Šiandien gyvename moderniųjų biotechnologijų amžiuje, kuriame viena įdomiausių ir svarbiausių profesijų – chemija.

 

VIKO laboratorija_1

Cheminiai tyrimai užima labai svarbią vietą žmonių gyvenime. Be chemijos mokslo neįsivaizduojama kitų mokslų ir pramonės pažanga bei naujų technologijų kūrimas. Cheminiai tyrimai yra taikomi labai plačiai – nuo kasdien vartojamo maisto bei kosmetikos priemonių iki įvairių medžiagų analizės, kurias naudoja pramonės gigantai.  Kur studijuoja chemikai ir kokios įmonės su nekantrumu jų laukia – užsukome pasidomėti į Vilniaus kolegiją.

 

Vilniaus kolegija – lyderiaujanti multidisciplininė aukštoji mokykla, vykdanti 41 studijų programą 27 kryptyse. Agrotechnologijų fakultete galima rinktis penkias studijų programas: agroverslo technologijos, maisto technologijos, kraštovaizdžio dizaino, veterinarijos bei cheminės analizės. Chemijos studijų krypties komiteto pirmininkė Irena Čerčikienė sako, jog be cheminės analizės negalėtų išsiversti daugelis mūsų kasdienio gyvenimo sričių. Cheminė analizė atliekama chemijos, maisto ir biotechnologijų pramonės, vandens tiekimo įmonių, teismo ekspertizės, aplinkosaugos tarnybų, visuomenės sveikatos, mokslo centrų ir kt. įmonių laboratorijose. Vilniaus kolegija kviečia rinktis cheminės analizės studijas tuos, kurie tikisi daug praktinės patirties. Vilniaus kolegijai glaudžiai bendradarbiaujant su verslu, studentams skiriamos vardinės stipendijos, organizuojami praktiniai mokymai, siūlomos būsimo darbo galimybės, o tai leidžia būsimiems specialistams jausti rinkos pulsą nuo pirmųjų studijų dienų. Cheminės analizės studijas baigę studentai įsidarbina 100% ir, po keleto metų tobulėjimo profesinėje srityje, dažnai užima aukštas pareigas verslo įmonėse bei siekia  mokslo aukštumų toliau.

 

Agrotechnologijų fakulteto prodekanė Ramunė Vanagaitė nelinkusi išskirti nei vienos studijų programos kaip populiarios, ji sako, jog šiandieniniame pasaulyje viskas itin greitai kinta, o Vilniaus kolegijos dėstytojų tikslas – judėti kartu su laiku ir būti novatoriškiems.

 

Mokslo ir verslo sinergija – raktas į unikalių produktų kūrimą 

 

Atverkime sėkmingai Lietuvoje ir pasaulyje dirbančios kampanijos duris, kurios produktus kuria chemikai ir pasidomėkime jų sėkmės istorija.

 

UAB „Litnobiles“ – tai kompanija, kurianti ir gaminanti dangų paviršius, bei vienintelė Baltijos šalyse sprendžianti sudėtingiausius iššūkius visuose metalo apdirbimo ir priežiūros etapuose. Įmonės antikorozijos ekspertai ne tik randa individualius sprendimus, bet ir tiekia jų įgyvendinimui reikalingą pasaulyje pripažintą apsauginių dangų ir įrenginių produkciją.

 

Visas produktų sukūrimo ir pagaminimo procesas yra atliekamas tik glaudžiai bendradarbiaujant verslui ir mokslui.  Šioje nedidelėje Vilniuje įsikūrusioje laboratorijoje gimsta produktai, kurie pasaulio rinkoje išsiskiria savo inovatyvumu ir tvarumu.

 

„Ši laboratorija geba atsakyti į tokius klausimus įmonėms, į kuriuos negali atsakyti kitos laboratorijos pasaulyje. Esame pasirašę sutartį su Vilniaus universitetu ir tai mums leidžia nuolatos bendradarbiauti su mokslu ir kurti unikalius, inovatyvius produktus“, – sako įmonės UAB „Litnobiles“ valdybos pirmininkas Gytis Baliukonis.

 

Šiandien įmonė didžiuojasi ne vienu ilgus metus kurtu bei analogų neturinčiu produktu. Vienas tokių – tvarios storasluoksnės chemiškai atsparios dangos, atlaikančios smūgius ir trintį. Dar viena inovacija nustebinusi pasaulį – dangų dažai šlapiems paviršiams, kurie gali būti naudojami bet kokiu oru. UAB „Litnobiles“ produktai tarnauja visur, kur tik sutinkami metaliniai paviršiai, reikalaujantys dažymo. Ir tai dar ne viskas – laboratorijoje sukurti greito džiūvimo vienasluoksniai dažai tapo dar vienu tvariu, inovatyviu produktu, itin paklausiu rinkoje.

 

Pasiekti stulbinami rezultatai įkvepia naujiems išradimams –  kaip tik šiuo metu UAB „Litnobiles“ laboratorijoje gimsta naujas produktas, kokio pasaulyje dar niekas nėra sukūręs – tai nuo pažeidimų savaime užgyjančios dangos.

 

UAB „Litnobiles“ valdybos pirmininkas Gytis Baliukonis sako, kad akivaizdu, jog be mokslo ir verslo simbiozės tokių rezultatų pasiekti būtų neįmanoma. O mokslininkų komandą, kuriančią šiuos išradimus, kuriai vadovauja prof. Ričardas Makuška, galima būtų pavadinti chemijos mokslo vilkais.

 

Kaip pasirinkti profesiją, kur studijuoti ir kokios sėkmės istorijos gali įkvėpti, žiūrėkite trečiadieniais 12.30 val. laidoje „Renkuosi studijuoti“ per „Lietuvos ryto“ televiziją.

   

Laidos rengėjų nuotr.