Sumažėjęs gimstamumas ir visuomenės senėjimas – vienos didžiausių socialinių problemų, ilgalaikėje perspektyvoje darančių neigiamą poveikį šalies ekonomikos plėtrai. Lietuva – viena sparčiausiai senstančių Europos Sąjungos valstybių narių, apie tai kalbės šeštadienio BTV laida „Arčiau mūsų“.

 

Senatvė

Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šeimos ir bendruomenių departamento vyr. patarėjo Stepono Kulbausko, vyresnio amžiaus žmonių mūsų valstybėje nuolat daugėja. „Jei 2002-aisiais 55 metų ir vyresnių žmonių  turėjome apie 25%, tai 2015 – ais jau apie 31,7%“ – teigia specialistas.

 

Pasak pašnekovo, pastebimos tendencijos, kad vyresnio amžiaus asmenys neturi galimybių prisitaikyti prie sparčiai kintančių darbo poreikių. Prie vyresnio amžiaus asmenų nedarbo prisideda ir neigiamas visuomenės bei darbdavių požiūris į juos. Darbdaviai mieliau renkasi jaunus darbuotojus be patirties,  o tai taip pat stabdo vyresnio amžiaus asmenų integraciją darbo rinkoje.

 

„Vyresnio amžiaus asmenys patiria kultūrinę ir socialinę izoliaciją. Daugelis iš tiesų pažymi, kad šiuolaikinėje darbo vietoje reikalingi įgūdžiai, kurių ne visada turi vyresnio amžiaus asmenys“, – pažymi S. Kulbauskas.

 

Šio šeštadienio BTV laida „Arčiau mūsų” kalbės apie valstybės pagalbą vyresniojo amžiaus žmonėms, kurie dar turi tikslų veikti ir dirbti.  Laidos kūrėjai kalbės apie realias vyresnio amžiaus asmenų motyvavimo ir savanoriškos veiklos skatinimo programas, kurioms nuo 2016 metų iki 2020 – ųjų, bus skiriama 6 milijonai eurų.