Ketvirtadienį Klaipėdoje prasidėjo tarptautinis BLON animacijos ir videožaidimų festivalis. Penktą kartą uostamiestyje vykstantis renginys pradėtas lietuviškos animacijos programos pristatymu ir poetės Indrės Valantinaitės gyvai skaitomais eilėraščiais, kuriems specialiai buvo sukurtos vizualizacijos. Atidarymo ceremonijos metu pirmą kartą buvo įteiktas Lietuvos animacijos kūrėjo apdovanojimas. Juo įvertinta animacijos režisierė ir dailininkė Skirmanta Jakaitė už filmo „Žonglierius” tarptautinius pasiekimus.

 

S.Jakaite. foto.Domas Rimeika-80

 

Skirmanta Jakaitė animaciniame kine dirba daugiau nei 20 metų. Pirmasis jos režisūrinis darbas, VDA animacijos režisūros bakalauro studijų baigiamasis filmas „Galim susitikti, galim nesusitikti” pateko į daugelį svarbių tarptautinių festivalių programas: Otavos, Hirošimos, Klermono-Ferano. Pirmasis profesionalus režisierės filmas „Neeuklidinė Geometrija” (bendras darbas su režisiere Solveiga Masteikaite) tarptautiniame Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalyje laimėjo ekumeninės žiuri apdovanojimą, specialųjį žiuri prizą Hirošimos tarptautiniame animacijos festivalyje bei nacionalinį kino apdovanojimą „Sidabrinė gervė 2014″ už geriausią metų animacinį filmą.

 

BLON.atidarymas

 

Bendros Lietuvių – Prancūzų gamybos filmas „Žonglierius“ buvo parodytas daugiau nei 20-tyje tarptautinių festivalių, gavo kelis apdovanojimus, tarp kurių ir už geriausią režisiūrą tarptautiniame animacijos festivalyje „Animakom” Ispanijoje. Šį birželį filmas bus rodomas svarbiausio animacijos pasaulyje festivalio „Ansi“ pagrindinėje konkursinėje programoje, filmas taip pat atrinktas į Zagrebo „Animafest” pagrindinę konkursinę programą. Abu šie festivaliai  yra svarbiausi tarptautiniai animacinio kino renginiai.

 

i.valantinaite

 

Be 4 skirtingų animacijos programų šeimai, vaikams ir suaugusiems, daug dėmesio BLON festivalyje skiriama išskirtiniams žaidimams, virtualios realybės patirtims (VR), animacijos ateities sprendimams. Anot „Naujosios bangos“ programos vadovo Bartosh Polonski, joje bus pristatyti tokie darbai, kurie Holivudą pasieks už 5-10 metų. O VR programa leis žiūrovui panerti į kitokią erdvę.

 

BLON vadove. L.Almantaite.Domas Rimeika-70

 

„Čia negali maigyti telefono ar valgyti spragėsių, nes pats esi tarsi filmo, kūrinio herojus“, – teigė B.Polonski.

 

I.Valantinaite.Domas Rimeika-49

 

Žaidimų programos vadovas Artūras Rumiancevas sako, kad praėjusieji metai buvo išties sėkmingi Lietuvos žaidimų industrijai ir kūrėjams.

 

S.Jakaite. apdovanota. foto. Domas Rimeika-81

 

„Didžiausia studija „Nordcurrent” po kelių metų kūrybos išleido naują detektyvinį žaidimą mobiliems įrenginiams „Murder in the Alps”, kuris pelnė ne tik geriausio metų žaidimo apdovanojimą Lietuvoje, bet ir pateko tarp geriausių metų aplikacijų „Google Play” parduotuvėje bei buvo nominuotas pasauliniuose mobilių žaidimų apdovanojimuose IMGA. Lietuvoje padalinį įkūrė viena žymiausių nepriklausomų žaidimų studijų „Playdead”, išgarsėjusi žaidimais „Limbo” ir „Inside”. Danijos studija Lietuvoje planuoja vystyti techninius sprendimus būsimiems žaidimams –  tai puikus įvertinimas ir įrodymas, kad Lietuvoje turime labai talentingus programuotojus“, – sakė A.Rumiancevas.

 

Domas Rimeika-61

 

Festivalio konkursinei programai, iš daugiau kaip 100 darbų, atrinkti geriausi trumpo metro filmai iš Baltijos-Šiaurės šalių – 15 išskirtinių kūrinių iš Vokietijos, Danijos, Švedijos, Norvegijos, Latvijos ir Lietuvos. Visi jie varžysis dėl geriausio trumpo metro animacinio filmo apdovanojimo, kurį įteiks tarptautinė žiuri. Geriausias filmas ir jo autorius bus apdovanoti šeštadienį, festivalio uždarymo ceremonijoje.

 

BLON atidarymas atidarymo akimirkos Atidarymo akimirkos.Domas Rimeika-64 Atidarymo akimirkos.2

 

BLON festivalis Kultūros fabrike, Klaipėdoje tęsis iki pat sekmadienio vakaro.