Ąžuolų sala – tai nedidelė, 57 hektarų sausumos teritorija Atlanto vandenyne prie Kanados krantų. Ji niekuo nesiskirtų nuo kitų salų, jei ne intriguojanti legenda apie joje paslėptą didžiulį lobį. Privalo mirti septyni žmonės, kol bus atskleista paslaptis – pasakojama Naujosios Škotijos, provincijos Kanados pietryčiuose, legendoje apie pinigų duobę kažkur Ąžuolų saloje. Jau seniai archeologai ir kiti tyrėjai bando įminti šią paslaptį, bet dėl savo pačių godumo, to padaryti nepavyksta. Kam pavyks įveikti Ąžuolų salos prakeiksmą? Laikas parodys…

 

azuolai

1795 metų vasarą paauglys Danielis McGinnisas tėvų namuose pastebėjo kažkokias šviesas, sklindančias iš salos. Norėdamas sužinoti, kas ją skleidžia, jis nusekė paskui šviesas iki apskritos beveik 4 metrų skersmens duobės miško proskynoje. Jaunuolio sieloje nubuvo nuotykių ieškotojo dvasia, todėl kitą dieną prie duobės jis grįžo su 2 patikimais draugais. Jie įtarė, kad duobėje paslėptas piratų lobis! Vaikinai slapta pradėjo kasti, tačiau šiaip ne taip išrausę 10 metrų gylio duobę, nerado nieko vertinga.

 

Beveik po dešimties metų šią vietą pradėjo kasinėti vietinė bendrovė. Jie atkasė žemių, medienos, anglies, kokoso lukštų sluoksnių. Išrausę beveik 30 metrų gylio duobę, jie aptiko akmenį su išraižytu kodu dar po daugiau nei 12 metrų žemės sluoksnių, paslėpti 2 milijonai svarų sterlingų. Tačiau tiek iškasti nepavyko, nes šachtoje pradėjo atsirasti vandens. Šalia originalios duobės, pradėta kasti dar viena šachta, kurioje tikėtasi išvengti vandens ir vėliau sujungti abu gręžinius ir pasiekti lobį. Deja, nepavyko ir šį kartą, todėl darbai buvo baigti. 1845 kasinėjimai vėl atnaujinti. Tuomet nustatyta, kad vanduo į šulinį patenka iš jūros ir, naudojantis, vandenį sulaikančiomis technologijomis, buvo kasama toliau. Jiems pavyko rasti tik 3 aukso grandines. Paskui buvo dar keletas bandymų kasinėti šioje vietoje, išpumpuoti vandenį iš gręžinių. Tačiau pumpavimo įranga sprogo. Mirė vienas darbininkas ir daugybė buvo sužeista. Galbūt kažkas nenori, kad būtų atskleista Ąžuolų salos paslaptis?

 

1909 Ąžuolų salos paslaptimi susidomėjo net Jungtinių Valstijų prezidentas F. Ruzveltas, apsilankęs Naujojoje Škotijoje. Tačiau, nenorėdamas supriešinti valstybių, veiksmų nesiėmė. 1931 metais kanadiečiai iškasė antikvarinį Akadijos kirvį, kalnakasių kirstuką ir žibalinę lempą. 1959 metais toliau kasinėdami žuvo 4 žmonės, apsinuodiję anglies monoksido garais. 1965 metais, naudojant naujausią įrangą, buvo iškasta apie 43 metrų pločio ir 30 metrų gylio duobė, bet joje rasta tik porcelianinių indų duženų.

 

Tai, kad Ąžuolų salos duobėje iš tikrųjų buvo paslėptas lobis, abejonių beveik niekam nekyla. Deja, didžiąją jo dalį sugadino negailestingas laikas. Vis dėlto įdomu, kas brangenybes šioje nuošalioje Kanados vietoje sugalvojo paslėpti?

 

Viena iš versijų – lobį paslėpė piratai, kapitonas Viljamas Kidas ir Edvardas Tečas, geriau žinomas kaip Juodabarzdis. Tačiau jų kelionių maršrutuose nebuvo paminėtas kelias į Ąžuolų salą. Be to, kyla abejonių, ar piratai būtų turėję tinkamą įrangą, įrengti tokią sudėtingą slėptuvę.

 

Kita versija – lobis yra karinio jūrų laivyno grobis. Manoma, kad čia galėjo būti karo grobis iš Luisburgo tvirtovės per prancūzų invaziją 1785 metais. Ąžuolų saloje jį paslėpė britų arba prancūzų jūrų kariuomenės patikėtiniai.

 

Trečia versija – V. Šekspyro konspiracija. Kai kas tiki, kad Viljamas Šekspyras iš tikrųjų neparašė nė vienos pjesės. Tikrasis jo vardu pasirašytų kūrinių autorius – Fransis Bekonas. Pagal vieną teoriją F. Bekonas nenorėjo, kad jį vertintų, kaip menkaverčių istorijų autorių, todėl perdavė savo autorystės teises V. Šekspyrui. Esą Ąžuolių salos duobėje paslėpti įrodymai apie sudarytą šių dviejų iškilių asmenybių sutartį.

 

Ketvirta versija – kai kas mano, kad Ąžuolų salos duobėje gali būti paslėptas šventasis Gralis (taurė, iš kurios gėręs Jėzus Kristus per Paskutinę vakarienę).

 

Penkta versija – lobių duobė iš tikrųjų yra natūraliai susiformavusi smegduobė, kurioje per ilgą susikaupė įvairių daiktų, atplukdytų iš gretimų salų ir gyvenviečių. O kaip yra iš tikrųjų? Ar kada nors bus rastas paaiškinimas? Paslaptis lieka neatskleista…