Nesvarbu, kiek metų kartu nugyventa, kiek druskos kartu suvalgyta, bet net ir paties artimiausio žmogaus siela gali atrodyti lyg gūdus miškas. Daugeliui tikriausiai yra įdomu, kiek jie yra artimi su savo gyvenimo partneriais. Galbūt jiems teko laimė rasti savo antrąją puselę? Visa tai sužinoti padės trumpa savo santykių analizė arba kitaip tariant nesudėtingas psichologinis testas. Nuo to, kaip reaguojama į kasdienes situacijas, priklauso, kiek iš tikrųjų esate artimi vienas kitam.

 

pora

Šeimoje kyla ginčų dėl finansinių problemų. Ką jūs darote?

a)      Dviese diskutuojate, tariatės ir ieškote geriausio sprendimo, kol galiausiai jį randate.

b)      Kažkuris asmuo (paprastai tas, kuris garsiau ir daugiau kalba) pareikalauja atsiimti savo žodžius ir sutikti su jo nuomone.

 

Kokios mintys kyla, žiūrint į besijuokiančios poros nuotrauką?

a)      Aš ir mano sutuoktinis dažnai randame progų pasijuokti iš visos širdies.

b)      Kažkada jūs juokėtės kartu, bet pamiršote, kada buvo paskutinis kartas, kai tą darėte.

 

Jei sutuoktiniui duodate patarimą, pasiūlote, ką nors daryti, tai jis:

a)      Padėkoja, pagiria, kad esate protinga(s). Kartais net pasinaudoja patarimu.

b)      Kartais išklauso, bet dažniausiai nusijuokia ir atsako šaipydamasis kažką panašaus į tai: „Reikia klausytis moters (vyro), bet daryti priešingai“.

 

Sutuoktinis ruošiasi šventei ir nori padovanoti dovaną. Jis:

a)      Nuperka tiksliai tai, apie ką buvo svajojama. Dovana džiugina ir suteikia laimės.

b)      Nuperka savo nuožiūra, dažniausiai kažką iš buities prietaisų.

 

Tėvai pasiūlo pagloboti savaitgalį vaikus, kad jūs galėtumėte atsipalaiduoti ir pailsėti. Ką darote?

a)      Džiaugiatės, kad galėsite praleisti savaitgalį dviese.

b)      Giliai širdyje tikitės, kad ir gyvenimo partneris norės pailsėti ir paliks jus vieną.

 

Ar švenčiate vestuvių metines?

a)      Taip, kiekvienais metais.

b)      Ne.

 

Jeigu jūsų sutuoktiniui pasiūlytų pelningą darbą, bet jam reikės dažnai išvažiuoti ir jo dažnai nebus namuose, ką darytumėte?

a)      Greičiausiai atsisakytumėte tokio darbo – šeima daug svarbiau. Bet kokiu atveju, tai nuspręstumėte kartu.

b)      Aptartumėte šią keblią problemą, bet galutinį sprendimą leistumėte priimti sutuoktiniui ir jam neprieštarautumėte.

 

Ar turite paslapčių nuo sutuoktinio?

a)      Neturiu.

b)      Kai kurių savo gyvenimo detalių jam nepasakoju, kodėl turėčiau liūdinti žmogų?

 

Testo rezultatai:

 

Daugiausiai A – jūsų santykiai harmoningi. Aplinkiniai jūsų porai pavydi tokių tobulų santykių. Jausmai liko tokie pat stiprūs, kaip ir romantiškos draugystės pradžioje. Jiems sunku suprasti, kodėl yra tokių susituokusių porų, kurios nesimėgauja santykiais, bet stengiasi apkartinti kitų gyvenimą. Ši pora vienas kitą myli ir gerbia, visas problemas sprendžia kartu. Net jei susipyksta, tai nepakeičia jų jausmų vienas kitam. Jie jaučiasi kaip patys artimiausi žmonės ir visada vienas kitą palaiko. Svarbiausia neišklysti iš kelio ir toliau apgauti vienas kitu meile ir rūpesčiu.

 

Daugiausiai B – apie tokią porą sakoma: gyvena kartu, bet atskirai… Jie tikrai myli vienas kitą, bet gyvenimas nuolatos pateikia staigmenų. Šiai porai toli gražu ne visada pavyksta atlaikyti likimo siųstus išbandymus oriai. Sunkumai, su kuriais jie susiduria, anaiptol nestiprina šios poros santykių, o silpnina ir po truputį griauna. Abu partneriai yra individualistai, kiekvienas kovoja už save ir neretai pamiršta, kad šeima – tai daugiau nei vien tik „aš“. Kad santykiai būtų geresni, reikės įdėti šiek tiek pastangų. Porų psichologai rekomenduotų daugiau laiko praleisti dviese, net jei dėlto, reikės atsisakyti kitų užsiėmimų. Stengtis, kad gyvenime būtų daugiau malonių patirčių ir prisiminimų. Kitaip tariant, pabandyti iš naujo susidraugauti ir įsimylėti. Tuomet greičiausiai pora pasijus vėl kaip per pirmąsias pažinties savaites ar medaus mėnesį.