Janina Zibireva – jauna ir perspektyvi drabužių kūrėja. Ji įsitikinusi, kad mados funkcija – papuošti  širdį. Pati Janina širdį puošia ypač išskirtinai: kuria drabužius kartu su žmonėmis, kuriems kūryba yra kelias į naują gyvenimą. „Bet būna, kad irgi nežinau, ką šiandien apsirengti“, – juokiasi Janina. Šį sekmadienį laidoje „Pasaulis pagal moteris“ Janina papasakos, kaip mada gelbsti žmonių gyvenimus.

 

IMG_3006

 

„Nors svajojau tapti ir modeliu, nuo vaikystės daugiau šansų buvo tapti dizainere: supratinga mama, pastebėjusi mano entuziazmą, negailėjo nei dažų, nei paklodžių, nei tvarkos namuose, todėl galėjau kurti tikrus drabužius, o pirmąją kolekciją pabaigiau būdama trylikos“, – šypsosi Janina. „Nors nelankiau meno mokyklos, nors net ir vidurinėje mokykloje mokytoja į mano kūrybinius planus žiūrėjo labai skeptiškai, esu labai dėkinga savo tėvams, kad visapusiškai palaikė ir leido tobulėti kitais būdais“, – istorijos pradžią prisimena dabar jau diplomuota dizainerė.

 

Stažuotė užsienyje ne įkvėpė, o nuvylė

 

Janina visada ieškojo įkvėpimo, todėl nepabūgo ir išvyko atlikti praktikos į vienus garsiausių mados namų Madride. Laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Kristinai Rimienei paklausus, ar ši praktika ir tapo didžiuoju tramplynu į asmeninį projektą, Janina pateikia visiškai netikėtą atsakymą: „Ne. Atsivėrė liūdesys ir tuštuma. Dizainerė, kuri turėjo su manimi bendradarbiauti net neateidavo į susitikimus. Pasijaučiau nereikalinga, bet tuo pačiu supratau, kad reikia nieko nelaukti ir kažką daryti kitaip. Ką – dar nežinojau“.

 

Po garsių podiumų padavėjos darbas

 

IMG_3007

 

„Po naivų burbulą susprogdinusios praktikos, buvo etapas, kai nebežinojau, ko noriu gyvenime. Nepaisant to, kad sėkmingai baigiau mokslus, neapsisprendžiau, ką daryti toliau. Taip atsidūriau net padavėjos pozicijoje, kuri ir buvo lemtingas lūžio taškas. Norėdama pasauliui duoti daugiau, patekau į vieną paramos centrą, kur ėmiau padėti benamystę ir skurdą patiriantiems žmonėms. Viena iš pagalbos formų tapo kūrybos terapija, kuri išaugo į mados terapiją!

 

Kuria rūbus, pilnus istorijų

 

Šiandien Janina – ženklo „Lech Lecha design“ autorė. „Lech Lecha“ išvertus iš hebrajų kalbos reiškia „išeiti savęs link“. Taip savęs link išeina ir drabužių  bendraautoriai su Janinos pagalba kurdami detales būsimiems modeliams: „Kartu kuriame aplikacijas, kitus netikėtus akcentus, kuriuos vėliau panaudoju siūdama drabužius. Taigi kiekvienas drabužis – tikrų žmonių tikros istorijos, tikros išraiškos, emocijos ir naujo gyvenimo svajonės. Įsigydami rūbą, ne tik įkvepiate skurdą ar priklausomybes patiriančius žmones toliau kurti, bet ir tiesiogiai paremiate šį projektą“, –  pasakoja pavyzdinio socialaus verslo projekto autorė, kuri žmonėms leidžia pasijusti ne tik dizaineriais, bet ir modeliais: viename pirmųjų Janinos projektų visa kolekcija buvo sukurta ir pristatyta pačių benamystę bei skurdą patiriančių asmenų: „Mes jiems suteikėme visas sąlygas: nuo šukuosenų, makiažų iki profesionalios fotosesijos. Nuotraukos atsidūrė stenduose visame mieste ir taip atstumtieji vėl tapo visuomenės dalimi“, –  džiaugiasi Janina.

 

Kaip atrodo Janinos kūrybinės komandos darbai, kokius mados vėjus avalynės lentynose įžvelgia Lietuvos batų kūrėjai bei kaip gėlės floristikos dizainerės bei laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjos Kristinos rankose taps stilingu galvos papuošalu, žiūrėkite sekmadienį 10 val. per TV3.

 

 „Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3!