„Viena iš galimybių sportininkui save parodyti pasauliui buvo patekti į Sąjungos rinktinę. Tai buvo ypatingai sunku. Ypatingai sunku buvo dar ir dėl to, kad mes buvome kitokie. Mes visuomet buvome Baltijiečiai. Mes visuomet turėjome būti geresni už Rusijos atstovą, kuris siekė patekti į rinktinę. Ir mes visuomet buvom truputi nepatikimi“ – juokiasi olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė. Viena garsiausių Lietuvos sportininkių Baltijos kelią įvardina kaip lūžio tašką – daugelyje Lietuvos, kaip šalies gyvenimo sričių, sporte taip pat.

 

Išjudink save,treniruokliai ,Daina Gudzinevičiūtė

 

„Iki šiol pavydžiu Romui Ubartui, kad jis turėjo galimybę pats pirmasis prabėgti per stadioną su trispalve. Nesulyginamas jausmas, kai mes galėjome džiaugtis tuo, kad atstovaujame savo šalį“ – laidos „Baltijos kelias“ kūrybinei grupei pasakojo D. Gudzinevičiūtė.

 

LR_TV_BK_Palsyte

 

„Tą vėliavą pernešiau gal tik trisdešimt-keturiasdešimt metrų… neleido daugiau, bet pasididžiavimo buvau kupinas, kad neapvyliau Lietuvos“ – D.Gudzinevičiūtei juokdamasis atitaria R. Ubartas. Pasaulio jaunimo vicečempionė laidoje „Baltijos kelias“ Airinė Palšytė pasakoja, kad nors ir jos kartai neteko patirti to, ką pasakoja garsieji Lietuvos sportininkai, patriotiškumas, perduodamas kaip šeimos tradicija neleidžia jai suabejoti, kokią šalį ji nori atstovauti. „Sporte taip yra – mes migruojame. Ir aš esu gavusi kitų šalių pasiūlymų atstovauti juos. Bet niekada neturėjau net minčių, atstovauti ne Lietuvą“.

 

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 

„Baltijos kelias. Trisdešimt metų“ – tai dokumentikos ciklas, skirtas taikos manifestacijai, kuriuo siekiama ne tik prisiminti anuos laikus, bet ir pažvelgti į Lietuvos dabartį ir ateitį: nuo meno, politikos ir mokslo iki sporto. „Lietuvos ryto“ TV eteryje – kiekvieną šeštadienį 16.30 val.

 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.