Greipfrutai, kiek panašūs į apelsinus, išsiskiria ypatingu skoniu. Tai ne tik puikus vitaminų C, A šaltinis, bet gali pasitarnauti ir puoselėjant figūrą. Be greipfrutų ekstrakto net kosmetikos gamintojai neišsiverčia, o greipfrutų dieta – greitas ir veiksmingas svorio numetimo variantas. Moterys, kurios nori išsaugoti grožį ir sveikatą, šiuos vaisius privalo įtraukti į valgiaraštį.

 

Greipfrutų ekstraktas – į kosmetiką

Ar teko girdėti, kad į kai kurias kosmetikos priemones dedama greipfrutų ekstrakto arba kitų greipfrutų dalių, pavyzdžiui, žievelių? Greipfrutų sėklų ekstraktas naudojamas giluminiam odos valymui, jis stiprina nagus ir plaukus, padeda atkurti sudirgusios odos pusiausvyrą, taip pat šis ekstraktas gali suteikti antibakterinę apsaugą. Be to, greipfrutų žievelių ekstraktas yra daugelio kremų nuo strijų sudedamoji dalis, todėl visoms moterims, kurios rūpinasi savo odos grožiu, pravartu įsidėmėti renkantis kosmetikos priemones.

 

Nepamainomas vaisius sveikatai

Sakoma, kad kvapai gydo ir tonizuoja. Eterinis greipfrutų aliejus ar smilkalai, skleisdami savo kvapą puikiai tonizuos. Vitaminas C, kurio gausu greipfrute, padės sustiprinti imunitetą, o maistas, papildytas šiuo vitaminu, gali padėti sumažinti peršalimo simptomus. Kita svarbi priežastis, dėl ko vertėtų įtraukti greipfrutą į valgiaraštį – šiame vaisiuje esantis vitaminas C apsaugo nuo laisvųjų radikalų, be to, jis svarbus širdžiai ir kraujagyslėms. Greipfrutas mažina blogojo cholesterolio kiekį, normalizuoja kraujospūdį. Tyrimais įrodyta, kad žmonės, kurie vartoja vaisius, turinčius daug vitamino C, linkę mažiau sirgti įvairiomis širdies, vėžinėmis ligomis, insultu.

Kitas svarbus greipfruto komponentas yra likopenas, kuris kovoja su vėžinėmis ląstelėmis. Tyrimais nustatyta, kad vyrai, kurie geria žaliąją arbatą ir valgo greipfrutus, gali gerokai sumažinti prostatos vėžio riziką.

Ne visos vaisių sultys yra tokios naudingos organizmui kaip greipfrutų. Nors greipfrutų sultys yra gana rūgščios, bet dėl to jų maistinė vertė ir yra geresnė už įprastų saldžių sulčių. Greipfruto sultys – vienos sparčiausiai padedančių deginti kalorijas. Šių vaisių sultys taip pat gali būti puiki pagalba tiems, kurie kenčia nuo nemigos.

 

Greipfrutų dieta – veiksmingas svorio metimas

Sunku patikėti, kad greipfrutas gali būti stebuklingas padėjėjas metant svorį. Tačiau ši dieta spėjo paplisti po visą pasaulį.

12 dienų greipfrutų dieta (iš jų dvi dienos be dietos)

Pusryčiai

Pusė greipfruto arba greipfruto sultys

2 kiaušiniai

2 griežinėliai rūkyto kumpio

Pietūs

Pusė greipfruto arba greipfruto sultys

Mėsa (bet kokia ir bet kiek)

Salotos (bet kaip paruoštos)

Vakarienė

Pusė greipfruto arba greipfruto sultys

Mėsa (arba bet kokia ir bet kiek žuvies)

Daržovės (žalios, geltonos arba raudonos, vengti baltųjų svogūnų, bulvių, salierų)

Prieš miegą

Stiklinė pomidorų sulčių

Stiklinė neriebaus pieno

 

Atsargiai. Pasak mokslininkų, per dažnas rūgščių greipfrutų sulčių vartojimas gali pakenkti skrandžio gleivinei, dantenoms.