Didžiausia Europos namų ūkio prekių laboratorija, veikianti Vokietijoje „SGS Fresenius“, išbandė skirtingų skalbimo gelius ir kapsules, kurias naudoja Baltijos šalių pirkėjai ir paaiškėjo, kad keletas ekologiškų ploviklių plauna skalbinius taip pat gerai kaip plačiausiai vartojami skalbimo geliai. Labai geri skalbimo rezultatai gali būti pasiekti naudojant pigesnius skalbimo gelius, tokius kaip „Mayeri Sensitive“, kuris taip pat yra saugus aplinkai bei vartotojui ir turi tiek ES „Ecolabel“ ženklą, tiek „Nordic Asthma and Allergy“ sertifikatą.

 

Ecolabel_lentele-page-001

 

Bandymas buvo atliktas taikant tarptautiniu mastu pripažintą Tarptautinės muilo, skalbiklių ir priežiūros produktų asociacijos (AISE) metodą, t. y. skalbiniai buvo plaunami 40 laipsnių temperatūros vidutinio kietumo vandenyje. Bandyme buvo panaudota keturiolika laboratorijoje paruoštų stiprių dėmių, kurioms anksčiau buvo leista išdžiūti audinyje. Bandomojo skalbimo dozės buvo parinktos pagal rekomendacijas, nurodytas ant gamintojų etikečių. Bandymų rezultatai buvo įvertinti naudojant spalvų spektrometrą. Rezultatai išdėstyti toliau pateiktoje lentelėje skalėje nuo 0 iki 100 (0 yra mažiausias įvertinimas, 100 – didžiausias).

SPAUSKITE ČIA NORĖDAMI PAMATYTI REZULTATUS

 

Be kokybės rezultatų, remiantis gamintojo rekomenduojamomis dozėmis, taip pat buvo įvertinta vieno skalbimo kaina ir pastebėta, kad skalbiniai efektyviausiai skalbiami „Mayeri“ priemonėmis. „Mayeri Sensitive“ skalbimo gelis geriausiai išskalbė balinamas dėmes, įskaitant vyno, arbatos, kavos, pomidorų tyrės ir sulčių. Geri rezultatai taip pat buvo gauti skalbiant fermentines dėmes, ypač žolės ir purvo, kurių šalinimo rezultatai buvo geriausi iš visų priemonių. Riebalų ir makiažo dėmės efektyviausiai pašalinamos „Mayeri“ gelio kapsulėmis ir „Frosch“ skalbikliu.

 

Nors bandant daugumą skalbiklių gauti lygiaverčiai skalbimo rezultatai, „Ringuva Balance“, „Woolite“ skalbimo geliai ir „Neutral“ gelio kapsulių rezultatai buvo prastesni.

 

Taigi, priemonės kaina ne visada reiškia aukščiausią kokybę. Be kokybės, priemonės kaina taip pat priklauso nuo pardavėjo norimos maržos, taip pat gamintojo gamybos efektyvumo ir žaliavų bei pakuočių kainų, t. y. kiek gamintojas gali būti efektyvus.

 

Rekomenduojama naudoti priemones, pažymėtas ES „Ecolabel“ ženklu, nes be aplinkosaugos aspektų, nepriklausomos laboratorijos išbandė ir kitus kokybės parametrus, pvz.: spalvotų ir baltų audinių spalvų išlaikymą skalbiant jiems skirtais geliais. Be to, bandymų metu „Nordic Swan“ sertifikato atstovai išbando audinio stiprumą po kelių plovimų. Norint gauti šį sertifikatą, skalbimo priemonės turi būti saugios ir negadinti audinio kokybės. Tik „Mayeri“ ir „Neutral“ gelio kapsulės buvo vieninteliai išbandyti produktai, turintys „Nordic Swan“ sertifikatą.

 

Renkantis skalbiklį norime, kad jis būtų saugus mūsų sveikatai – ekologiškose priemonėse kartais gali būti natūralių medžiagų, galinčių sukelti alerginę reakciją žmogaus organizmui (pvz., kai kurie eterinių aliejų pagrindu pagaminti kvepalai, tam tikri konservantai, plovikliai ir pan.), taigi tikslinga rinktis priemones, turinčias „Nordic Asthma and Allergy“ sertifikatą, kuriuo užtikrinama, kad buvo patikrintas medžiagų sudėties procentas bei atitiktis reikalavimams ir vartotojai ramiai gali juo skalbti.

 

Informaciją parengė UAB „Darina“.