Moterys vis dažniau mylisi tik po poros taurių atpalaiduojančio svaigiojo gėrimo. Įrodyta, kad viena iš septynių dailiosios lyties atstovių, turinčių nuolatinį partnerį ir ilgalaikius santykius, negula į meilės guolį blaivi. Ar tikrai alkoholis žadina aistrą?

 

intymu

Mokslininkų įžvalgos

 

Naujosios Zelandijos mokslininkai ištyrė, kokios akimirkos gyvenime yra pačios maloniausios. Skirtingu metu naktį ir dieną jie siuntė respondentams trumpąsias žinutes klausdami, ką veikia ir kaip jaučiasi. Neabejotinai fantastiškiausių dalykų sąraše pirmavo seksas, paskui sekė vakarėliai. Verta kreipti dėmesį, kad tyrime dalyvavo ne pirmakursiai studentai, o abiejų lyčių asmenys nuo 17 iki 54 metų. Akivaizdu, kad seksas ir alkoholis eina išvien. Problema kyla, kai šie du malonumų šaltiniai persipina ir tampa nedalomi. Kita apklausa atskleidė, kad 1 iš 7 moterų mylisi tik išgėrusi alkoholio. Dar blogiau – 1 iš 20 gražiosios lyties atstovių niekada nesimylėjo blaivi. Kodėl prieš seksą kyla poreikis apsvaigti?

 

Rožiniai akiniai

 

Psichologė dr. Sharon Wilsnack iš JAV Šiaurės Dakotos universiteto ištyrė alkoholio poveikį mūsų libido. Ji suskirstė savanorius į dvi grupes. Vieniems pasiūlė išgerti svaigalų, kitiems – saldžių gėrimų. Paskui dalyviai turėjo įvertinti priešingos lyties atstovų patrauklumą. Paaiškėjo, kad netgi tie, kurie statistiškai laikomi vidutiniškos išvaizdos, pavartoję svaigiųjų gėrimų tampa gražuoliais Apolonais ir Afroditėmis. Pasaulis ne tik nusidažo ryškiomis spalvomis. Išgėrę tampame mažiau išrankūs! Tačiau klausimas lieka atviras – kodėl nuolatinius partnerius turinčios moterys nori užsidėti rožinius akinius ir matyti meilužius patrauklesnius, negu yra iš tikrųjų.

 

Žurnale „British Journal of Psychology“ skelbti tyrimai suteikė tam tikrą užuominą. Šį kartą eksperimento dalyviai vertino save pagal išvaizdą, protinius gabumus ir humoro jausmą. Nustatyta, kad vartojusiųjų alkoholį savivertė buvo didesnė. Tad šiek tiek tampa aiskų, kodėl santykius palaikančios moterys prieš seksą išgeria, tačiau neatkleidžia visos tiesos. Nejaugi taip nepasitiki savimi, kompleksuoja dėl kūno ir seksualinio išprusimo, jog negali nusirengti ir mylėtis su vyru, kurį puikiai pažįsta?

 

„Reikalaujame, kad mūsų partneriai atliktų daug ne itin seksualių vaidmenų, dalytųsi atsakomybe už finansinius, buitinius ar net vaikų auginimo rūpesčius, – sako santykių ekspertė ir knygų autorė dr. Ginni Mansberg. – Tačiau taip pat norime, kad antrosios pusės neprarastų seksualinio patrauklumo ir jaudintų. Tai du priešingi tos pačios lazdos galai.“ Keletą alkoholio taurių moterims padeda pamiršti visas dienos pareigas ir greitai įkaisti.

 

Fiasko grėsmė

 

Pasak dr. G. Mansberg, svaigieji gėrimai gali atlikti meškos paslaugą. Nors kursto susijaudinimą ir norą mylėtis, sutrikdo seksualines funkcijas. „Alkoholis didina savigarbą, malšina nerimą, susijusį su nuogumu, pažeidžiamumu, nepasitikėjimu seksualiniais įgūdžiais. Kita vertus, jis trukdo pasiekti orgazmą, lemia makšties sausumą ir slopina jautrumą dirgikliams. Galbūt išgėrusi jausitės labiau seksuali ir drąsi, tačiau kas iš to, jeigu negalėsite pasiekti aukščiausios palaimos taško“, – pabrėžia specialistė. Vyrams dėl per didelės svaigiųjų gėrimų dozės gali sutrikti erekcija. Šiam reiškiniui sukurtas net terminas „viskio penis“. Ne veltui V. Šekspyras pjesėje „Makbetas“ įtraukė eilutę, kad „alkoholis sukelia norą, bet atima pasirodymą“.

 

Nedidelis svaigiųjų gėrimų kiekis veikia lyg afrodiziakas. Įrodyta, kad išgėrus moterų kraujyje padaugėja hormono testosterono. Todėl apsvaigus didėja kovingumas, impulsyvumas, ryžtas veikti ir rizikuoti. JAV Vašingtono universiteto mokslininkai patvirtino, kad vienišėms, kurios išgėrinėja baruose, naktiniuose klubuose arba vakarėliuose, itin išauga atsitiktinių meilės nuotykių, neplanuoto nėštumo, lytiškai plintančių ligų tikimybė. Vyrai seniai kalba, kad apsvaigusi mergina lengviau prieinama ir dažniau sutinka eksperimentuoti.

 

Pasak Suomijos tyrėjų, alkoholis slopina už savikontrolę atsakingą prefrontalinės smegenų žievės dalį. Atsižvelgiant į moters svorį, 1–2 taurės atpalaiduoja visus pančius ir suvaržymus. Tikriausiai nėra tokios, kuri pirmą kartą išbandė analinį arba oralinį seksą būdama blaivi. JAV Čikagos universiteto tyrimas atskleidė, kad reguliariai išgeriančios dailiosios lyties atstovės apskritai mylisi dažniau. Tačiau alkoholio poveikis libido tiesiogiai susijęs su suvartotu kiekiu. Po 4–5 gėrimų taurių dauguma moterų jau tampa mieguistos ir sunkiai suvokia aplinką.

 

Pokalbis vietoj svaigalų

 

Belgų psichoterapeutė Esther Perel pataria nesivaikyti iliuzijų apie romantiką ilgalaikiuose santykiuose. „Viskas, kas galėjo įvykti spontaniškai, jau įvyko. Jeigu norite turėti karštą vakarą, privalote suplanuoti jį iš anksto“, – sako specialistė. Viena iš priemonių, kaip užkurti prigesusį aistros židinį, – nuolat puoselėti intymų fizinį ryšį su partneriu: laikyti už rankų, apkabinti, glostyti, bučiuoti. Šiems mažiems prisilietimams dažnai stinga laiko.

 

Statistikos duomenimis, apie 70 % skyrybų įvyksta dėl netenkinančio seksualinio gyvenimo. „Preliudija prasideda ne likus 5 min. iki lytinio akto, o likus 5 min. po paskutinio orgazmo“, – viliojimo paslaptis atskleidžia E. Perel. Kuo intymesni ir šiltesni santykiai palaikomi kasdienybėje, tuo karščiau suliepsnojama miegamajame. Nereikės nė vyno ar šampano butelio kūno temperatūrai pakelti. Anot mokslininkų, meilė yra tik cheminės reakcijos smegenyse, o ne mistiškas dviejų sielų susijungimas. Todėl neverta per daug idealizuoti romantinių santykių, geriau pradėti dirbti dėl savo laimės.

 

Galiausiai svarbiausia – blaivia galva įmanoma patirti kur kas daugiau seksualinių malonumų. „Viena dažniausių problemų, kurias moterys dangsto alkoholiu, – baimė papasakoti partneriui apie savo seksualinius troškimus, – teigia dr. G. Mansberg. – Jeigu išmoksite kalbėtis intymiomis temomis, pasakysite, kas jums patinka ir apie ką svajojate, abiem išeis į naudą.“

 

Blaivios alternatyvos

 

Palaikote stabilius santykius, tačiau prieš seksą per dažnai siekiate taurės? Pirmiausia reikėtų suprasti, kad partneriui nerūpi jūsų nedideli netobulumai. Antraip nebūtume kartu. Jungtinėje Karalystėje atliktas tyrimas atskleidė, kad užvaldyti hormonų vyrai tarsi praranda regėjimą. Kai kraujyje pulsuoja testosteronas, o kūnas džiūsta nuo aistros, moters figūra jiems atrodo kaip oazės miražas dykumoje. Žvelgdami mylinčiomis akimis, jie dievina intymius, individualius ir smulkmeniškus dalykus. Pavyzdžiui, randelius, apgamėlius (ir net celiulito žymes), kurie matomi tik iš labai arti.

 

Išgėrę alkoholio labiau atsipalaiduojate ir norite mylėtis? Ieškokite kitų relaksacijos ir libido didinimo būdų. Apie 95 % žmonių įvairiose situacijose jaučia mažesnį arba didesnį nepasitikėjimą savimi, ypač lygindamiesi su kitais arba dar blogiau – menamais standartais. Kuo labiau esame nepatenkintos savimi, tuo tampame jautresnės kitų nuomonei. Savo kūno nuvertinimas keičia požiūrį į seksą. Įrodyta, kad reguliari mankšta, sporto užsiėmimai, joga ne tik stangrina raumenis, bet ir didina savivertę. Tuomet moterys lengviau priima savo nuogumą, geriau įsiklauso į kūno ženklus ir greičiau pasiekia orgazmą. Tad, užuot skandindamos problemas alkoholio taurėje, mylėkite save ir džiaukitės intymiais potyriais.

 

„Daugelis nesuvokia, kad svaigiųjų gėrimų poveikis seksualumui veikiau yra psichologinis, – sako seksologė ir knygų autorė Cory Silverberg. – Tai savaime išsipildanti pranašystė. Jeigu manote, kad alkoholis padės atsipalaiduoti ir eksperimentuoti, taip ir bus. Ir tol, kol taip mąstysite, gausite seksualinės naudos.“

 

Pasąmonės kodavimas

 

Olandų neurologas dr. Gertas Holstege’as atliko smegenų magnetinio rezonanso tyrimus, bandydamas sužinoti, kas dedasi žmonių galvose per orgazmą. Tyrėjas nustatė, kad mylintis sužadinami tie patys nerviniai centrai, atsakingi už priklausomybę nuo narkotikų, alkoholio ir… sekso. Tad tampa aišku, kodėl malonumas gerti ir mylėtis tapo tokie neatsiejami. Abu dirgikliai stimuliuoja tas pačias smegenų sritis ir lemia nenumaldomą troškimą kartoti ekstazę.

 

Mūsų visuomenėje beveik kiekvieną kartą alkoholio ir linksmybių derinys lemia lūkesčius suartėti, tarsi seksas būtų vakarėlio kulminacija. Įdomu tai, kad žmonės susijaudina socialinėse situacijose, susijusiose su alkoholio vartojimu, net jei negeria. Tikriausiai todėl, kad lėtas gėrimo procesas skatina susitelkti į tas kūno vietas, kurios daugeliui yra fetišas. Tai lūpos, kaklas, riešai ir pirštai.

 

Žinodami, kad mūsų seksualinius santykius labiau valdo mintys, o ne išgertų taurių skaičius, galime išvengti prielaidos, kad alkoholis yra būtinas ingredientas norint patirti gerą seksą. Galima rasti kitų būdų, kaip išvalyti galvą nuo minčių – „Ar viskas bus gerai? Ar patirsiu orgazmą? Ar aš jam patinku?“

 

Gera žinia ta, kad kaip išmokome mylėtis po kelių vyno taurių, taip lengvai galime atsikratyti šio įpročio. Rekomenduojama pabandyti gerti nealkoholinį vyną arba šampaną – jie veikia panašiai, tačiau nesvaigina. Jeigu patinka burbuliukai, vertėtų įsipilkite limonado. Gera dozė gliukozės prieš seksą dar niekam nepakenkė. Patartina išbandyti vandenį su ledukais – taip pat dirgina receptorius ir didina budrumą. Derėtų žaisti su maistu, pavyzdžiui, plakta grietinėle arba citrinos griežinėliais.