Galbūt susitikinėjate kelias savaites, mėnesius ar net kelerius metus, tačiau nuspręsti, kada susituokti, gali būti labai sudėtinga. Iš tikrųjų nėra vieno idealaus laiko santuokos įžadams ištarti, tačiau kiekvienas gyvenimo laikotarpis gali turėti savų privalumų ir trūkumų, priklausomai nuo jūsų ir jūsų partnerio tikslų, asmenybės ir patirties. Tad kokie tie pliusai ir minusai, kai susituokiama anksčiau arba vėliau?

 

santykiai

Privalumai

 
  • Susituokę 20-ies metų kartu augate ir tampate stipresni. Laukimas, kol vienas iš jūsų arba abu baigs universitetą ir pradės karjerą tikriausiai reiškia daugybę metų praleistų atskirai. Tačiau kartu išgyvenant karjeros pokyčius, šeimos ir kitas problemas, pora turi daugiau galimybių vienas kitą labiau pažinti iš visų pusių. Vėliau tai gali tapti prisiminimais, kuriais brangiste, rašo brightside.me.
 
  • Ankstyva santuoka gali padėti sukaupti daugiau turto. Poros, kurios susituokia anksčiau, gali sukaupti daugiau, nes pasidalija išlaidas ir pajamas.
 
  • Būdami 20-ies metų turite laiko susilaukti daugiau vaikų. Jaunesni tėvai taip pat turi daugiau energijos padėti vaikams augti ir mėgautis kartu praleistu laiku. Be to, jie turės daugiau laiko pabūti senelių vaidmenyje. Galų gale, moterų vaisingumo pikas yra nuo vėlyvos paauglystės iki 29-erių metų. Nuo 30-ties gebėjimas pastoti pradeda mažėti, o nuo 35-erių mažėja dar sparčiau.
 
  • Artėjant prie trisdešimtmečio geriau pažįstate save kaip asmenybę. 28 metai gali būti tas skaičius, kai galima pradėti galvoti apie šeimos kūrimą. Tokio amžiaus žmonės pažįsta save kaip asmenybę, labiau žino, ko ieško ir ko tikisi iš partnerio. Tokio amžiaus žmonės jau būna baigę mokyklą, pradėję karjerą ir pasimokę iš klaidų ankstesniuose santykiuose.
 
  • Sulaukę 30-ies geriau suvokiate savo tapatybę. Būdami 20-ies paprastai apie save sužinome daugiau. Tai laikas, kai augame kaip asmenybė. Palaukti iki 30-ies gali būti geriau, nes tada galite turėti geresnį savęs suvokimą.
 
  • Santuoka po 30-ies – tai galimybė siekti karjeros. Jei jūsų tikslas yra siekti išsilavinimo, karjeros ir uždirbti daugiau pinigų prieš susituokiant, tuomet apsigyventi su partneriu turėtumėte nuo 30-ies metų.
 

Trūkumai

 
  • Būnant 20-ies galima nepastebėti santykiuose įspėjamųjų signalų. Kalbant apie santykius, jaunas reiškia nepatyręs, todėl galite nepastebėti ženklų, kad iš tiesų nesutariate su partneriu. Taip dažniausiai yra todėl, kad esate labiau susikoncentravę į tai, kas gera, ir jums gali būti sunkiau įžvelgti tai, kas yra bloga.
 
  • Smegenys iki 20-ies dar gali būti nevisiškai išsivysčiusios. Jei žvelgtume neurologiniu požiūriu, geriau tuoktis tada, kai smegenys yra visiškai išsivysčiusios, t. y. sulaukus 25 metų. Jei santykiai prasidėjo dar mokykloje, sumainyti žiedus skubėti nereikėtų ir pasižiūrėti, kaip susidorosite su santykiais per atstumą, kai pradėsite dirbti ir studijuoti.
 
  • Vedybos iki 30-ies gali baigtis skyrybomis. 60 % santuokų, kurios sudaromos 20 – 25 metų, gali baigtis skyrybomis. Dažniausiai taip nutinka dėl nepakankamo įsipareigojimo, lygybės santykiuose ir pasiruošimo santuokai, taip pat dėl nerealių lūkesčių ir per daug ginčų.
 
  • Trauka gali trukti neilgai, susituokus vos 20-ies. Daugelio porų tarpusavio trauka, kurią jie jautė anksčiau, gali išblėsti 20-mečio ar 30-mečio pabaigoje. Tai reiškia, kad išlaikyti malonų bendravimą ir smagiai leisti laiką miegamajame gali tapti iššūkiu. Dar blogiau, kai susidomėjimą praranda tik vienas iš jūsų.
 
  • Ilgiau gyvenant vienam, gali būti sunkiau sugyventi su kitu žmogumi. Būdami vieniši, esame linkę mėgautis laisve eksperimentuoti ir patirti daugybę skirtingų santykių, kol įsipareigojame tik vienam ir susituokiame. Žmogui, kuris ilgai gyveno vienas gali būti sunku padaryti vietos ir savo partnerio prioritetams ir netgi daryti kompromisus dėl savųjų, o tai gali kelti grėsmę santuokos ateičiai.
 
  • Trisdešimtmečiui gali būti nesmagu dalytis savo finansais. Kai esate vienišas, galvojate tik apie save, savo poreikius ir dienotvarkę. Kruopščiai organizuojate savo laiką ir iš anksto sudarinėjate planus, kurių galite laikytis. Tas pats pasakytina ir apie pinigų taupymą. Daugelis porų, kurios įpratusios pačios planuotis biudžetą, kovoja dėl taupymo, taip pat dėl to, kiek, kur ir kada išleisti.