Vandenyje slypi kerai… Kartais užtenka nueiti prie artimiausio natūralaus ar dirbtinio vandens telkinio ir jau po poros minučių imate jausti, kad nurimote ir atsipalaidavote. Galbūt todėl, kad pailsėtume nuo intensyvaus gyvenimo ritmo, vos ne kiekvieno miesto centre statomi fontanai – mažytės ramybės oazės. Vasaros metu aplink fontaną nuolat vaikšto daugybė žmonių, vieni su kitais susitinka ir išsiskiria draugai, vaikai žaidžia ir laistosi vandeniu. Net ir tada fontanas yra viena jaukiausių ir ramiausių miesto vietų.

 

Kiek kartų teko girdėti, kad į miesto fontaną reikia įmesti monetą, jei norite dar kada nors sugrįžti. Vanduo ir metalas tarsi įžemina svajones. Pinigėlio metimas į fontaną – tai simbolinis veiksmas, kuriuo žmogus tarsi sako: „Padarysiu viską, kad tik čia vėl grįžčiau“.

 

Vienas įspūdingiausių pasaulyje fontanų praeivių akis džiugina Maskvoje. Fontanas „Tautų draugystė“ arba „Žmonių draugystė“ (pastarasis pavadinimas, matyt, atsirado žlugus Sovietų Sąjungai) yra iš tiesų įspūdingas architektūros statinys. Fontano centre stūkso 16 paauksuotų skulptūrų, kurios kažkada simbolizavo kiekvieną buvusios SSRS sąjungos narę. Fontanas pastatytas didžiulėje aikštėje, šalia Visos Rusijos parodų centro.

 

Pasakojama, kad ši vieta puiki meditacijai, nors aplink nuolatos tai šen, tai ten vaikšto žmonės. Šioje vietoje išsipildo sugalvoti norai. Reikia tiesiog pasistengti ignoruoti žmonių balsus, pašalinį triukšmą. Meditacija ypač veiksminga, jei atliekama ankstų pirmadienio rytą. Vanduo tada tampa stebuklingas. Ko gero, nebūtina vykti nė į Maskvą. Tiktų ir jūsų miesto suoliukas prie fontano. Bėgantis vanduo ir pasąmonės galia padarys likusį darbą…