Mados pasaulis 2022-uosius pasitiko gerokai anksčiau nei visi kiti, dar rugsėjį, kai Londone praūžė legendinė mados savaitė. Būtent ten demonstruoti modeliai leido spėti, kuo sekantys mados tendencijas puošis šių metų pirmąjį pusmetį. O dizainerių pasiųsta žinutė buvo dviprasmiška – šventiškesni rūbai, bet mažiau puošnesni aksesuarai. Tad šiųmetį pavasarį turėtų dominuoti minimalistiniai aksesuarai. Ir stilistai tuo džiaugiasi. Juk jau kelerius metus iš eilės patys madingiausi yra tie, kurie paiso principo „mažiau yra daugiau“.

 

papuošalai (1)

 

Trumpas žvilgsnis į netolimą ateitį

 

Kodėl ausyse, ant kaklų, galvų ir rankų puikuosis kuklūs bei elegantiški aksesuarai, suprasti nesunku. Šią tendenciją neabejotinai padiktavo pagrindinės 2022-ųjų rūbų mados ir ypač išraiškinga stilistika. Garsieji „Temperley London“ mados namai ir nepakeičiamoji Vera Wang ant podiumo žingsniuoti paleido etniniais motyvais ir gėlių raštais puoštus modelius. Margi audiniai stebėtinai skoningai suderinti su raukiniais ir akcentuota liemens linija. Ekstravagantiškoji britė Molly Goddardo savo modelius beveik paskandino tarp raukinių: jais akcentavo kišenes, rankoves ir sijonų apačias. Beveik visiems modeliams raukinių detales bei draperijas naudojo ir Richardas Malone. Taip pat ant podiumų gana netikėtai sugrįžo stambūs nėriniai. Iš jų pasiūtos šviesios suknelės žibėjo „Erdem“ kolekcijoje. O aristokratišku mados ženklu laikomas „Simone Rocha“ 2022-ųjų pavasariui ir vasarai siūlė šviesias spalvas, siuvinėjimus, masyvias rankoves ir gėlių motyvus. Paprasčiau tariant, Londono mados savaitėje karaliavo elegantiška bohema. Tad nekyla abejonių, jog raukiniai, nėriniai, gėlėti raštai netrukus užkariaus ir masinės gamybos rūbų parduotuves. Visgi visus šiuos raštus bei faktūras reikia suderinti. Tam kuo puikiausiai pasitarnauja minimalistiniai, kartais net itin kuklūs aksesuarai.

 

papuošalai (2)

   

Dėmesys galvos apdangalams ir juosmeniui

 

Bene įdomiausius aksesuarus praėjusių metų rudenį parodė prancūzų mados kūrėjas Rolandas Mouret. Jis pristatė kuklias, bet elegantiškas skrybėlaites. Nors kritikai pačią dizainerio kolekciją įvertino kaip gana komercinę, tačiau pagyrų skrybėlaitėms tikrai nepagailėjo. Mat šis akcentas tarsi nukelia į istorinio konteksto platybes – laikus, kai plaukų nepridengusi moteris laikyta nevisiškai apsirengusia. Tik, žinoma, dabar tokio principo niekas nepaiso, veikiau sekama kino legendos Audrey Hepburn stiliumi. Kuklios skrybėlaitės, bucket stiliaus kepuraitės, pasiūtos iš perregimo audinio, ir net turbanai tarsi ištraukia modelius iš jau įprastu tapusio sportinio stiliaus ir priverčia smakrą pakelti aukštyn. Visgi madingi aksesuarai nesunkūs. Atvirkščiai, galvos apdangalai it elegantiškas šydas, papildantis margą drabužių eilutę. 2022-ieji neabejotinai tie metai, kai iš naujo prisimenamas moteriškumas. Nors rūbai vis dar laisvoki, plonais dirželiais akcentuojamas laibas liemuo sukuria figūros trapumo iliuziją. Suknelėms ir švarkams sujuosti dizaineriai renkasi itin minimalistinius dirželius su mažomis sagtimis. Atsisakoma kniedžių, blizgių detalių. Kartais diržai pakeičiami kaspinais ar audinio juostomis. Toks aksesuaras gaivališkai susilieja su drabužio modeliu ir neapsunkina silueto. Stilistai jau dabar rekomenduoja plačius megztinius juosti plonyčiais dirželiais, o aukštą plačių kelnių liemenį akcentuoti surišamais diržais ar kaspinais. Būtent taip bus puošiamasi visai netrukus – pavasarį.

 

Rankinės tampa universalesnės

 

Žurnalo „Harper‘s Bazaar“ apžvalgininkai irgi dairėsi po Londono mados savaitę. Mat dar spalį pasauliui pasirūpino pranešti, kad 2022-ųjų pavasariui derėtų įsigyti vieną, tačiau beveik prie visko tinkančią rankinę. Tokius nepamainomu ir stebėtinai kukliu aksesuaru turėtų tapti cilindro formos rankinė neilga rankena. Tai tarsi padidinta pieštukinė. Tokios rankinės kompaktiškos, bet itin talpios. Cilindrai ir „kibirėliai“ suteikia madingam minimalizmui naują formą ir atliepia kitą tendenciją – 2000-ųjų nostalgiją. Mat cilindrinių rankinių forma šiek tiek primena paauglystės metais madingomis buvusias nedideles pailgas rankines, siūtas iš minkštos odos ar audinio. Visgi nederėtų susigundyti iš palėpių ištraukti mokyklos laikus menančių rankinių. Vintažu aksesuaras laikomas tik praėjus trims dešimtmečiams. Be to, dabar madingos vienspalvės, gana kietos cilindro formos rankinės. Jos nėra kabinamos ant peties kaip seniau, o elegantiškai laikant už nedidelės rankenos nešamos rankoje. Būtent taip cilindrines rankines demonstravo „Hermes“, „Isabel Marant“ ir „Jil Sander“.

 

Jeigu toks aksesuaras atrodo nepakankamai funkcionalus, galima rinktis minimalistinio dizaino XL dydžio krepšį. Tai universali rankinė, į kurią pavyks sutalpinti ir nešiojamąjį kompiuterį, ir būtiniausius daiktus, susirengus nakvoti ne namuose. Tokios rankinės užsegamos užtrauktuku, paprastai turi trumpą ir ilgą rankenas. Šį sezoną jos siuvamos iš tvirtos odos ir turi kietoką stačiakampį pagrindą. Vienintelė ne minimalistinė tokių rankinių detalė yra spalva. 2022-ųjų pavasario ir vasaros sezonui rekomenduojama ieškoti pastelinių spalvų XL dydžio rankinių. Pasižvalgyti į tokias rankines galima „Max Mara“, „Giorgio Armani“ ir „Versace“ interneto svetainėse.

 

papuošalai (3)

 

Kuklūs, bet sluoksniais sugulę papuošalai

 

2022-aisiais papuošalų kūrėjai daugiausia dėmesio skiria dviem zonoms – kaklui ir liemeniui. Grandinėlių ir vėrinių sluoksniavimas vis dar išlieka madingas. Tačiau kinta sluoksniuojamų grandinėlių forma. Jeigu pernai karaliavo itin stambios grandinės ir perlų pakabukai, tai šįmet kaklo grakštumą derėtų pabrėžti ilgesnėmis ir gerokai plonesnėmis grandinėlėmis. Viena jų turėtų būti su pakabuku. Vėrinių sluoksniavimo taisyklės paprastos: pagrindu visada laikoma pati trumpiausia grandinėlė. Kuo mažesnis atstumas tarp grandinėlių, tuo subtiliau jos atrodys. Ir priešingai – ilgesni vėriniai atrodo dramatiškiau. Stilistai pataria nesluoksniuoti daugiau nei trijų vėrinių. Juvelyrikoje šūkis „mažiau yra daugiau“ įsitvirtina ne taip sparčiai, kaip kitose mados srityse. Tad šį sezoną kūrėjai vis dar ragina nebijoti spalvų. Tiesa, spalvoti pakabukai ar karoliukai turėtų būti nedideli ir idealiu atveju atsidurti arčiausiai kaklo. Mat taip jie atlieka pagrindinę funkciją – spalvomis paryškina veido bruožus.

 

Šių metų pavasarį ir ypač vasarą vėl grįš kūno papuošalai. Madingiausios bus smulkios ir kuklios grandinėlės ant juosmens. Tokie mados kūrėjai kaip „Acne Studios“ ir „Burberry“ pristatė dailias juosmenį paryškinančias grandinėlės. Jos derinamos tiek su trumpomis palaidinėmis, tiek su pastelinių spalvų maudymosi kostiumėliais ar gana laisvomis suknelėmis. „Blumarine“ ir „Missoni“ buvo žaismingesni ir pasiūlė drugeliais bei smulkiais karoliukais dekoruotų juosmens grandinėlių.

 

Visgi bene įdomiausią minimalistinį aksesuarų sprendimą praėjusį rudenį pasiūlė „Markarian“. Mados kūrėjai į modelių plaukus įsegė oversized kaspinus. Tokius, kokius kadaise mamos dabartinėms trisdešimtmetėms segdavo ant viršugalvio pradinėse klasėse. Tiesa, „Markarian“ kaspinai siuvami iš šilko ar kitų prabangių audinių, idealiai išlaiko tobulą formą ir segami prie kuodelio ant sprando. Tai paprastas, bet kartu ir įspūdingas aksesuaras, puikiai suderinamas tiek su klasikiniu kostiumėliu, tiek su raukiniais puošta gėlėta suknele. Visgi stilistai ragina išlaikyti dermę. Pasipuošus tokiu kaspinu kitiems aksesuarams beveik nelieka vietos. Tad auskarai, žiedai ar apyrankės turi būti nedideli, be kabančių detalių ar žvilgesio. Puiku, kad tokių artimiausiu metu vitrinose atsiras daug.

 

Kai mažiau yra daugiau

 

Kuklumas iš tiesų puošia. Ir tai derėtų prisiminti ieškant madingiausių aksesuarų 2022-ųjų pavasariui. Mat labiausiai modernias tendencijas atlieps gėlėti audiniai, minimalistinės rankinės ir smulkūs elegantiški papuošalai. Nieko nebus nei per daug, nei per mažai.