Draugystė ir romantiniai santykiai turi daug bendro, todėl kartais juos gali būti sunku atskirti. Draugystė yra būtina sveikų ir laimingų santykių sąlyga. Susituokti su geriausiu draugu norėtų visi. Tačiau ar geriems santykiams vien to pakanka?

 

santykiai

Kaip žinoti, ar jausmai kitam asmeniui yra iš tikrųjų romantiški, o galbūt jums labiausiai tiktų platoniškos draugystės modelis? Ar yra riba tarp draugystės ir meilės? Ar jūs turėtumėte būti draugais, ar pora? Kokie santykiai labiausiai jums tiktų?

 

Be seksualinio aspekto, kuris yra neatsiejamas nuo romantinių santykių, yra ir kitų skirtumų. Įdomus faktas, keliantis dar didesnį sumaištį, kad ne visada draugystę nuo romantinių santykių galima atskirti iš to, ar asmenys kartu miega, ar ne. Šiais laikais tarp jaunimo gana populiaru būti draugais su privalumais. Taigi, kuo romantiniai santykiai skiriasi nuo draugysčių?

 

6 dalykai, kurie yra būdingi tiek romantiniams santykiams, tiek draugystėms:

 
  • Potraukis. Abipusis potraukis yra reikalingas, kad užsimegztų draugystė, ne tik romantiniai santykiai.
 
  • Intymumas. Artumas svarbu ne tik romantiniams santykiams, bet ir draugystėms. Intymumas – tai dalijimasis savo jausmais, išgyvenimais, rūpesčiais.
 
  • Pagarba. Sveiki romantiniai santykiai grindžiami abipuse pagarba, taip pat ir draugystė. Draugai skatina mokytis ir augti. Pagarba vienas kitam yra labai reikalinga, kad santykiai galėtų tęstis toliau.
 
  • Parama. Tai vienas iš labai vertinamų artimos draugystės ir romantinių santykių komponentų. Abu asmenys turi palaikyti vienas kitą sunkiomis akimirkomis.
 
  • Malonumas. Linksmai leidžiamas laikas vienas kito kompanijoje – šis apibūdinimas tinka tiek romantiniams santykiams, tiek draugystėms. Svarbu, kad sutaptų humoro jausmas ir kad jums būtų smagu ir malonu būti drauge.
 

6 dalykai, kurie skiria romantinius santykius nuo draugysčių:

 
  • Bendri tikslai. Romantiniai partneriai nuo draugų skiriasi savo ateities planais. Jie turi bendrų ateities planų ir renkasi antrąją pusę pagal tai, ar sutampa jų religinės pažiūros, nuomonė apie lyčių vaidmenis, finansinius įpročius, vaikų turėjimą ar neturėjimą. Visi šie dalykai nėra būtini draugystei, tačiau romantiniuose santykiuose labai svarbūs.
 
  • Laikas ir dėmesys. Su romantiniais partneriais, o ne draugais, praleidžiama daugiausiai laiko ir jiems skiriama daugiau asmeninio dėmesio. Jeigu vienas asmuo yra pasiruošęs skirti savo laiką ir dėmesį, o kitas – ne – tai romantiniai santykiai gali kelti daug sunkumų ir netenkinti vieno ar net abiejų partnerių.
 
  • Tarpusavio priklausomybė. Amerikiečių psichologijos mokslų profesorė C. Rusbult 1980 metais teigė, kad vienas iš skiriamųjų romantinių santykių bruožų yra tarpusavio priklausomybė. Žinoma, draugai taip pat priklausomi vieni nuo kitų, tačiau gyvenimas su romantiniu partneriu yra dar labiau susietas įvairiais ryšiais. Kurdami romantinius santykius asmenys pasitiki vienas kitu ir „aš“ ir „tu“ tampa „mes“.
 
  • Pozityvios iliuzijos. Sveikuose romantiniuose santykiuose individai žavisi savo partneriais. Jie idealizuoja partnerio elgesį, gebėjimus, požiūrį, pasaulio suvokimą ir t. t. Turėti tokių iliuzijų yra vienas iš sveikų romantinių santykių požymių. Apie draugus mes esame linkę galvoti žemiškiau.
 
  • Įtaka. Be abejo, draugai daro mūsų tikslams, pasirinkimams, požiūriui, bet romantiniai partneriai daro daug didesnę įtaką tam, kokie mes esame ir kokie būsime ateityje. Romantinius partnerius žmonės dažnai supranta kaip savęs pratęsimą. Kitais žodžiais tariant, žmonės su draugais save tapatina mažiau ir rečiau negu su romantiniais partneriais.
 
  • Įsipareigojimai. Jie dažnai nepakankamai įvertinami, tačiau – tai yra svarbiausias veiksnys, skiriantis romantinius santykius nuo draugystės. Sprendimas užmegzti romantinius santykius reiškia stabilumą ir atspindi apgalvotą norą kurti romantinę partnerystę.