Ar kada nors girdėjote apie bezoaro akmenį? Ne, tai ne brangakmenis. Tačiau kadaise laikytas labai vertingu, nes tiesiogine prasme gelbėdavo žmonių gyvybes. Šis akmuo pasižymi unikaliomis savybėmis, nes geba iš organizmo pašalinti nuodus ir kenksmingas medžiagas. Kaip jis veikia? Prie odos pridėtas akmuo po truputėlį ištraukia nuodus, gydo įkandimus ir valo organizmą.

 

Bezoaro akmenys aptinkami atrajojančių gyvulių žarnyne ir skrandyje. Akmens savybės priklauso nuo to, kurio gyvulio vidaus organuose jis buvo rastas. Pavyzdžiui, akmuo iš rudojo elnio virškinimo trakto bus silpnesnis nei iš baltojo elnio. Šių akmenų negalima nei nusipirkti, nei parduoti, nebent dovanoti, nes tokiu būdu jie netenka gydomųjų galių. Net šiuolaikiniai mokslininkai pripažįsta, kad bezoaras susilpnina aršeniko poveikį.

 

Arabų ir persų rašytojai pirmieji aprašė šį ypatingąjį akmenį, kurio pavadinimas kilo nuo persiško žodžio „padzahr“, reiškiančio „priešnuodį“. Į Europą pateko vėliau, tik XII amžiuje. Ne visų autorių nuomonės sutampa, kaip išgaunamas bezoaro akmuo. Yra manančiųjų, kad jis randamas gyvulių galvose, kepenyse ar net susiformuoja elnio akyje.

 

Pats stipriausias iki šiol žinomas bezoaras iš beždžionės organizmo saugomas Britų muziejuje. Šis akmuo panašus į ožkos – pailgas, per centrą yra juostelė, būna rudos, rožinės, tamsiai geltonos spalvos.