D. Britanijos karališkajai šeimai skandalai nėra svetimi. Vos per pastaruosius kelis dešimtmečius ši mėlyno kraujo šeima pateko į laikraščių pirmuosius puslapius dėl neteisėtų meilės romanų, paviešintų telefono skambučių įrašų, itin atvirų interviu televizijoje ir netgi nusikalstamos veiklos. Šį kartą prisiminkime praeitį ir pažvelkime, kokie dramatiški įvykiai Bekingemo rūmuose įvyko per pastaruosius 100 metų! Ir tai tik dalis jų!

 

karaliskoji seima

Didžiausi praėjusio amžiaus karališkosios šeimos skandalai:

 
 • 1936 metais karalius Eduardas VIII atsisakė sosto, kad galėtų susituokti su išsiskyrusia amerikiete Wallis Simpson.
 
 • Iki šiol D. Britanijoje egzistuojama dėl Eduardo VIII ryšių su naciais pobūdžio. 1937 metais, netrukus po vedybų su W. Simpson, jaunavedžiai Vokietijoje susitiko su aukšto rango pareigūnais ir pačiu Adolfu Hitleriu.
 
 • Jaunesnioji karalienės Elžbietos II sesuo princesė Margarita įsimylėjo Karališkųjų oro pajėgų pilotą ir karo didvyrį Peterį Townsendą. Pora planavo tuoktis, bet P. Townsendas buvo išsiskyręs, todėl šiai santuokai labai priešinosi Anglijos bažnyčia ir jos galva – karalienė.
 
 • 14-metis princas Čarlzas su klasės draugais, pakeliui į Luiso salą, kurioje mokėsi, apsilankė aludėje, kur princas užsisakė vyšnių brendžio. Tai pastebėjo paparacai ir istorija pateko į pasaulio laikraščių antraštes. Dėl incidento buvo atleistas princo asmens sargybinis, draugas ir patikėtinis – Donaldas Greenas.
 
 • Skandalas kilo, kai paaiškėjo princesės Margaritos slaptas romanas su 18 metų jaunesniu landšafto dizaineriu Roddy Llewellynu. Romaną įsimylėjėliai slėpė tris metus, kol galiausiai buvo nutekinta jų nuotrauka iš paplūdimio baro.
 
 • Princas Filipas buvo sukėlęs skandalą dėl kai kurių nejautrių ir rasistiškų savo komentarų. Viena iš tokių jo frazių nuskambėjo 1986 metais Kinijoje, kai jis pasakė: „Jeigu pasiliksite čia ilgiau, patys tapsite siauraakiais”.
 
 • Karalienės Elžbietos II ir princo Filipo dukra princesė Ana buvo ištekėjusi už kapitono Marko Phillipso, bet jie išsiskyrė, paaiškėjus, kad vyras Naujojoje Zelandijoje turėjo romaną su dailės mokytoja Heather Tonkin, kuri nuo jo susilaukė vaiko. 1991 metais DNR tyrimas patvirtino, kad 6-erių metų H. Tonkin dukters Felicity tėvas yra princesės vyras.
 
 • 1989 metų Naujųjų metų išvakarėse buvo nutekintas Velso princesės Dianos telefono pokalbio įrašas. Princesė daugiau nei 20 minučių kalbėjosi su artimu draugu Jamesu Gilbey ir ne kartą į jį itin meiliai kreipėsi.
 
 • 1993 metais buvo nutekintas princo Čarlzo telefoninis pokalbis su Camilla Parker Bowles, įvykęs 1989 metų gruodį. Pora tada kalbėjosi labai intymiai, išreiškė savo atsidavimą vienas kitam, o Čarlzas net prisipažino Camillai meilę.
 
 • 1994 metais princas Čarlzas dokumentiniame filme patvirtino, kad buvo neištikimas. Prisipažinimas pakenkė jo bandymui atkurti populiarumą. 1995 metais princesė Diana vienam televizijos kanalui papasakojo apie savo sunkią santuoką, kovą su pogimdyvine depresija, bulimija ir nesantuokinius ryšius su jojimo instruktoriumi. Po šio interviu karalienė parašė Čarlzui ir Dianai, ragindama juos išsiskirti.
 
 • 1992 metais Jorko hercogienė Sarah Ferguson buvo nufotografuota besimėgaujanti saulės voniomis San Tropezo paplūdimyje su savo finansų patarėju Johnu Bryanu. Nuotraukose atrodė, kad vyras čiulpia moters kojų pirštus. Nepaisant to, kad prieš kelis mėnesius ji jau buvo išsiskyrusi su princu Andrew, tai užtraukė didžiulį skandalą.
 
 • 2002 metais princesė Ana tapo pirmąja šių dienų karališkosios šeimos nare, kuri buvo apkaltinta ir nuteista už kriminalinį nusikaltimą, kai jos buteljeras Dotty paspruko ir užpuolė du vaikus netoli Vindzoro pilies. Princesei buvo skirta bauda ir liepta šunį dresuoti.