Visų pasaulio religijų šventraščiuose nurodomos didžiosios nuodėmės, kurių žmogui privalu vengti. Kinų filosofijoje ydos prilyginamos ligoms. Psichologai mano, kad tai tiesiog asmenybės deformacijos. Taip pat priduria, kad tyrinėjant lyčių skirtumus atrasta keletas išskirtinai vyriškų ir moteriškų ydų. Jų abiejų lyčių atstovai, beje, neretai gėdijasi ir atsisako pripažinti.

 

Moterys:Every,Relationship,Has,Its,Flaws,And,Differences,But,It,Can

 
  •  Septynios didžiosios nuodėmės ne be priežasties vardinti pradedamos nuo puikybės. Šioji savybė būdinga visiems be išimties. Psichologų manymu, puikybė kyla iš psichikos dalies, vadinamos ego. Ego nėra nei blogas, nei geras, tačiau kuo ši asmenybės dalis stipriau išreikšta, tuo daugiau sprendimų priimama remiantis būtent siekiu pasirodyti geresniam, nei esi iš tiesų. Kaip tikina psichologai, vyrų ir moterų ego skiriasi. Moteriškasis ego yra mažesnis, tačiau lankstesnis ir atsparesnis. Visgi, pagal psichologijos dėsnius, dailiosios lyties atstovės dažniau būna kaprizingos. Moterims būdingesnė isterija, moksliškai vadinama demonstratyviu elgesiu. Būtent ego lemia, kad jos reikalauja dėmesio kartais užuominomis, o kartais keldamos barnius ir garsiai reikšdamos nepasitenkinimą. Visgi švelniosios lyties atstovės, psichologų įsitikinimu, atsakingesnės nei jų partneriai. Tad moteriška puikybė ir kaprizai dažniausiai apsiriboja nežalingu elgesiu: pagyromis, nedideliu melu ar manipuliacijomis, kad pavyktų gauti to, ko labai norisi. Beje, tokio elgesio mergaitės, manoma, išmokomos dar vaikystėje. Juk joms kartojama, kad kažko reikalauti tiesiogiai negražu, tačiau būtina pasirodyti geriau už kitas.
  •  Vieno populiaraus moterims skirto leidinio žurnalistai JAV 2019 m. apklausė 5000 savo skaitytojų ir išsiaiškino, kad net 78 % dailiosios lyties atstovių pirmuosius 3 pažinties mėnesius nedemonstruoja naujiems draugams tikrojo charakterio. Apie politines pažiūras ir pomėgius meluoja 28 % moterų. O net 42 % vengia pasirodyti išrinktiesiems be makiažo. Moterys mielai gudrauja ir socialiniuose tinkluose. Realybės neatitinkančią informaciją bei nuotraukas juose viešina daugiau kaip trečdalis dailiosios lyties atstovių. Dažniausiai moterys slepia, kad turi žalingų įpročių. Minėtos apklausos duomenimis, net 68 % dailiosios lyties atstovių rūko, pripažįsta esančios priklausomos nuo apsipirkinėjimo arba valgo tik nesveiką maistą. Beje, tai, kiek ir ko moterys iš tiesų suvalgo, paslaptimi gali išlikti metų metus. Paslapčia valgančios, turinčios slaptą saldumynų ar vyno stalčių sako turinčios net 80 % dailiosios lyties atstovių. Kita yda, apie kurią garsiai moterys neprisipažįsta, yra seksualinių malonumų troškimas. Jos apsimeta gerokai kuklesnėmis miegamajame, nei iš tiesų yra. Taip pat moterys net anoniminėse apklausose meluoja apie masturbaciją ir seksualines svajones. Dailiosios lyties atstovės taip elgiasi, nes bijo būti palaikytos gašliomis.
  •  Klasikinių ydų sąrašą psichologai linkę papildyti naujomis nepageidaujamomis savybėmis. Viena tokių – nepamatuoti reikalavimai mylimajam ir aplinkai. Moterys neretai kaltinamos, jog vienu metu reikalauja lygybės ir pageidauja būti finansiškai aprūpinamos. Nors tai tikrai nėra tas požiūris, kurio laikosi dauguma švelniosios lyties atstovių, deja, nemažai ir tokių, kurios tikrai puoselėja nepagrįstus lūkesčius dėl to, kiek būsimasis partneris turi uždirbti ir kiek pinigų privalo išleisti lepindamas. Apklausos rodo, kad iš tiesų daugiau nei pusė jaunų amerikiečių merginų (nuo 18 iki 25 m.) tikisi, kad jų vaikinai turėtų nupirkti brangių dizainerių drabužių ar aksesuarų. Taip pat viliamasi, kad būtent vyras sumokės už prašmatnias vakarienės ar atostogas užsienyje. Vėliau reikalavimai mažėja, mat merginos įsilieja į darbo rinką ir pradeda suvokti, kaip iš tiesų sunku uždirbti pageidaujamas pinigų sumas. Visgi, nepaisant amžiaus, nesikeičia vienas neadekvatus reikalavimas – nupirkti kuo brangesnį sužadėtuvių žiedą. Šis papuošalas dailiosios lyties atstovėms – itin svarbus statuso ženklas. Net trečdalis moterų prisipažįsta, kad suabejotų partnerio jausmais, jeigu šis įteiktų pigų žiedelį arba netikrą deimantą.
 

Vyrai:

 
  •  Vyriškas ego, psichologų teigimu, yra gerokai išpūstas, tačiau trapus ir lengvai pažeidžiamas. Todėl būtent vyrams net 4 kartus dažniau nustatomas narcisizmo sutrikimas. Dėl išpūsto ego vyrai savimi perdėtai pasitiki, net gali būti susireikšminę. Stiprioji lytis itin greitai įsižeidžia, jeigu suabejojama jų gebėjimais, seksualine orientacija ar finansiniu stabilumu. Psichologų atlikti eksperimentai rodo, kad vyrai jautriai reaguoja į tas pastabas, kurios susijusios su jų profesiniais gebėjimais ar vairavimo įgūdžiais. Taip pat vyriškoji pasaulio dalis dažnai pervertina savo fizinę jėgą. Tačiau, kad ir kaip būtų paradoksalu, vyrai dažniau psichologiškai stabilesni, nes jų ego ragina eiti ir kariauti. Šiuolaikiniame pasaulyje kovos atitikmuo yra pranašumo demonstravimas kūno kalba, žodžiais, o kartais net ir fiziškai. Puikybė vyrus verčia varžytis tarpusavyje net tada, kai iš tiesų tai nėra reikalinga. Psichologai įsitikinę, kad tai lemia du pagrindiniai veiksniai: vyrų smegenyse aktyvesnis už pyktį atsakingas smegenų centras, o antra – auklėjimas lemia, kad berniukai anksti išmoksta ginti pozicijas kumščiais. Statistiškai vyrai nusikalsta 6–7 kartus dažniau nei dailiosios lyties atstovės.
  •  Stipriosios lyties atstovai dėl maisto ir sekso ar savo tikrųjų poreikių nesuka galvos. Mat visuomenėje tarsi priimta manyti, kad vyrui būtina gerai pavalgyti ir puikiai pasimylėti. Tad to norėti ir garsiai apie tai pranešti nėra nuodėmė. Visgi jiems apsirijimas bei gašlumas irgi būdingi. Tačiau kaip didžiosios ydos dažniau nurodomi tingumas ir gobšumas. Net 45 % amerikiečių tikina, kad vienos nemaloniausių vyriškų ydų yra netinkamos manieros, grubus elgesys ir nenorminė kalba. Ne mažiau kritikos sulaukia vyrų pomėgis namų ruošos darbus atidėti neribotam laikui tikintis, kad netvarka namuose pasirūpins jų gyvenimo partnerės. Dauguma stipriosios lyties atstovų taip pat gerokai nevalyvesni nei moterys. Pavyzdžiui, net 82 % vyrų ryte nepasikloja lovos, o 65 % amerikiečių, gyvenančių vienuose namuose su nuolatine partnere, niekada neplauna vonios bei tualeto. Beje, vyrams būdingesnis savanaudiškumas – jų poreikiai yra svarbesni nei artimųjų. Stipriosios lyties atstovai be sąžinės graužaties gali suvalgyti paskutinę ledų porciją ar išleisti didelę sumą pinigų, kad įsigytų trokštamą kolekcinį daiktą. Net ir tuomet, jeigu tokios išlaidos ištuštins šeimos biudžetą.
  •  Vyrams nesvetimi nepamatuoti lūkesčiai ir neadekvatūs reikalavimai. Jie dažniausiai susiję su moterų išvaizda ir elgesiu. 2015 m. populiaraus vyrų žurnalo Didžiojoje Britanijoje sudarytas tobulos partnerės savybių sąrašas turi net 40 punktų. Daugiau kaip pusė apklaustų britų viliasi, kad būtent jų partnerė gamins maistą ir tvarkys namus, tačiau taip pat pageidauja, kad ji prisidėtų prie šeimos biudžeto bei už maistą restorane ar pramogas mokėtų pati. Sau stipriosios lyties atstovai pageidauja taikyti kur kas žemesnius standartus. Jie vis dar tiki, kad vyro išvaizda nėra svarbi, tačiau iš partnerių tikisi žurnalo viršelio modelio figūros ir dailaus makiažo. Trečdalis vyrų prisipažįsta, kad svarstytų apie skyrybas, jeigu antroji pusė priaugtų svorio. Stipriosios lyties atstovai neadekvačiai įsivaizduoja moterų kūnus. Jie tikisi, kad nepaisant amžiaus ar nėštumų moters krūtys turi būti standžios, ant šlaunų nesimatyti nė kruopelės celiulito, o veido nevagoti raukšlės. Deja, vyrai nė nenutuokia, kiek pastangų ir pinigų kainuoja jaunatviška išvaizda, bet tikrai nėra pasiryžę už tai sumokėti. Atverti piniginę sutiktų tik tuomet, jeigu partnerė pageidautų pasididinti krūtis. Už tokią procedūrą sumokėti sutiktų penktadalis apklaustųjų.
 

Autorius Eglė Stratkauskaitė