Laikas versti tuščią lapą ir pamiršti, kas liko praeityje. Naujieji metai žada daug jaudinančių interjero staigmenų. Ar esate pasirengę atsisveikinti su numylėtais namais ir prisijaukinti laukines 2024-ųjų  tendencijas?

 

FundamentasContemporary,Minimalist,Style,Interior,Design,Of,Light,Studio,Apartment,With

 

Įkvėpimas iš gamtos. Ekologiškas, tvarus, draugiškas aplinkai interjeras nėra tik viršelis, tai – gyvenimo būdas. 2024 m. ši tendencija atliks pagrindinį vaidmenį namuose, aktyviai įsiliedama ir persipindama įvairiose srityse. Naudojamos ne tik gamtinės žaliavos, tokios kaip natūrali tekstilė, mediena, keramika. Kuriamos gyvų augalų oazės, tarsi lauko elementus būtų galima lengvai perkelti į patalpas. Gamtos įkvėptas interjeras gerina savijautą, didina ryšį su žeme ir žadina atsakomybę už aplinką.

 

Išmanieji namai. Technologijos ir toliau keičia namus, o tai reiškia nuolat didėjančius šeimininkų poreikius. Šiais metais per nuotolį valdoma įranga vis plačiau apims erdves, atnešdama daugiau komforto, praktiško patogumo, valdžios galios. Tai ne tik telefonu kontroliuojamos namų funkcijos, bet ir įvairios balsu perduodamos komandos. Dirbtinis intelektas lengvina gyvenimą, daro jį efektyvesnį, kas aktualu reaguojant į pasaulio pulsą.

 

Darbo organizavimas. Viena pagrindinių 2024 m. tendencijų išliks produktyvumas. Per karantiną susiformavusi nuotolinio darbo pavertė namų biurus nuolatine interjero dalimi. Žmonės investuoja į ergonomišką išplanavimą ir baldus, garso izoliaciją, funkcionalų apšvietimą, domisi technikos stilistika ir galimybėmis integruoti įrangą į bendro naudojimo patalpas. Namuose atsiranda vietos grožio salonui, jogos studijai ar sporto salei.

 

Natūralus apšvietimas. Naujausios tendencijos kviečia išeiti ar bent pažvelgti į gamtą, tad didėja matymo laukas. Saulės šviesa – vienas geidžiamiausių 2024 m. interjero aksesuarų. Stengiamasi išnaudoti visus natūralaus apšvietimo šaltinius – įrengiami panoraminiai langai, stoglangiai, veidrodžiai išdėstomi pagal strategiją, kuri atspindi šviesą ir dar labiau išdidina erdves. Atviras stiklas – naujovė, pranašaujanti saulėlydį sunkioms tekstilinėms užuolaidoms.

 

Autentika. Kertinis akcentas – interjeras, atspindintis namų šeimininkų asmenybes, gyvenimo būdą, pomėgius. Autentika ir išskirtinumas žavi, traukia, hipnotizuoja. Tegul kiekviena detalė ar aksesuaras pasakoja savo istoriją. Vertinami amatininkų darbai, asmeniniai daiktai, šeimos, giminės relikvijos, vintažiniai radiniai iš antikvariato. Suasmenintas interjeras suteikia namams šilumos, individualumo ir nepakartojamo originalumo.

 

Modern,Room,Concept,Interior,Style,,Chair,Fireplace,Frame,Wicker,CarpetDekoro kryptys

 

Moderni klasika. Tradicinis dizainas sulaukė sveikintinų permainų. Grįžta klasikiniai elementai, tačiau su tam tikromis išlygomis. Nesenstantys ir niekada iš mados neišeinantys baldai komponuojami į eklektišką ir jaunatvišką stilių. Kuriama jauki, kasdieniška atmosfera, nepaisant didelių gabaritų, kampuotų linijų ir vizualiai sunkių detalių. Šiuolaikiniam interjerui būdinga išsaugoti praeities žavesį, kartu pasiūlant dabartines komforto sąlygas.

 

Šiltas minimalizmas. Lygūs paviršiai, tvarkingas, santūrus interjeras ramina ir vilioja. Supaprastintos gyvenamosios erdvės niekada neišeina iš mados, su metais sprendimai tik gerėja. Viena labiausiai subalansuotų interjero krypčių – šiltas minimalizmas, jungiantis neutralias gamtines spalvas, minkštas tekstūras, lakoniškas linijas ir aksesuarų stoką. Jis nesukelia tuštumos ar trūkumo pojūčio, atvirkščiai, skatina dėmesingumą ir sulėtina mintis.

 

Dopamino estetika. Tai toks aplinkos apipavidalinimas, kuris skatina organizme dopamino sintezę ir laimės pojūtį. Efektas pasiekiamas naudojant ryškias spalvas, įnoringus raštus, žaismingus elementus, kurie tampa dėmesio centru. Ši tendencija išpildo norą sugrįžti į vaikystę arba nuolat gyventi šventinėje atmosferoje. Namai apsupa pozityvumu ir kilsteli emocijas į aukštesnį lygį. Labiausiai rekomenduojama šiaurinių šalių gyventojams, kuriems trūksta saulės šviesos.

 

Nostalgiški 1960-ieji. XX a. vidurio interjeras išsaugo neblėstantį patrauklumą ir laiko spirale sugrįžta į dabarties laikus kaip istorijos injekcija. Šiandien jis žavi tobulų aptakių formų, natūralių sprendimų ir funkcionalumo derme. Estetiškai subtilūs, vizualiai lengvi baldai ant kojelių tarytum pasakoja, kaip gyveno šiuolaikinės kartos tėvai ir seneliai. Tai buvo epocha, kai prioritetu laikytos natūralios žaliavos, lakoniškas paprastumas, geometrinės formos.

 

Žaismingas rafinuotumas. Šis populiarus stilius kuria šiuolaikinės meno galerijos įspūdį. Neutraliame fone lyg iš dailininko drobės žvelgia ryškūs ir dideli personažai – paveikslai, skulptūros, baldai. Interjero elementams suteikiama personalizuota forma: vaza – žmogaus galvos pavidalo, žurnalinis staliukas – ant keturių liūto letenų, sofa – pravertos kriauklės dizaino. Siekiant subalansuoti kūrybinį chaosą, pagrindiniai akcentai derinami su smulkiomis detalėmis ir švelnesnėmis spalvomis.

 

Interjero akcentai

 

Unikalios plytelės. Ši mada apima tiek grindis ar sienas, tiek virtuvės, vonios zonas. Netgi dekoruojamas tik vienas patalpos kampas, staktos arba židinys. Dominuoja didelės ir mažos, tačiau ryškios, margos, reljefinės plytelės, tiek naujo, tiek sendinto efekto. Dramatiški raštai ir dinamiškos kompozicijos perteikia jausmingą Viduržemio jūros regiono estetiką. Verta pasisemti įkvėpimo iš Graikijos, Italijos, Ispanijos amatininkų bei sukurti amžinos vasaros atmosferą.

 

Nestandartiniai veidrodžiai. Netaisyklingų apvalainų formų (ovalo, lašo, amebos ir kitų gamtinių intencijų), išraiškingų rėmelių (medienos, kamštinės dangos, keramikos, metalo) veidrodžiai gali tapti bet kokios patalpos puošmena. Dominuoja dideli aksesuarai, dengiantys beveik visą sieną, todėl puikiai atspindi šviesą, suteikia gylio ir praplečia erdves. Šią naujovę lengviausia pritaikyti namuose išvengiant remonto rūpesčių ir ištuštėjusių sąskaitų.

 

Apvalaini baldai. U formos minkštieji baldai liaupsinami dėl elegancijos, viena kitą papildančių formų, ekologiškų žaliavų ir unikalaus dizaino. Nesvarbu, ar patalpoje stovi pusmėnulio formos sofa, ar modernaus stiliaus šviestuvas, šie interjero egzemplioriai padidins komforto jausmą ir kvies mėgautis. Vingiuotos linijos ir abstraktūs siluetai populiarūs kuriant harmoningą, draugišką, emociškai saugią aplinką. Juk gamtoje mažai aštrių kampų.

 

Kilimai. Tai ne tik danga po kojomis. Kilimai tampa centriniais meno kūriniais, kurių vaizdo neužstoja baldai. Akį traukiantys interjero elementai suteikia erdvėms minkštumo, autentiškumo ir jaukumo. Panašiai kaip veidrodžiai, kilimas gali lengvai ir greitai pakeisti patalpos nuotaiką. Dominuoja abstraktūs piešiniai, persidengiančios spalvos, imituojančios susiliejimą, blukimą, nusidėvėjimą, marmurą ir kitus gamtinius raštus.

 

Meniškas apšvietimas. Sietynus palubėje, toršerus, pastatomus šviestuvus keičia paslėpti ir po patalpas išdėstyti šviesos šaltiniai. Komponuojami taip, kad atliktų dvi funkcijas: suteiktų šviesos tamsiuoju paros laiku ir puoštų konkrečius meno kūrinius. Šviestuvai įrengiami ties paveikslu, veidrodžiu, laikrodžiu ir kitais sienų akcentais, taip pat žurnaliniu staliuku, indauja, kambariniais augalais. Svarbu išlaikyti simetriją. Vienas šviestuvas kabinamas virš objekto, o du – iš abiejų pusių.

Daylight,Through,A,Huge,Panoramic,Window,Illuminates,The,Cozy,Oriental

Spalvų kaleidoskopas

 

Šviesi gama. 2024 m. interjere pirmu smuiku groja ne akinamai balti, bet šiek tiek pigmentų turintys šviesūs atspalviai: pieno, dramblio kaulo, saulėje blukintų kviečių, sauso smėlio, pelenų. Šie nesenstantys tonai derinami su moderniomis reljefinėmis tekstūromis, drąsiais akcentais, išgaunant elegantišką klasiką, modernią gaivą, darbinę atmosferą ar kaimišką stilių. Universalumas lemia tai, kad spalvas lengva pritaikyti tiek rafinuotam miesto, tiek jaukiam atostogų būstui.

 

Barbės stilius. Semiantis įkvėpimo iš populiarios kino juostos, interjere atsiras daugiau linksmų, nerūpestingų, naivių ir pašėlusių rožinių bei turkio atspalvių. Jie suteikia patalpoms vaikiškos žaismės, gyvybingumo, spinduliuoja pozityvumą ir gerą energiją. Jei nesinori gyventi miniatiūrinėje lėlės namų versijoje, rožinę siūloma derinti su žalia, geltona, vyšnine ir aukso atspalviais, turkio toną – su vandenyno mėlyna, geltona, tamsiai žalia ir šokoladine.

 

Retro atspalviai. Spalvos – emociniai inkarai, keliantys individualių asociacijų, tačiau istorijos puslapiuose galima rasti sąlyčio taškų. 2024 m. interjero tendencijos žadina visuotinę atmintį, todėl prikelia sendintus atspalvius, tokius kaip alyvuogių žalia, garstyčių, geltonai ruda, samaninė. Šie žemiški tonai suteikia moderniam interjerui šilumos, jaukumo ir nostalgijos. Itin gerai papildo šviesius pieno ar smėlio atspalvius, dera su visų rūšių mediena.

 

Duetai. Dviejų ar trijų spalvų schemos interjere nėra naujiena, tačiau šiemet tikrai neatgims kreminės ir šokoladinės derinys. Naujovės palies taurius ir prabangius duetus, sudarytus iš tos pačios spalvos (raudonos, mėlynos, žalios, rudos) šviesių ir tamsių tonų. Pereinančios spalvos suteikia erdvėms gylio ir sudėtingumo, harmoningai išlaiko pusiausvyrą, sudomina, tačiau nevargina akių, priešingai nei dideli kontrastai. Labiausiai tinka ramiam modernizmui ir šmaikščiam 1960-ųjų stiliui.

 

Dramatiška pilka. 2024 m. virtuvė ir vonia dažoma niūriais tamsiais tonais, lyg pasiskolinus sienas iš gotikinės Paryžiaus katedros. Naudojant juodą ar auksinę keramiką bei santechniką kuriamas šiuolaikinio meno šedevras. Subtilūs spalviniai akcentai reikalingi elegancijai ir prabangai atskleisti, kad mažos patalpos neslėgtų, o viliotų mistine nuotaika. Panašiai siūloma dekoruoti svetainę ar miegamąjį, traukos centru išlaikant židinį ar milžinišką lovą aukštu galvūgaliu.

 

Autorius Jurgita Ramanauskienė