Ar švenčiate gegužės 13-ąją, baltų meilės deivės Mildos dieną? Vis pasigirsta kalbų, kad lietuviai turėtų meilę paminėti turėtų būtent šią dieną, o ne šv. Valentino dieną vasario 14-ąją. Tačiau juk dienų meilei švęsti niekada nebūna per daug. Kiti meilę apskritai siūlo švęsti visą gyvenimą. Būtų puiku, jei po vieną meilės dieną būtų visais metų laikais – žiemą švęstume šv. Valentino dieną ir klijuotume ant skruostų širdeles, pavasarį švęstume gegužės 13 dieną – tikros ar pramanytos baltų deivės Mildos ar Aleksotos šventę, vasarą tikriausiai meilės dieną atitiktų Joninės, kai ieškoma ne tik paparčio žiedo, bet ir stebuklingos bei viską gyvenime pakeičiančios meilės, o rudenį tikriausiai visą Bobų vasarą būtų galima pašvęsti meilei, nes grįžusi vasariška šiluma net ir rudenį pripildo širdį meilės ir džiaugsmo.

 

deive

Baltiškoji meilės magija neatsiejama nuo gamtos, medžių, žolynų, šią dieną dažnai rituališkai pinami vainikai, tikintis pritraukti į savo gyvenimą meilę. Šį kartą siūlome namuose ar darželyje prie namų užsiauginti žolelių, kurios gali padėti pritraukti, sustiprinti ir išlaikyti meilę.

 

8 žolelės jūsų meilės sodui:

 
  • Bazilikai. Keista, bet iš pradžių bazilikas senovės Graikijoje, o vėliau ir Romoje buvo siejamas su neapykanta. Graikai sakydavo, kad bazilikai egzistuoja vien tik tam, kad vyrus išvestų iš proto. Vėliau Italijoje bazilikai tapo meilės simboliu, bet išlaikė ir anksčiau minėtą simbolinę prasmę. Moldovijos folkloras byloja, kai, jei vaikinas priima baziliką iš merginos, tai jam skirta ją mylėti.
 
  • Medetkos. Ankstyvieji krikščionys dažnai nešdavo šių gėlių prie Mergelės Marijos statulų. Tai siejama su tuo, kad netrukus medetkų žiedai pradėti naudoti meilės magijoje. Indijoje medetka yra pati švenčiausia iš visų gėlių, simbolizuojanti dėkingumą, meistriškumą ir ramybę.Manoma, kad gėlių kalba medetka reiškia džiaugsmą.
 
  • Čiobreliai. Šios kvapnios žolelės turi ilgą istoriją, per kurią jos simbolizavo daugelį dalykų. Graikiškai čiobreliai vadinami „thymus”, kas reiškia drąsą. Graikai čiobrelio simbolį naudojo, norėdami reprezentuoti elegantišką stilių. Beje, Viduramžiais tai buvo gan dažnas riteriškumo simbolis. Šiuolaikinėje magijoje čiobreliai siejami su meile, prieraišumu, idealiai tinka tiek naujai meilei, tiek ilgalaikei draugystei sustiprinti.
 
  • Pačiuliai. Svaiginančiai kvepiantys pačiuliai ne be reikalo įtraukti į šį sąrašą. Pačiuliai reiškia aistrą, todėl geriausia juos susidžiovinti ir jų įdėti į drobinį maišelį, ir pakišti po pagalve miegamajame. Iš pietryčių Azijos kilę pačiuliai nuo seno yra naudojami eterinių aliejų forma odos būklei gerinti.
 
  • Kraujažolė. Tai viena seniausių žolelių, naudotų liaudies medicinoje. Viduramžiais europiečiai kraujažolę naudojo iškviesti demonus ir juos išvaryti. Ilgainiui ši žolėlė pradėta laikyti apsaugančia nuo pikto. Gėlių magijoje kraujažolė simbolizuoja amžiną meilę. Jų galima dėti į arbatas ir vonias.
 
  • Levanda. Šių violetinių gražuolių istorija yra mažiausiai 2500 metų. Levandos natūraliai auga Viduržemio jūros regione ir maisto gaminimui naudojamos nuo biblinių laikų. Gėlių magijoje levandos reiškia pasiaukojančią ir niekada nemirštančią meilę. Tikrausiai būtent dėlto levandų žiedlapių vis dažniau dedama į vestuvių konfeti.
 
  • Raudonėlis. Retas, kuris dabar žino, kad senovės graikai raudonėlį laikė meilės deivės Afroditės augalu. Elžbietos epochoje raudonėlis buvo naudojamas, siekiant pritraukti sėkmę ir susigrąžinti gerą sveikatą. Raudonėliai yra vaisingumo ir meilės simbolis.
 
  • Pankolis. Romėnų gamtininkas Plinijus savo veikaluose pirmą kartą istorijoje paminėjo pankolius. Jis rašė, kad ši žolelė gali padėti pagerinti regėjimą. Legendos byloja, kad pankoliai esą suteikdavo gladiatoriams drąsos žiauriose kovose. Pankoliai paminėti iš V. Šekspyro dramoje – tai vienas iš Ofelijos augalų pjesėje „Hamletas”. Pankoliai laikomi ir eliksyru, kuris slopina apetitą ir padeda numesti svorio. Meilės magijoje pankoliai siejami su meilikavimu, flirtu.