Ar bloga santykių pradžia reiškia, kad santykiai pasmerkti žlugti? Neretai nutinka taip, kad viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Bloga pradžia ne visada nužudo jausmus. Kartais kaip tik ji padeda jausmams išsiskleisti kaip gėlės žiedas.

 

"santykiai"

Tačiau tam, kad santykiai būtų gražūs reikia dėti pastangų. Bloga pradžia yra viena dažniausių nelaimingų santykių priežasčių. Neretai žmonės susidūrę su kokiomis nors problemomis prisimena, kad „juk viskas jau iš pradžių buvo blogai“ ir nuleidžia rankas, užuot ėmęsi kokių nors veiksmų problemoms išspręsti. Klaidinga manyti, kad bloga pradžia – tai visų nelaimių šaltinis.

 

Jauna moteris, pavadinkime ją Joana, tapusi nėščia apsigyveno su vaikinu, norėdama pagaliau išeiti iš tėvų namų. Ji neturėjo darbo, nuolatinių pajamų, todėl pasiūlymas apsigyventi kartu su mylimu vyru ją pradžiugino. Tačiau po kelių mėnesių Joana sužinojo ne tik, kad laukiasi, bet ir tai, kad yra užsikrėtusi lytiškai plintančia liga, dėl kurios patyrė persileidimą. Netrukus po to mergina išsiaiškino, kad jos vaikinas susitikinėja su kitomis, todėl nusprendė skirtis. Vaikinas maldavo atleisti, žadėjo pasikeisti. Joana sutiko, bet su dvejomis sąlygomis: jie pradės lankytis pas porų konsultantą ir oficialiai pradės ruoštis vestuvėms. Septynerius metus ji nesigailėjo dėl šių pokyčių ir gyveno laimingai.

 

Ko galima pasimokyti iš šitos istorijos? Visų pirma svarbu pripažinti, kad kartais santykiai prasideda ne taip, kaip norėtųsi. Taip nutinka dažniausiai tada, kai skubama pradėti santykius dėl nepalankių aplinkybių, dėlto, kad tai yra patogu, bet ne dėlto, kad tokie santykiai yra tiesiog tinkami.

 

Todėl nereikia stebėtis, kad tokie santykiai kelia apgailestavimą, beviltiškumo jausmą. Žmogus jaučiasi įsipainiojęs į nelaimingus santykius.

 

Atsidūrus tokioje situacijoje svarbiausia neprarasti pozityvaus požiūrio. Nieko neturėtų stebinti tai, kad geriausi santykiai būna tada, kai žmonės tiki savimi, savo partneriais ir santykiai, nepaisant aplinkybių.

 

Joana nusprendė mąstyti pozityviai, todėl niekada neprarado tikėjimo, kad jos vaikinas gali pasikeisti ir iškėlė tam tikras sąlygas, kad būtų tikra dėlto, kad jis keisis.

 

Dar viena svarbi santykių taisyklė – veikti reikia protingai. Deja, daugelis santykių sugriūva dėl nepagrįstų partnerio reikalavimų. Neretai žmonės nusprendžia „pamokyti“ savo antrąsias puses ir neduoda pinigų arba sekso, arba ir to, ir to, kol jie neištaiso savo klaidų.

 

Tai gali būti priimtina, jeigu daroma abiejų žmonių susitarimu, gerai suprantant, ko galima tikėtis šiuo laikotarpiu. Kitu atveju bet kokie draudimai atrodo kaip bausmė, o ne pamoka, padedanti gerinti santykius.

 

Kita vertus, visada reikia įvertinti, ar tikrai verta tęsti santykius, kurie prasidėjo blogai. Vien tikėjimo, kad žmogus pasikeis neužtenka. Tokie žmonės, kurie stengiasi visada išlaikyti atstumą, vengia sekso ir sudaužo širdį, labai retai gali pasikeisti. Dažniausiai jie negali jokio kito žmogaus padaryti laimingu.

 

Sprendimas dėl santykių ateities taip pat dažnai priklauso nuo žmonių amžiaus. Vienaip į tokią pačią situaciją reaguos 25-erių metų žmonės, kitaip 35-erių ar 55-erių metų asmenys. Jaunesni bus labiau linkę pasielgti kategoriškai, o vyresni vertins stabilumą, turės daugiau konservatyvių nuostatų.

 

Ar verta tęsti santykius, kurie prasidėjo blogai, dažnai priklauso ne tik nuo paties žmogaus, bet ir tam tikrų aplinkybių. Įdomu, kaip tokie santykiai klostytųsi, jei būtų vaikų. Reikia atsakyti sau į klausimą, ar dėl tokių santykių nenukentėtų mažieji.

 

Istorijų, turinčių blogą pradžią, būna daug. Tačiau ne visos jos baigiasi nelaimingai. Iš tikrųjų mes patys esame atsakingi, kaip baigsis vieni ar kiti santykiai. Net liaudies išmintis byloja, kad „Kiekvienas yra savo laimės kalvis“. Jeigu tikrai mylite savo partnerį, turite pasistengti, kad jūsų istorija turėtų laimingą pabaigą.