Dramos terapija – kenčiantiems nuo psichologinių traumų
2013-03-27 09:33Dramos terapija labai naudinga užsiimti žmonėms, turintiems psichikos sutrikimų, sergantiems depresija. Geriausių rezultatų pasiekiama, kai užsiėmimų metu atliekami skirtingi pratimai ir technikos: improvizacija, istorijų pasakojimas, žaidimai vaidmenimis, pantomima, lėlių teatras, charakterio kūrimas ir kt.
Dramos terapijos užsiėmimus veda ne tik profesionalūs aktoriai, bet ir mokytojai, terapeutai ir sveikatos specialistai. Kursų metu mokoma valdyti mintis, jausmus, įsigilinti į praeities ir dabarties traumas. To pasiekiama per vaidybą, muziką, poeziją, judesį, žaidimus, kartu arba atskirai. Terapeutas nusprendžia, koks kursų pobūdis yra tinkamiausias dalyviams.
Jeigu dramos terapijos metu nusprendžiama jausmus išreikšti per istorijas, dalyviai grupei turi vaizdingai papasakoti įvairias istorijas, prisiminimus. Išmokę tai daryti, jie galės žinias, kaip kūrybingai spręsti problemas, pritaikyti gyvenime. Be to, užsiėmimų metu jie gali išsakyti mintis ir jausmus, kurių negalėtų išreikšti kasdienybėje.
Dramos terapija moko naujai pažvelgti į žinomus dalykus, kūrybingai mąstyti, išreikšti jausmus vaidybos metu. Dramos terapija gali padėti, kai buvo nesėkmingi kiti gydymo būdai. Jos metu pacientas įgyja daugiau pasitikėjimo savimi ir tampa labiau nepriklausomas. Dramos terapiją gali lankyti tiek suaugusieji, tiek vaikai, turintys psichologinių problemų, persikėlę į naują vietą ar sunkiai susirandantys naujų draugų.