Sumanios idėjos, kaip mažoje patalpoje laikyti drabužius ir kitus daiktus, padeda efektyviau išnaudoti erdves ir nepakenkti estetiniam vaizdui. Juk nėra nieko blogiau, nei ryte paskubomis ieškoti mėgstamiausio megztinio arba kiekvieną vakarą su liūdesiu žiūrėti į kampe sukrautą knygų stirtą.

   

Išnaudoti kiekvieną centimetrą

 

Kai patalpų erdvė itin ribota, verta rinktis daugiafunkcius baldus su daiktadėžėmis, pavyzdžiui, lovą, suderintą su sienine spinta. Tai puikus būdas maksimaliai išnaudoti kiekvieną kvadratinį kambario metrą, apstatyti vieną ar dvi sienas. Interjero sprendimai turi būti ne tik patrauklūs, bet ir patogūs, funkcionalūs, ergonomiški. Nedidelėse patalpose įprasta statyti aukštus baldus iki lubų, išnaudojant antresoles kaip papildomą vietą saugyklai. Tačiau verta apsvarstyti ir horizontalų išdėstymą, pavyzdžiui, miniloftą, kai miegamojo, darbo ar vaikų žaidimų zona pakeliama į 1,20–1,50 m aukštį, o po ja įrengiama talpi spinta daiktams laikyti.

 

Big,Wardrobe,With,Different,Clothes,And,Accessories,In,Modern,Bedroom

 

Rinktis šviesius baldus

 

Kišeniniuose kambariuose statykite blankių, pastelinių spalvų baldus, kad patalpa atrodytų didesnė ir erdvesnė. Šviesūs tonai įpučia namams ramybės, sudaro tvarkos ir švaros įspūdį. Vienspalviai baldai nebūtinai nuobodūs lyg monolitai. Atviras lentynas derinkite su uždarais, durelėmis vartomais skyriais, įterpkite stalčių, veidrodį, apšvietimo elementus, siekiant sustiprinti erdvės pojūtį ir sukurti rafinuotą, bet subtilią estetiką. Pastelinio atspalvio furnitūra – praktiškas ir laiką taupantis sprendimas, mat ant jos nematyti dulkių. Prisiminkite, kad bet kada galite papildyti interjerą ryškiais aksesuarais: paveikslais, knygomis, keramikos ar tekstilės dirbiniais.

 

Struktūrizuoti spintos vidų

 

Drabužinės išplanavimas yra unikalus ir priklauso nuo jos dydžio, rūbų rūšies, individualių poreikių. Tikslingai pritaikytas baldas turėtų sutapti su interjeru 40 %. Pageidautina, kad masyvi spinta susilietų su siena, tačiau plika akimi būtų galima atskirti, jog tai baldas. Vidinę tvarką lemia šeimininkų gyvenimo būdas: lentynos derinamos su stalčiais, kabyklomis, batų, aksesuarų, juvelyrikos saugyklomis. Apsvarstykite galimybę įrengti lenktas arba mobilias (stumdomas, ištraukiamas) konstrukcijas pakaboms ar rūbams, kad spinta būtų kuo efektyvesnė. Svarbu pritaikyti prie erdvės masyvias duris. Mažuose kambariuose pasiteisina stumdomi mechanizmai.

 

Modern,Wooden,Wardrobe,With,Clothes,Hanging,On,Rail,In,Walk

 

Panaudoti vertikalią erdvę

   

Geriausias būdas organizuoti daiktų laikymą bet kokioje patalpoje – išnaudoti vertikalią erdvę. Jeigu įmanoma, rūbus kabinkite, o ne sluoksniuokite lentynose. Surūšiuokite garderobą pagal ilgį ir kiekvienam paskirkite atskirą skyrių spintoje. Vidutiniškai 1 m plote gali tilpti 10–12 sandariai supakuotų kostiumų arba 40–50 vyriškų marškinių. Gaminant baldus pagal užsakymą, visada praplėskite spintos plotą 20 %, atsižvelgiant į tai, jog garderobas nuolat gausėja. Tradicinėse drabužinėse (apie 2,2 m aukščio) vertikaliai telpa du aukštai trumpesniems rūbams (marškiniams, kelnėms, palaidinėms, sijonams). Skyriai suknelėms, paltams derinami kartu su stalčiais, lentynomis ar batų saugyklomis.

   

Išbandyti baldus su stiklu

 

Kalbant apie baldų funkcionalumą, svarbu, kad būtų patogu jais naudotis. Prigrūsta spinta, kai reikia pavargti norint rasti ieškomą daiktą, vagia laiką ir nervus. Pasinaudokite dizainerių pasiūlymu įrengti stiklines duris. Perregimi paviršiai, ypač suderinti su apšvietimo elementais, vizualiai didina erdves ir sukuria parduotuvės vitrinų iliuziją. Prabangus pramoninis stilius – modernaus interjero pavyzdys. Dailiai sudėlioti ar sukabinti rūbai matomi vos užmetus žvilgsnį, todėl nereikia bergždžiai varstyti durų. Ekspertai teigia, kad matomumas skatina šeimininkus tvarkytis ir stilingai komponuoti spintos turinį atskiruose skyriuose. Jei norisi paslėpti garderobą, pavyzdžiui, jaučiant, jog nepavyks palaikyti idealios tvarkos, laikant nereprezentatyvios išvaizdos daiktus, galima rinktis permatomus vidinius stalčius arba daiktadėžės.

 

Įsigyti originalų gaminį

 

Iššūkiai, kylantys įrengiant mažą kambarį, neturėtų spęsti šeimininkų į kampą. Dažnai manoma, kad vienintelis galimas sprendimas – milžiniška sieninė spinta su 3–6 vienodomis, niekuo neypatingomis durimis per visą aukštį. Sukurkite stilingą atmosferą vos vienu autoriniu akcentu. Rinkitės originalaus dizaino baldus, kurie kausto dėmesį lyg architektūros ar meno kūrinys. Tai gali būti išskirtinio modelio komoda, indauja ar knygų lentynų kompozicija. Pasistenkite, kad daiktų laikymo vieta suteiktų patalpai įdomų akcentą bei intrigą. Žaiskite spalvomis ir faktūromis. Nepamirškite funkcionalumo. Galbūt baldą galima suderinti su elektronine technika (televizoriumi, muzikos grotuvu, oro drėkintuvu), veidrodžiu, šviestuvais, gyvomis gėlėmis.

 

Pamėgti aukštas konstrukcijas

 

Aukšti baldai – puikus būdas padidinti saugyklų plotą nepažeidžiant kambario erdvės. Įvairūs siauri korpusiniai baldai lengvai telpa kampuose, šalia lovos ar darbo stalo. Juos galima statyti abipus įėjimo į kambarį ar palei langą. Įsigykite aukštesnę nei įprasta komodą ir laimėsite mažiausiai du papildomus stalčius. Verta atminti, kad užpildžius siaurus ir aukštus baldus keičiasi svorio centras, jie gali nuvirsti, todėl primygtinai rekomenduojama fiksuoti galinę sienelę prie sienos. Norint rasti daugiau vietos daiktams, pravartu rinktis platesnes miegamojo spinteles, pageidautina su stalčiais, o ne atviras. Kas galėjo įtarti, jog tradiciniai miegamojo baldai, statomi abipus lovos, gali atstoti nedidelę komodą drabužiams ar aksesuarams? Netikėtas dizainas sukurs dėmesio traukos centrą ir nustelbs mintis apie mažas patalpas.

 

Modern,Workplace,Near,Bookcase,In,Living,Room

 

Prisiminti erdvę po lova

 

Nedideliuose kambariuose svarbu nepalikti tuščių erdvių. Vietoj lovos rėmo ant kojelių ar su patalynės dėže rinkitės modelį su ištraukiamais stalčiais, kuriuose galima laikyti sezoninius rūbus ir batus, knygas, rankdarbių žaliavas, patalynės ir rankšluosčių atsargas, sezonines interjero dekoracijas ir kitus rečiau naudojamus daiktus. Daugiafunkcės lovos didina pasirinkimą, kur saugoti buitinius rakandus neužimant papildomo grindų ploto. Stalčiai atrodo stilingiau ir elegantiškiau, darniai susilieja su baldo korpusu, priešingai vaizdui, jei po lova su kojelėmis būtų saugomos daiktadėžės. Baldai suteikia daug pranašumų improvizuoti iki pageidaujamo vizualinio rezultato.

   

Naudoti modulinius baldus

 

Modulinės atviros lentynos, kurias galima statyti ant grindų vertikaliai ir horizontaliai, kabinti ant sienos, komponuoti vieną ant kitos, – puikus būdas organizuoti saugyklas ir keisti jų dydį pagal poreikį. Daugelis populiarių gamintojų siūlo panašias baldų sistemas, kurias galima komplektuoti individualiai, o vėliau papildyti tos pačios serijos, prie interjero derančiais elementais. Tai atveria galimybę keisti namų aplinką perstatant baldus, kas itin išmanu, ypač mažose erdvėse. Naudojant principą „tuščias – pilnas“, lentynas galima užpildyti daiktadėžėmis su smulkmenomis, albumais, vinilo plokštelėmis, indais, vaikų žaislais, mokymosi ar darbo priemonėmis. Talpus baldas gali pakeisti įprastą naktinį stalelį arba vizualiai perskirti patalpą į atskiras zonas.

 

Sulieti patalpų spalvas

 

Labiausiai neramina faktas, kad talpi spinta mažame kambaryje atrodo išskirtinai didelė, todėl pripildo erdvę ir vizualiai gniuždo. Rekomenduojama ieškoti baldų ant kojelių, nes nuo grindų pakelta spinta atrodo nesunki. Kitas sprendimas, palengvinantis atmosferą, yra spalvų kompozicijos. Jei mažoje patalpoje stovi keli dideli baldai, pavyzdžiui, miegamojo lova ir drabužinė, rekomenduojama rinktis artimą paletę, t. y. skirtingas vienos spalvos variacijas. Tiek sienos, grindys, lubos, tiek lova, spinta, komoda turėtų harmoningai susilieti į bendrą vaizdą. Masyvūs baldai taps aplinkos dalimi, o ne atskirais objektais. Šiuo atveju nereikalingi ryškūs aksesuarai.

 

Autorius Jurgita Ramanauskienė