Gėlės – daugiau nei namų puošmena. Ezoterikai tvirtina, kad kai kurie kambariniai augalai į namus gali pritraukti santarvę ir finansinę gerovę, o kiti lemti barnius ar net sugriauti santykius. Rinkdamiesi, kokius augalus laikyti namuose ar dovanoti artimiesiems, turėtume įsitikinti, kokią lemtį jie neša.

 

Sėkmę nešantys augalaiPot,With,Zamioculcas,Home,Plant,On,White,Background

 

Kaip išduoda augalo pavadinimas, į namus turtus ir laimę pritraukia pinigų medis (Zamioculcas zamiifolia). Šis augalas nereikalauja ypatingos priežiūros ir puikiai susitvarko su jam patikėta atsakomybe pasirūpinti materialia namų gerove. Tikima, kad kuo daugiu lapų turi pinigų medis, tuo geresnė namų gyventojų finansinė padėtis. Jei medis pradeda mesti lapus, tai rodo, kad į namus ateina finansiškai sudėtingi laikai. Šis augalas mėgsta pietrytinę namų pusę, o pinigų medžio galias gali sustiprinti raudonas vazonas ar raudona spalva nudažyta kambario siena, prieš kurią stovi augalas.

 

Paparčiai ir fikusai taip pat laikomi gero gyvenimo simboliais. Miško gyventojas papartis (Dryopteris) saugo piniginę nuo nereikalingų išlaidų, o drėgmę mėgstantis fikusas (Ficus) užtikrina, kad pinigai neištekėtų iš namų. Šį augalą patariama laikyti virtuvėje, o jei svajojama apie šeimos pagausėjimą – įkurdinti miegamajame.

 

Alavijas (Aloe vera) pasižymi stipriomis vaistinėmis ir maistinėmis savybėmis, be to, yra nepaprastai gyvybingas – gali ilgai gyvuoti nuskintas, be dirvožemio ir vandens. Todėl nuo senų laikų simbolizuoja namiškių ilgaamžiškumą ir klestėjimą.

 

Spygliuotieji kaktusai (Cactaceae) laikomi namų sargais – saugo juos nuo vagysčių. Tiesa, dygliai neigiamai veikia jausmų sritį, todėl kaktusų nepatariama auginti netekėjusioms merginoms, nes išrinktasis į duris taip ir nepasibels.

 

Daug namų ir biurų puošiama dailiai spirale besisukančiais laimės bambukais (Dracaena sanderiana). Kaip išduoda pavadinimas, šie augalai lemia laimę. Įdomu tai, kad laimė priklauso nuo to, kiek bambukų pamerkiama vienoje vazoje: 3 neša laimę, 5 – turtus, 7 – sveikatą, 21 – universali laimės formulė, užtikrinanti turtus ir sėkmę visose srityse.

 

Sėkmę į namus pritraukia ir citrusiniai augalai: dekoratyviniai mandarinai ir citrinos. Namuose juos auginti nėra sudėtinga, nes išvestos ligoms ir kenkėjams atsparios kambarinių augalų veislės.

   

Jausmų sritis

 

Daugelis labiausiai trokšta laimės, sėkmės ir meilės. Jei finansinę sėkmę galima susikurti sunkiu darbu, tai meilės srityje reikalinga neapčiuopiama sėkmė – atsidurti reikiamoje vietoje reikiamu laiku, atverti namų duris tinkamam žmogui ir pan. Šioje vietoje pagelbėti gali augalai.

 

Tikima, kad moteriai prisišaukti mylimąjį padeda uolaskėlė (Saxifraga). Tiesa, reikia įsidėmėti, kad ji veikia itin stipriai – moteris neatsigins vyrų dėmesio, todėl reikės būti kritiškai renkantis partnerį.

 

Pelargonija (Pelargonium) simbolizuoja ištikimybę. Reikėtų užtikrinti, kad jos žydėtų ištisus metus – nuo vasaros iki vėlyvo rudens laikyti balkone ar terasoje, o atvėsus orams įnešti vidun. Nepamiršti laistyti trąšomis specialiai žydintiems augalams.

 

Vėzdūnė (Spathiphyllum) vadinama „moterų laime“. Manoma, kad moterims šis augalas atneša laimę: netekėjusioms merginoms padeda rasti meilę, o ištekėjusioms – sukurti harmoniją šeimoje. Tikima, kad tik vienas kitą mylinčius ir gerbiančius sutuoktinius vėzdūnė džiugina bures primenančiais žiedais.

 

Orchidėja (Phalaenopsis), pagal senąsias kinų tradicijas, dovanojama šeimai, kuriai linkima susilaukti daug vaikų. Šis augalas – tvirtos šeimos sergėtojas, prabangos ir švelniausių jausmų ženklas.

 

Sanpaulijai (Saintpaulia) priskiriamos ypatingos galios – manoma, kad padeda išspręsti namiškių konfliktus, saugo nuo ligų. Sugeria neigiamą energiją, kurią skleidžia namiškiai ar svečiai. Jei apsilankė ne itin malonūs žmonės, su kuriais bendravimo išvengti nepavyksta, jiems išėjus ilgai tvyro neigiamos emocijoms, – šį augalą privalu turėti.

 

Mirta (Myrtus communis) ir chlorofitas (Chlorophytum), kaip ir sanpaulijos, yra kuklūs ir nelepūs augalai, kurie rodo nuoširdžius santykius laimingose šeimose. Visi trys užtikrina šeimos gerovę. Galima auginti kurį nors iš trijų arba visus.

   

Geriau neauginti

 

Kol vieni augalai rūpinasi darna ir finansine sėkme, kiti veikia priešingai. Būtent tokius vertėtų įsidėmėti, kad nenusipirktumėte patys arba negeros lemties nepadovanotumėte bičiuliams ar artimiesiems.

 

Nesantaiką kursto monstera (Monstera) – minta neigiama energija, todėl kuo namuose blogesnė atmosfera, tuo geriau ji veša. Negana to, į aplinką spinduliuoja neigiamą energiją. Jei namuose auga monstera, namiškiai būna pavargę, suirzę, nepatenkinti, dirglūs – šios emocijos išprovokuoja barnius dėl menkiausių smulkmenų.

 

Ginčus, nesutarimus tarp artimiausių žmonių provokuoja ir gebenė (Hedera). Tikima, visi vijokliniai augalai iš žmogaus siurbia meilės ir sveikatos energiją, todėl namie auginti jų nepatariama. Manoma, kad ir vaškuolė (Hoya) nuolat kursto konfliktus tarp mylimųjų, net geba išvaryti vyrą iš namų.

 

Vienatvę į namus prišaukia žibuoklė (Hepatica nobilis) ir kinrožė (Hibiscus). Tiesa, augalai veikia skirtingai. Žibuoklė neleidžia moterims susipažinti su vyrais, o kinrožė pradeda veikti, kai įsimylėjėlių santykiai įsibėgėja – išgena vyrą iš namų.

   

Pavojingi sveikatai

 

Kai kurie kambariniai augalai gali pakenkti tiesiogiai – atimti sveikatą, o naminiams gyvūnams net gyvybę. Nors ir labai gražūs, tokių verčiau neauginti namuose.

 

Raudonais žiedeliais žydinti dykumų rožė (Adenium) – vienas nuodingiausių dekoratyvinių augalų. Bet kuri paskanauta augalo dalis gyvūnui ar mažam vaikui gali sukelti stiprų apsinuodijimą.

 

Difenbachijos (Dieffenbachia) nuodingos sultys sąlyčio metu gali sukelti odos bėrimus, pažeisti rageną ir sukelti akių uždegimą, patekus į burną – gleivinės skausmą.

 

Oleandrų (Nerium oleander) žiedai gali sukelti galvos skausmą. Ypač nuodingos sėklos ir sultys, todėl prižiūrėti būtina su pirštinėmis, o vaikų bei gyvūnų išvis neprileisti.

 

Nuodingi ir amarilinių (Amaryllidaceae) šeimos augalai, ypač lapų sultys.

 

Kalėdine puošmena laikoma puošniausioji karpažolė (Euphorbia pulcherrima), vos pažeidus jos stiebą ar lapus, išskiria baltų sulčių, kurios suerzina odą, o patekusios į akis – net laikiną aklumą.

 

Azalijos (Azalea) aromatas gali sukelti galvos skausmą, o prastai vėdinamose patalpose net sąmonės netekimą, nes žiedai išskiria nedidelį kiekį psichotropinių medžiagų.

   

Pagal fengšui

 

Šis tūkstantmečius menantis senovės kinų mokslas ir menas moko, kad kambariniai augalai itin svarbūs harmonijai namuose sukurti. Pagal fengšui, žiedus kraunantys ir vaisius vedantys augalai skleidžia daugiau teigiamos energijos negu lapiniai, dideli – daugiau negu maži. Kambarinės gėlės, kurių lapija apvalaina, svyranti, spinduliuoja geresnę energiją negu augalai, kurių lapai standūs, smailūs, spygliuoti. Kuo augalas vešlesnis ir geriau auga, tuo jo teigiamas poveikis namiškiams didesnis – lemia taikią, ramią atmosferą, neša laimę. Todėl visos gėlės turi būti prižiūrėtos: lapai nuvalyti, nuskinti peržydėję žiedai, nugeltę lapai. Skurstantys, ligoti augalai skleidžia neigiamą energiją.

 

Jei gėlių merkiate, jos turi būti šviežios, nes nuvytusios, apdžiūvusios trukdo tekėti energijai. Abipus lauko durų patartina pastatyti apvalaus kupolo medelį – į namus privilios gerąsias dvasias.

 

Miegamajame vertėtų įkurdinti augalų, harmonizuojančių erdvę, valančių orą. Tinka alavijas, chlorofilas, vėzdūnė, rožė, rausvoji pelargonija, kuri dar ir mažina nerimą, ramina. Gėles statyti ne mažesniu kaip 1,5 m atstumu nuo lovos ir ne prie galvūgalio.

 

Darbo kambaryje, šalia kompiuterio, geriausiai tinka kaktusas, karpažolė, dracena – sugeria elektromagnetinius spindulius, stiprina imunitetą.

 

Virtuvėje vešantys augalai valo orą, sugeria nemalonius kvapus. Tinka auginti indišką svogūną, steviją, zebriną, chlorofitą.

 

Pagal fengšui, namuose nedera laikyti dirbtinių gėlių, įvairių džiovintų šakų ir gėlių, sansevjeros, bonsų, vijoklinių augalų, nes išbalansuoja namų energiją, trukdo energijos tėkmei.

 

Vertingiausi augalai – netikra palmė, fikusas, vėzdūnė, dryžuotoji dracena. Šios gėlė ne tik puikiai valo orą, bet ir harmonizuoja namų energiją. Verta atkreipi dėmesį, kad apskritus lapus ir aptakesnę formą turintys augalai yra moteriškosios energijos šaltiniai, o smailialapiai, ilgastiebiai – vyriškosios. Svarbu, kad skirtingą energiją skleidžiančių augalų būtų apylygiai, ko ir moko in ir jang principas.