Esti įvairių priežasčių, dėl ko žmonės pradeda laikytis dietos. Tačiau dažniausia priežastis – noras gyventi sveikiau ir atrodyti gražiau. Pasaulyje kasmet daugėja alerginių susirgimų, todėl šiuo metu pačios aktualiausios tokios dietos, kurios ne tik padeda koreguoti kūno linijas, bet ir padeda išgyti nuo įvairių ligų.

 

Oligo antigeno dieta – tai toks mitybos planas, kai iš valgiaraščio pašalinami maisto produktai, galintys sukelti alergiją ar maisto netoleravimą. Pagal šią dietą draudžiami beveik visi produktai, kurie gali sukelti bent minimalią alergijos tikimybę. Jeigu laikantis griežto mitybos plano, sveikatos būklės pagerėja, galima pradėti valgyti daugiau gerai organizmo toleruojamų maisto produktų. Jeigu pagerėjimo nėra, pradedami valgyti kiti produktai iš sąrašo. Paskui galima po vieną bandyti grąžinti į mitybą draudžiamus produktus, stebint kurie iš jų sukelia sveikatos problemas. 1983 metų Jungtinių Valstijų tyrimo duomenimis ši dieta labai padėjo vaikams, sergantiems migrena.

 

Oligo antigeno dieta leidžia vartoti tik tam tikrus vaisius, pavyzdžiui, bananus, obuolius ir kriaušes. Iš pradžių reikėtų valgyti tik vienos rūšies vaisius, vėliau mitybą papildyti kitais. Kai kuriems žmonėms šie vaisiai gali sukelti sveikatos problemų.

 

Leidžiama valgyti tik žiedines daržoves, pavyzdžiui, brokolius, briuselinius kopūstus, gūžinius, žiedinius, lapinius, savojinius kopūstus, griežčius, ropes bei kaliaropes. Vėliau galima pradėti valgyti morkas, lapines salotas bei pastarnokus.

 

Minėto tyrimo metu vaikams buvo leidžiama valgyti ėrieną bei vištieną. Vėliau, jei simptomai nepraeidavo, būdavo leidžiama papildomai valgyti kitokios mėsos. Dėl mėsos nėra vieningos nuomonės. Vienuose šaltiniuose teigiama, kad galima vartoti tik ėrieną ir kalakutieną, kitoje – tik vištieną ir veršieną.

 

Laikantis Oligo antigeno dietos reikia griežtai riboti angliavandenių suvartojimą. Pradžioje galima valgyti bulves arba ryžius. Visos kitos grūdinės kultūros – draudžiamos iki tol, kol pradedamas tikrinti organizmo maisto netoleravimas.

 

Vienintelis leidžiamas skystis – vanduo. Maistą gaminti galima su saulėgrąžų arba alyvuogių aliejumi.

 

Dažniausiai laikantis šios dietos rekomenduojama vartoti maisto papildus, kad nepritrūktų gyvybiškai svarbių vitaminų ir mineralinių medžiagų.