Šiandien išgydomos net anksčiau mirtinomis laikytos ligos, bet kaip sustabdyti plaukų žilimą – iki šiol neaišku. Vienintelis būdas paslėpti žilus plaukus – tai juos dažyti.

 

žilimas

Gyvenimo būdas plaukų žilimui beveik neturi įtakos. Tačiau kai kurie veiksniai gali šį natūralų organizmo senėjimo procesą paskatinti. Moksliniai tyrimai parodė, kad rūkaliai rizikuoja pražilti net 4 kartus labiau nei nerūkantys. Be to, ankstyvo žilimo priežastis gali būti prasta mityba: melanino gamyba sumažėja, kai mityboje trūksta baltymų ir kai kurių mineralinių medžiagų, pavyzdžiui, geležies ir vario. Plačiai paplitusi nuomonė, kad galima pražilti nuo streso, nors mokslininkai ir teigia, kad tai netiesa.

 

Ar įmanoma pražilti per naktį? Mokslininkų nuomone, taip nebūna. Vandenilio peroksidas, kuris kaupiasi plaukų folikuluose, skatina plaukų spalvos blukimą, tačiau tai vyksta palaipsniui, todėl neįmanoma, kad plaukai pražiltų per naktį. Nepaisant to, sklando daugybė legendų apie žmones, kurie pražilo per vieną naktį, patyrę stiprų šoką. Legenda byloja, kad Marija Antuanetė pražilo per naktį prieš mirties bausmę.

 

Priežastis, kodėl žmogus rytą pabunda pabalusiais plaukais, gali būti intensyvus plaukų slinkimas, sukeltas labai stipraus streso. Tuo pačiu metu (mokslininkai to negali paaiškinti) iškrenta visi plaukai, turintys pigmentą, ir lieka tik žili. Taigi, pražilti per naktį teoriškai įmanoma tik tada, jei žmogus jau turi nemažai žilų plaukų ir jie tampa dar labiau matomi, išslinkus didžiajai daliai plaukų. Bet kokiu tai paprastai neįvyksta per naktį: paprastai tam prireikia kelių dienų ar savaičių.

 

Deja, nėra jokių vaistų ir priemonių, kurios neleistų plaukams žilti. Todėl vienintelė išeitis moterims, pastebėjusioms pirmuosius žilus plaukus, pradėti juos dažyti. Renkantis dažų atspalvį reikėtų prisiminti, kad žili plaukai yra šiukštesni negu pigmentuoti. Kokybiškai nudažo žilus plaukus tik tokie dažai, kuriuose yra amoniako ir oksiduojančių priemonių. Be to, reikėtų nepamiršti ir to, kad dažant žilus plaukus, spalva dažnai gaunasi šiek tiek blankesnė negu parodyta pavyzdyje. Renkantis plaukų spalvą, rekomenduojama pirmiausiai pabandyti nudažyti vieną plaukų sruogą ir tik, jei rezultatas tenkina, taip dažyti visus plaukus.