Vienoje per pokylių sezoną apsilanko daugiau negu 200000 turistų. Kiekvienas pokylis skiriamas konkrečiai temai ir istoriniam laikotarpiui. Austrijos sostinėje kasmet įvyksta 300 ar daugiau iškilmingų pokylių.

 

Kada prasidėjo Vienos pokylių istorija? Austrijos imperatorius Juozapas II (1741-1790) nusprendė, kad pokyliai Hofburgo rūmuose neturėtų būti rengiami tik kilmingiesiems. Nuo tada Vienoje atsirado tradicija rengti viešus Vienos pokylius. Jo dėka, aukštuomenė susipažino ir išmoko šokti prastuomenės šokį – valsą. Vienos pokyliai sutampa su visame pasaulyje šiuo metu švenčiamais karnavalais ir išsiskiria aristokratiška dvasia.

 

Pats įspūdingiausias pokylis vieną vakarą per metus rengiamas Vienos valstybiniame Operos teatre, į kurį gali patekti tik išrinktieji. Daugeliui verslininkų, politikų ir didžiausių pramogų pasaulio žvaigždių – tai pats prestižiškiausias metų įvykis, kurio nevalia praleisti. Vienos pokylių sezonas prasideda nuo Kaizerio pokylio imperatoriškuosiuose Hofburgo rūmuose Naujųjų Metų vakarą.

 

Per Vienos pokylių sezoną organizuojama daug renginių, skirtų tam tikroms tradicinėms profesijoms. Vienos miesto rotušėje („Rathaus“) įspūdingą gėlių pokylį organizuoja parkų ir sodų prižiūrėtojai. Kavinių savininkų baliuje neatsiskytų apsilankyti turbūt nė vienas kavos ir prabangos mėgėjas. Mėgstantys saldumynus turėtų nepraleisti pokylio, kurį ruošia konditeriai ir kepėjai.