Biseksualumas – tai seksualinis potraukis tiek vyrams, tiek moterims. Kai kurie tai mato kaip privalumą, nes gali turėti daugiau ir įvairesnių romantinių ryšių. Tačiau jie susiduria su nemažai sunkumų, nes nei heteroseksualūs, nei homoseksualūs asmenys jų nelaiko patikimais partneriais.

 

"biseksualumas

  • Žymus austrų psichiatras, psichoanalizės pradininkas Sigmundas Freudas sukūrė prigimtinio biseksualumo teoriją, kurioje aiškinama, kad visi žmonės gimsta biseksualūs, tačiau vėliau išryškėja potraukis tik vienai lyčiai. Tačiau kai kuriems žmonėms potraukis abiems lytims nedingsta visą gyvenimą.
 
  • Ko gero, labiausiai pasaulyje išpopuliarino biseksualius santykius 2003 metais per „MTV“ vaizdo įrašų ir muzikos apdovanojimų ceremoniją įvykęs skandalingas Madonnos ir Britney Spears bučinys.
 
  • Psichologai tikina, kad moterys turi stipresnį polinkį biseksualumą. Jas seksualiai traukia vyrai, kuriems gali pagimdyti vaiką, bet taip pat ir moterys, su kuriomis būtų galima užauginti palikuonis. Šis potraukis kurį laiką gali būti nežinomas nei pačiai dailiosios lyties atstovei ir jis išaiškės tik tada, kai susiklostys palankios aplinkybės. Iškelta hipotezė, kad moters seksualumas evoliucionuoja taip, kaip palankiausia jos kūdikiui. Pavyzdžiui, moterys, kurios patyrė prievartą, liko našlės arba jų vyrai vengia tėvystės, neretai užmezga seksualinius ryšius su kitomis moterimis, o apsigyvenus dviese vaiką auginti ir auklėti būna lengviau. Galbūt biseksualumas atsirado vykstant žmonijos evoliucijai kaip savybė, padėjusi moterims išgyventi. Ne visi pritaria šiai teorijai: teigiama, kad yra per mažai įrodymų, kad tai būtų galima pagrįsti.
 
  • Nemažai tyrimų pasaulyje parodė, kad moterys dažniau jaučia švelnius jausmus tos pačios lyties atstovėms negu vyrai. Dailiosios lyties atstovės panašiai seksualiai susijaudina žiūrėdamos abiejų lyčių asmenų nuotraukas. Taip gali būti dėlto, kad moterys apskritai jaučia silpnesnį lytinį potraukį, todėl nėra tokio didelio atotrūkio tarp tos pačios ir priešingos lyties asmenų. Taip pat pastebėta, kad dažniausiai moterys atranda šį slaptą potraukį vyresniame amžiuje.
 
  • Gyvūnai taip pat kartais rodo simpatiją ne tik priešingos, bet ir tos pačios lyties asmenims. Pasaulyje skaičiuojama daugiau nei 1500 gyvūnų rūšių, kurie elgiasi biseksualiai, tarp jų: pingvinai, orkos, delfinai afalinos. Kažkada Niujorko zoologijos sode gyvena pingvinų patinų pora, kuri dviese augino mažą pingviną.
 
  • Skeptikai nuolatos ieško įrodymų, kad biseksualumas iš tikrųjų neegzistuoja. Šios orientacijos realumu labiausiai abejoja vyrai. Didžioji dauguma žmonių iki šiol mano, kad tokie santykiai yra neteisėti.
 
  • Senovės Romoje biseksualumas buvo laikomas normaliu ir įprastu dalyku. Tik tuomet toks elgesys nebuvo taip įvardijamas. Tada nieko nestebino, kad žmones traukia abiejų lyčių atstovai. Tai buvo tų laikų socialiai priimtinas elgesys, net buvo tikimąsi, kad romietis norės užsiimti lytiniais santykiais tiek su moterims, tiek su vyrais. Tačiau tie vyrai, kurie turėjo aukštą statusą ir gerą reputaciją, galėjo užimti tik aktyvią poziciją. Žmones tada vertindavo pagal tai, su kokią padėtį užimančiais žmonėmis jie turėdavo seksualinių santykių.
 
  • Tarp Amerikos indėnų taip pat buvo biseksualumo apraiškų. XVI amžiuje ispanų tyrinėtojas Àlvaras Nuñez Cabeza de Vaca savo ataskaitoje minėjo, kad vienoje Floridos indėnų gentyje gyvena vyrai, kurie rengiasi moteriškais drabužiais ir atlieka moteriškus darbus.
 
  • Terminas biseksualumas atsirado XIX amžiuje ir buvo naudojamas apibūdinti abi lytis viename kūne, hermafroditiškumą. Tik maždaug po šimto metų įgavo šiuolaikinę reiškmę – romantinis ir (arba) seksualinis potraukis tiek vyrams, tiek moterims.
 
  • Biseksualūs žmonės nuo 1998 metų turi savo vėliavą – mėlynos, violetinės ir rožinės spalvų. Mėlyna spalva simbolizuoja heteroseksualius, tradicinės orientacijos asmenis, rožinė – homoseksualius, o violetinė – tarpinis variantas tarp vienų ir kitų.
 
  • Dalis mokslininkų mano, kad vyrų biseksualumas yra genetiškai užprogramuota savybė. Teigiama, kad vyrai, kurie turi papildomų Y chromosomų dažniau tampa biseksualiais.
 
  • Biseksualios moterys turi aukštesnį libido negu daugelis tradicinės orientacijos dailiosios lyties atstovių. Tai prieštarauja kai kurioms kitoms teorijoms, teigiančioms, kad biseksualumas atsiranda kaip tik per mažo seksualinio potraukio. Tačiau tai tik patvirtina, kiek dar daug neaišku apie žmogaus seksualumą. Įdomu, kad tiek biseksualių, tiek tradicinės orientacijos vyrų libido yra toks pat aukštas.
 
  • Rugsėjo 23 dieną minima tarptautinė biseksualių žmonių šventė. Ko gero, didžiausias paradas vyksta JAV, Kalifornijos valstijoje, Berkelėjaus mieste.