Kosmoso erdvėje gresia išprotėjimas arba praregėjimas
2013-11-28 14:58Nuvykti į kosmosą vaikystėje svajoja kone kiekvienas, tačiau tik retas suaugęs žmogus išsiruošia į šią tolimą, nepaprastai brangią ir sudėtingą kelionę. Statistiškai dar labai nedaug žmonių yra pabuvoję kosmose, todėl ši kelionė atrodo gąsdinanti.
Daugelį subrendusių žmonių, turinčių mylimą šeimą, pasiekusių ko nors karjeroje, gąsdina kelionė raketa į beribę kosmoso erdvę, kurioje nėra net deguonies…
Dar vienas gąsdinantis dalykas, apie kurį nepagalvoja vaikai, kad kosmosas daro labai nemalonų poveikį žmogaus kūnui. Raumenys gali susitraukti, akys išsprogti, žmogus gali netekti daug kraujo. Be to, buvimas kosmoso erdvėje keičia žmogaus psichiką. Atsidūrimas kosmose, kuriame spengia nežemiška tyla, neigiamai veikia žmogaus psichologinę būseną.
Kosmosas yra gąsdinančiai tyli vieta. Taip yra dėlto, kad kosmose trūksta oro, išsklaidančio vibracijas, iš kurių susideda garsai. Kosmose iš visų jėgų trenkus į kokį nors objektą, esantį visai šalia, nesigirdės absoliučiai jokio garso. Tai nėra paprasta baimė. Kai aplinkoje nėra jokio garso, smegenys desperatiškai pradeda ieškoti kažkokių garsų, todėl žmonių reakcijos tampa visiškai nenuspėjamos.
Pirmiausiai žmogus pradeda girdėti gerokai garsiau visus biologinius, savo kūno skleidžiamus garsus: pradedant nuo širdies plakimo iki kvėpavimo garso. Jau vien tai galėtų išvaryti iš proto, tačiau tai nėra viskas. Netrukus smegenys pradeda pačios kurti naujus garsus, įvyksta tarsi klausos haliucinacijos. Žmogus ima girdėti tai, ko iš tikrųjų nėra. Jeigu žmogus nėra tam pasiruošęs ir nežino, kaip elgtis šioje situacijoje, gali net išprotėti.
„NASA“ astronautai, prieš vykdami į misijas kosmose, specialiai pratinami prie tokios tylos. Minesotoje (JAV) yra laboratorija, kurioje tiek kosmonautai, tiek visi norintys gali išbandyti save visiškoje tyloje. Tiesa, kosmoso tylą imituojančioje patalpoje neleidžiama būti ilgiau nei 45 minutes.
Iš dalies panašų poveikį galima patirti ir išvykus toliau nuo miesto šurmulio, ten kur tylu ir ramu. Išbandymo metu (porą dienų) su niekuo nekalbėti, net su savimi pačiu. Kai kuriems žmonėms toks išbandymas nebūtų labai sunkus, tačiau kiti gali pradėti regėti haliucinacijas ir girdėti keistus garsus. Manoma, kad tokioje būsenoje patiriami religiniai regėjimai ir nušvitimai.