kad oras namuose neužsistovėtų, praverčia ir elektriniai ventiliatoriai arba oro filtrai.

 

Orą valo ir lapiniai kambariai augalai. Beje, jie vieni pirmųjų ir praneša, kad energija namuose nėra gera – ima vysti, džiūti, nykti.

 

Naudoti eterinius aliejus

 

Nuo seno lietuviai namuose smilkydavo eglių spyglius arba džiovintus kadagius, patalpas išrūkydavo degintu gintaru, kad išgintų piktąsias dvasias, išvengtų pykčio ir nesutarimų. Neigimą namų energiją išsklaidančius kvapus galima paskleisti ir pasitelkus aromaterapiją. Puikiai tinka valomųjų ir sėkmę viliojančių savybių turinčių kedrų, arbatmedžių, eukaliptų, čiobrelių, šalavijų, citrusinių vaisių eteriniai aliejai. Jų kvapai užkerta kelią neigiamai energijai ir įkrauna namus teigiama, atkuria erdvės harmoniją, suteikia vidinės pusiausvyros čia gyvenantiems žmonėms. Eteriniai aliejai gali būti garinami specialiais garintuvais, kurie aliejų molekules išpurškia į orą su vandeniu. Taip pat valant paviršius ar plaunant grindis eterinio aliejaus galima įlašinti į vandenį. Patalpas aromatizuoti galima ir savadarbiu garintuvu – purkštuve sumaišyti 100 ml vandens su 9 lašais mėgstamo eterinio aliejaus ir kiekvieną namų kampelį apipurkšti po 3 sykius.

 

Kodėl namuose atsiranda neigiamos energijos?

 

Namų energijai pakenkiama, jei juose numirė ar sunkiai ir ilgai kas nors sirgo. Kai apsilankė negatyvą skleidžiantis, pavydus, pagiežingas asmuo. Jei namuose laikote daug nereikalingų daiktų. Verta įsidėmėti, kad viskas, ko nenaudojote daugiau nei metus, kaupia savyje negatyvią energiją. Nevalia namuose laikyti ir sulūžusių daiktų. Jei nesiruošiate jų taisyti ar to padaryti neįmanoma, išmeskite. Nekaupkite senų žurnalų, laikraščių ir kitos makulatūros (išimtis taikoma tik knygoms). Nelaikykite sudužusių indų, blogai net mažiausias įskilimas. Ezoterikai sako, kad per skilusius indus iš namų išteka teigiama energija. Nakčiai nepalikite neplautų indų, nes juose kaupiasi neigiama energija. Nelaikykite nešvarių ir suplyšusių rūbų, stenkitės viską kuo greičiau išskalbti, o suplyšusius sutvarkykite arba išmeskite į tekstilei skirtą konteinerį. Atminkite, kuo švaresni namai ir kuo mažiau juose daiktų, tuo mažiau užkaborių negatyvui įsigalėti.

 

Ženklai, rodantys, kad namų energija užsiteršė:

 
  •  Vargina sunkūs sapnai ir košmarai, per naktį nepavyksta pailsėti.
  •  Namiškiai jaučiasi pavargę, apsnūdę, blogai nusiteikę.
  •  Iš techniškai tvarkingo čiaupo prateka, pralaša vanduo.
  •  Dažnai genda technika.
  •  Per greitai perdega lemputės ar gęsta, mirksi šviesa.
  •  Augalai serga, džiūsta.
  •  Serga, būna neramūs naminiai gyvūnai.
  •  Dingsta arba pasimeta daiktai.
  •  Atsiranda skruzdėlių ar kitų gyvių.
 

Autorius Laima Samulė