Blogiausių dietų penketukas
2014-01-21 10:41„Valgykite, ką norite, kada norite ir lengvai meskite svorį!“. Pasaulyje yra daugybė dietų, kurios žada, kad kilogramai tirps, įdėjus minimalių pastangų. Laikantis populiariausių dietų skambiais pavadinimais (pavyzdžiui, greipfrutų, urvinio žmogaus) svoris gali nukristi greitai, tačiau poveikis būna trumpalaikis. Patenkama tarsi į uždarą ratą. Nenuostabu, kad nesulaukę trokštamų rezultatų ne vienas tiesiog atsisako minties sulieknėti. Kokių dietų niekada nereikia laikytis?
- Dietos, kurių pagrindą sudaro vienas ar vienos grupės maisto produktai (kopūstų sriubos dieta, greipfrutų dieta, griežtos veganiškos, žaliavalgiškos dietos, mažai angliavandenių turinčios dietos). Tokios dietos dažniausiai būna nesėkmingos, nes žmogui reikia valgyti įvairų maistą, kad gautų visų reikalingų maistinių medžiagų.
- Organizmą valančios dietos yra visiškai nereikalingos, neturinčios jokio mokslinio pagrindo. Žmogaus kūnas – tobula sistema, kuri pati išsivalo nuo kenksmingų medžiagų. Kepenų, žarnyno valymai ar net hormonų injekcijos daro didesnę žalą organizmui negu naudą.
- Dietos, kurių laikantis reikia vartoti neva stebuklingus maisto produktus ar maisto priedus (pavyzdžiui, įvairius maisto papildus, karčiuosius apelsinus, žaliąją arbatą, obuolių sidro actą). Žmonės, besilaikantys dietos, nuolatos ieško maisto, piliulės ar eliksyro, kuris padėtų greitai numesti svorio. Kad ir kaip būtų gaila, stebuklingų produktų nėra.
- Bado arba labai mažo kaloringumo dietos. Įvairiose kultūrose ir religijose badavimas laikomas normaliu dalyku. Iš tiesų jis nėra kenksmingas, jei trunka dieną. Tačiau badavimas, norint numesti svorio, gali turėti labai neigiamų pasekmių sveikatai. Mažo kaloringumo dietos žada, kad per trumpą laiką pavyks numesti nuo 2 iki 10 kilogramų. Laikantis tokių dietų netenkama ne riebalų, bet organizmo skysčių, nusilpsta imuninė sistema ir gresia išsekimas.
- Dietos, kurios skamba per gerai, kad būtų tiesa. Jei kyla bent menkiausias įtarimas, kad pažadai yra nerealūs, greičiausiai taip ir yra. Pavyzdžiui, nereikia tikėti antrašte, rėkiančia, kad „lieknų figūrų paslaptis – ypatingoji dieta“.