Burnos higiena svarbi ne tik gražiai šypsenai, bet ir bendrai organizmo sveikatai. Tinkamai ja pasirūpinti vien dantų šepetėlio ir dantų pastos nepakanka. Visiems jau įprasta naudoti tarpdančių siūlą, burnos skalavimo skystį, kai kas prisijaukinęs ir liežuvio grandiklį. Norintiems nepriekaištingos švaros siūloma išbandyti ir burnos irigatorių.

 

Young,Nice,Brunette,Woman,In,The,Bathroom,With,IrrigatorKol kas menkai pažinti

 

Nors burnos irigatorius nėra naujovė, dauguma žmonių, žiūrėdami į tokį prietaisą, kraipo galvas nežinodami, ką tiksliai su juo daryti. Dalis apskritai apie tokį negirdėję. Odontologai ragina susipažinti su šiais prietaisais ir jų naudojimą paversti kasdienės burnos higienos rutinos dalimi.

 

Burnos irigatorius yra specialus prietaisas, kuris purkšdamas siaurą aukšto slėgio vandens srautą efektyviai šalina maisto likučius bei dantų apnašas net iš sunkiai pasiekiamų burnos vietų. Galima sakyti, kad tai tarsi modernus tarpdančių siūlas, tik jo galimybės platesnės. Be to, burnos irigatorius labai saugus, valo švelniai, nedirgina dantenų, kaip gali nutikti naudojant tarpdančių siūlą. Pabrėžiama, kad burnos irigatorius jokiu būdu negali pakeisti dantų šepetėlio – naudojamas dantis išvalius pirmiausia juo ir dantų pasta. Tai papildoma, o ne pagrindinė burnos higienos priemonė.

 

Neabejotina nauda

 

Burnos irigatorius rekomenduojamas visiems, bet ypač tiems, kurių dantys arti vienas kito ir efektyviai išvalyti tarpdančius kitomis priemonėmis itin sunku. Taip pat tiems, kurie turi jautrias dantenas, kurių burnoje susiformavę dantenų kišenių, sergantiems dantenų ligomis. Taip pat nešiojantiems breketus, dantų plokšteles. Įrodyta, kad burnos irigatorius efektyviai pašalina maisto likučius, apnašas ir bakterijas net iš sunkiai prieinamų vietų. Efektyvumas net 99 % didesnis nei naudojant vien dantų šepetėlį. Todėl kasdien naudojant burnos irigatorių mažėja dantų ėduonies, dantų akmenų susidarymo, dantenų kraujavimo ir uždegimų rizika.

 

Kaip išsirinkti?

 

Burnos irigatorių yra įvairių. Plačiausia prasme skirstomi į stalinius ir belaidžius. Pirmieji yra gana didelių gabaritų, sunkesni ir skirti stacionariam naudojimui. Juos reikia jungti į elektros lizdą. Šie prietaisai galingi, efektyviai valo maisto daleles ir bakterijas.

 

Belaidžiai burnos irigatoriai maitinami baterijomis arba įkraunamais akumuliatoriais. Kur kas mažesni, lengvesni, nešiojami. Pasirinkimas idealus daug keliaujantiems žmonėms, kurie nori burnos irigatorių visuomet turėti su savimi. Tiesa, tokio tipo burnos irigatoriai įprastai būna mažesnio galingumo nei stacionarūs.

 

Burnos irigatoriai gali turėti skirtingus antgalius, skirti tik tarpdančiams arba visai burnos ertmei valyti. Kiekvienas gali pasirinkti pagal savo poreikius. Kai kurie gamintojai siūlo stalinius burnos irigatorius, tinkančius visai šeimai – kiekvienas šeimos narys turi ant prietaiso užsidėti savo antgalį. Jeigu nesate tikri, koks burnos irigatorius geriausiai tenkintų jūsų lūkesčius, rekomenduojama prieš perkant pasitarti su savo burnos priežiūros specialistu.

 

Kaip naudoti?

 

Naudoti burnos irigatorių išties paprasta – viską tikrai suprasite perskaitę įsigyto gaminio naudojimo instrukciją. Pirmiausia irigatoriaus rezervuarą reikia pripildyti vandens. Geriausiai tinka šiltas arba drungnas. Irigatoriaus antgalį įdėti į burną, laikyti kiek toliau nuo dantų, valymą pradėti nuo krūminių dantų. Pasirinkti slėgio nustatymą ir įjungti prietaisą. Patartina pradėti nuo žemiausio slėgio ir pamažu jį didinti. Neturi būti jaučiamas joks diskomfortas ar juo labiau skausmas. Jeigu taip yra, veikiausiai pasirinktas per didelis slėgis. Valant būtina vandeniui leisti ištekėti iš burnos, tad geriausia irigatorių naudoti pasilenkus virš kriauklės. Prietaiso antgaliu judėti nuo vieno danties prie kito palei dantenų liniją, nukreipti į tarpus tarp dantų. Kiekvienam dančiui skirti maždaug po 2 sek., nepamiršti ir vidinės jų pusės. Visas burnos valymas vidutiniškai trunka porą minučių. Baigę valyti iš rezervuaro išpilkite likusį vandenį, jį praskalaukite, praplaukite antgalį ir palikite išdžiūti. Tinkama prietaiso priežiūra užtikrins, kad jame nesiveistų bakterijos.

 

Autorius Jūratė Survilė