Beveik šeši iš dešimties gyventojų pritaria draudimui Rusijos ir Baltarusijos piliečiams įsigyti nekilnojamojo turto Lietuvoje, rodo Notarų rūmų ketvirtadienį paskelbta bendrovės „Vilmorus“ apklausa.

20240425_074018_599

Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

 

Jos duomenimis, 58 proc. teigiamai ar greičiau teigiamai vertina tokį draudimą Rusijos piliečiams, 56 proc. palaikytų ar greičiau palaikytų tokio ribojimo įvedimui baltarusiams.

 

12 proc. siūlymą drausti įsigyti turto Rusijos piliečiams vertina patenkinamai (13 proc. – Baltarusijos piliečių), abiejų šalių piliečių atžvilgiu 22 proc. draudimą vertina greičiau neigiamai ar neigiamai, 8 proc. neturėjo nuomonės arba neatsakė.

 

Apklausa skelbiama Seimui ketvirtadienį ketinant apsispręsti dėl nacionalinių sankcijų pratęsimo Rusijos ir Baltarusijos piliečiams bei kai kurių naujų ribojimų įvedimo.

 

Be kita ko, naujajame projekte numatyta pakoreguoti ir draudimą įsigyti Lietuvoje nekilnojamojo turto –  Siūloma, kad jo negalėtų įsigyti laikino ar nuolatinio leidimo gyventi Lietuvoje neturintys tiek Rusijos, tiek Baltarusijos piliečiai. Iki šiol draudimas taikytas tik Rusijos piliečiams.

 

Reprezentatyvią apklausą Lietuvos notarų rūmų užsakymu atliko Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“. Tyrimas vykdytas kovo 15–23 dienomis tiesiogiai apklausus 1001 Lietuvos gyventoją.

 

BNS informacija.