Šį sekmadienį LNK televizijos eteryje prasidės dvikovų etapas, kurio metu mokytojų komandų dalyviai scenoje dainuos po du ir turės vos vieną dainą įrodyti, jog yra verti keliauti į finalines kovas didžiosiose Lietuvos arenose. Į dvikovą laidoje stos ir įspūdingo vokalo mergina, žymiausių šalies atlikėjų pritariančioji vokalistė, vokalo mokytoja bei Vilnius All Stars Gospel Choir vadovė Elizabeth Olshey.

 

87028256_500254883995361_6041486154593730560_n

 

Energija, noru nugalėti ir didžiule meile muzikai deganti projekto dalyvė atvirai pasakoja, jog būtent šis projekto etapas jai tapo pačiu sunkiausiu. Ruošiantis laidų filmavimui Elizabeth viduje slėpė ne tik fizinį skausmą, bet ir didžiulį nerimą. Pasirodo, pradėjusi kelią projekte, mergina tuo pačiu metu sužinojo skaudžią diagnozę – ji serga paveldima ir liūdnų pasekmių galinčia turėti liga.

 

image00004

 

„Pamenu, kad viskas prasidėjo dar paauglystėje, jausdavau stiprų skausmą kairiajame šone. Gydytojai buvo įsitikinę, jog mano skausmai buvo susiję su skrandžiu ir kitais virškinimo organais ir nustatė visiškai klaidingą diagnozę. Tačiau praėjusių metų kovą skausmai buvo taip sustiprėję, kad teko dar kartą apsilankyti pas specialistus. Stabtelėjau ginekologijos – akušerijos skyriuje, kai man atrado 5 cm augliuką ir gydytoja paskelbė mano diagnozę – nepagydoma, genetiškai perduodama endometriozė“, – apie vos praėjusiais metais sužinotą ligą pasakoja Elizabeth.

 

image00012

 

Dalyvė pripažįsta, jog diagnozė  pribloškė. Dar sunkiau buvo išgirsti, jog jos liga – nėra pagydoma, o endometriumo audinys dažnai gali persikelti ir į plaučius, smegenis, o kartais net išsivystyti į vėžį. Skaudžiai smogė ir gydytojų prognozės – dauguma atveju liga reiškia ir nevaisingumą. Sunkų tyrimų etapą projekto filmavimo metu išgyvenusi mergina emocijas slėpė po muzika. O garsiai kalbėti išdrįso tik praėjus pusmečiui ir mintims susidėliojus į savas vietas.

 

„Didžiausias šios ligos sunkumas man – nerealus skausmas. Filmavimo metu nebuvo įmanoma nei stovėti, nei sėdėti. Svetimkūnio jausmas. Niekam nelinkiu to patirti… Aišku, kiekvienai moteriai šis skausmas ir šios ligos spektras, yra skirtingas. Negaliu teigti, jog visoms yra sunku susigyventi su endometrioze. Man buvo labai sunku, bet kažkaip susigyvenau… Nors augliuką išoperavo, liga pati iš savęs sukelia dažnus chroniškus skausmus. O kadangi po patirtos operacijos vaisingumo galimybė sumažėjo pusiau, gydytoja man siūlė kuo greičiau susikurti šeimą. Vis tik aš pasirinkau muziką“, – apie savo išgyvenimus atvirai pasakoja Elizabeth.

 

Ne kartą laidoje pripažinusi, jog visas jos gyvenimas yra tik muzika ir didžiausias jos noras yra nugalėti, mergina tvirtai tiki, kad kelyje siekiant savo svajonės galima nugalėti absoliučiai viską. Savo istorija visas merginas ir moteris padrąsinti norinti Elizabeth, šiai dienai  žino, jog dabar atėjo jos metas spindėti ir niekas negali sukliudyti pagaliau jai atsidurti pačiame scenos centre.

 

„Niekad neplanavau ir nenorėjau pasakoti šios istorijos iki dabar, kai supratau, jog viena iš 10 sėdinčių šalia manęs moterų, merginų, mergaičių gali kentėti nuo šios ligos. Noriu tiesiog pasakyti, jog viskas bus gerai. „Lietuvos balso“ kovų etape, ypač prieš filmavimus, turėjau didžiulę krizę, kurią nugalėjau. Buvo labai sunku atsistoti ant scenos, tiek fiziškai, tiek moraliai. Buvo sunku įsivaizduoti ateitį. Kaip keista, šabloniška bebūtų, muzika mane įkvėpė gyventi toliau ir išlaukti pagalbos. Gal kada nors atsiras vaistai nuo šios ligos. Supratau, kad turiu papasakoti savo istoriją, gal ji įkvėps žmones, netgi kai yra labai sunku ir atrodo, kad jau nėra išeities planuotis savo ateitį, visada reikia eiti pirmyn ir siekti savo svajonių“, – sako Elizabeth Olshey.

 

Tvirtai, užgniaužus skausmą ir baimę ir su didžiuliu noru nugalėti,  Elizabeth „Lietuvos balso“ scenoje stos į kovą su kita stipraus vokalo atlikėja. Ar didžiulis talentas ir dar didesnis noras nugalėti leis jai toliau siekti savo muzikinės svajonės projekte, sužinoti bus galima, šį sekmadienį, 19:30, per LNK.