Visose kultūrose didelis dėmesys skiriamas intymiems santykiams. Norėdami sustiprinti pojūčius ir pagerinti seksualinę sveikatą Andų kalnuose gyvenantys indėnai virdavo augalų šaknų nuovirus, grūsdavo miltelius, iš pačių įvairiausių žolelių ruošdavo sirupus, esencijas ir tepalus.

 

Kaip ir kitos tautos, taip ir Bolivijos čiabuviai turėjo savų metodų, receptų ir burtų, kaip malšinti skausmus ar valdyti žmonių kūniškas aistras. Vietiniai Andų kalnynų gyventojai turėjo unikalią filosofiją apie malonumus, eksperimentavo su gamtos produktais, siekdami didesnio malonumo.

 

Deja, ispanams užkariavus šią Pietų Amerikos dalį, dauguma indėnų „Kamasutros“ paslapčių amžiams dingo suniokotose šventyklose. Tačiau iki šių dienų Bolivijoje indėnų rezervatuose ir net civilizuotuose miestuose galima sutikti žmonių, kurie naudoja afrodiziakus, maisto ir gėrimų forma, bei atlieka tam tikrus ritualus.

 

Visame pasaulyje žinoma afrodiziakų sriuba „Caldo de Cardán“ iš jaučio sėklidžių. Tikima, kad sriuba gerina vyrų potenciją, net padeda nuo pagirių. Pietų Amerikos valstybėje lėkštė tokios sriubos kainuoja apie du dolerius. Sakoma, kad ši sriuba labai populiari. Ji ne tik gerina vyrų reprodukcinę sveikatą, bet taip pat gydo mažakraujystę, raumenų skausmus, padeda atsigauti po sunkių ligų.

 

Sakoma, kad ypatingąją sriubą pagal slaptą receptą reikia virti 10 valandų. Kad sriuba būtų tiršta ir skalsi, naktį ji verdama ant labai mažos ugnies. Į sriubą kartais dedama gumbinio uliuko arba „papalisa“ šakniagumbio. Inkai tiki, kad šis augalas veikia panašiai kaip erekcijos sutrikimus gydantys vaistai.

 

Kitas augalas garsėjantis kaip afrodiziakas – peruvinė pipirinė, dar vadinama maca, maka. Į morkas panašūs šakniavaisiai pardavinėjami vietinėse vaistinėse, prekiaujančiose natūraliais produktais.

 

Iš vietinių prekeivių galima įsigyti namuose gamintų kvepalų, miltelių, sirupų kurie padeda pritraukti priešingą lytį arba suvilioti esamą partnerį. Tokie produktai vadinamuosiuose raganų turguose vilioja skambiais pavadinimais: „Sek paskui mane“, „Septyni vyrai“, „Pusanga: meilė, seksas ir malonumas“. Norint geriausių rezultatų, afrodiziakus, atskiestus vandeniu, reikia vartoti tris karus per dieną. Vartoti daugiau negalima, nes nežinoma, kokie gali būti šalutiniai poveikiai, jei perdozuojama preparato.