Pagundų yra visur: nuo nelabai sveikais skanėstais prekiaujančių parduotuvėlių pakeliui namo iki, pavyzdžiui, flirto su žaviu nepažįstamuoju verslo susitikime. Skaičiuojama, kad daugiau nei trečdalyje santuokų vienas arba abu partneriai prisipažįsta kartais apgaudinėjantys vienas kitą.

 

mikro-cheating

Angliškai toks partnerių elgesys vadinamas „micro-cheating“, kas išvertus į lietuvių kalbą daugmaž reiškia visokias smulkmenas, kurios iš pirmo žvilgsnio yra nereikšmingos, bet iš tikrųjų tai ta pati neištikimybė, į kurią kažkodėl žiūrima pro pirštus. Tai gali būti įvairios smulkmenos, rodančios, kad vienas arba abu partneriai yra emociškai arba fiziškai suinteresuoti pašaliniu žmogumi. Jie gali meluoti apie savo santykių statusą, bendrauti su buvusiu partneriu socialinėse medijose, nuolatinis žinučių rašinėjimas kitam asmeniui, nežinant antrajai pusei, taip pat jaustukų (šypsenėlių ir jausmaženklių) naudojimas po įkeltais dominančio trečio asmens įrašais ir nuotraukomis socialiniuose tinkluose.

 

Bet koks fizinis ar emocinis aktas, kad ir koks mažas ir nereikšmingas iš pažiūros būtų, gali privesti prie kažko rimtesnio. Bet kokie romantiški ar seksualiniai jausmai trečiam asmeniui, sukuria barjerą tarp jūsų ir jūsų partnerio. Toks elgesys kaip flirtas arba romantikos apraiškos gali vesti link neištikimybės ir jau vien tai yra ėjimas į šoną. Tačiau žmonės dažniausiai nužiūrinėjimo priešingos lyties atstovų gatvėje ar bare, jaustukų dėjimo po nuotraukomis socialiniuose tinkluose nelaiko neištikimybe tol, kol veiksmas nepersikelia į lovą arba įvyksta realus bučinys.

 

Ar tai reiškia, kad toks elgesys lemia santykių griūtį? Visiškai ne! Tačiau, tarkime, pastebite, kad jūsų partneris skiria per daug dėmesio kažkokiam ypatingam asmeniui feisbuke. Arba jūs pastebite, kad taip elgiatės patys. Santykių konsultantų nuomone, vadinamąjį „micro-cheating“ galima sustabdyti dar prieš spėjant jam pakenkti santykiams. Sprendimas paprastas: tereikia nuoširdžiai pasikalbėti su antrąja puse. Svarbiausia pradėti diskusiją su partneriu, kuris gali padėti pašalinti tarp jų įsiterpusį trečią asmenį, ir net ilgainiui pagerinti santykius. Svarbiausia, kad būtų noro taip daryti!

 

Pagrindiniai požymiai pagal kuriuos galima atskirti potencialią neištikimybės grėsmę yra slaptumas, gudrybės ir apgaulės. Pavyzdžiui, jei antroji pusė slepia savo susirašinėjimo istoriją su tam tikru asmeniu internete.

 

Poroms svarbu santykiuose nusistatyti ribas. Pažodžiui neverčiamas angliškas terminas „micro-cheating“ yra kažkas panašaus į nuodėmingą ir sunkiai apibrėžiamą žodžiais emocinį neištikimybės aktą (pavyzdžiui, slaptą romaną, kuris gali vykti tik virtualiame pasaulyje, bet taip niekada ir nepersikelti į realybę).

 

Tokie emocinės neištikimybės atvejai šių dienų pasaulyje yra plačiai paplitę. Iš dalies tai susiję su skaitmeninių technologijų paplitimu ir masiniu socialinių tinklų naudojimu, kurie leidžia vienu mygtuko paspaudimu palaikyti ryšį su buvusiais partneriais arba pradėti pokalbius, besitęsiančius per visą naktį, kuriuose peržengiamos padorumo ribos, nors fizinio kontakto ir nebuvo.

 

Įtarus, kad tai gali vykti jūsų santykiuose, visų pirma reikėtų pagalvoti, koks konkrečiai elgesys jus trikdo ir pasakyti apie tai savo antrajai pusei. Pavyzdžiui: „Kai dedi visokias šypsenėles ir širdeles po jo ar jos nuotraukomis ir įrašais socialiniuose tinkluose, atrodo, kad ne aš esu tavo antroji pusė, bet tas žmogus. Kitą kartą būtų puiku, kad savo meilę internete rodytum tik man“. Supratingas ir mylintis partneris į tai turėtų atsižvelgti ir pakeisti savo elgesį.

 

Tačiau čia kyla viena, didelė problema. Ne visi žmonės vienodai supranta, kas yra neištikimybė, todėl svarbu santykiuose nusistatyti ribas. Kai kam tokios smulkmenos kaip šypsenėlės ir kiti jaustukai po nuotraukomis nieko nereiškia. Reikia iš anksto pakalbėti su partneriu ir išsiaiškinti, kokie veiksmai ir koks elgesys pagal jus yra laikomas neištikimybe, o koks – ne.