Žmonių, sergančių šalčio dilgėline, oda nuo šalto oro parausta, patinsta ir pradeda niežėti. Tokiems žmonėms nemalonius pojūčius sukelia ledų valgymas arba net perėjimas per parduotuvės skyrių su šaldytuvais. Net plaukdamas šaltame vandenyje toks žmogus gali apalpti, patirti širdies smūgį ar mirti. Kol kas nėra aiški šalčio dilgėlinės priežastis, bet manoma, kad ją lemia kai kurios ligos ir genetiniai susirgimai.

 

  • Žmonėms, sergantiems šalčio dilgėline, svarbiausia yra vengti vietų ir sąlygų, kuriomis gali sušalti. Jie turėtų nesimaudyti šaltame vandenyje, net ir šiltame baseine niekada neplaukioti vieni.
  • Vengti šalto maisto ir gėrimų. Jei esate alergiški šalčiui, vėsų gėrimą gerkite mažais gukšneliais. Ledus ar šalto gėrimo puodelį laikykite su pirštinėmis arba apvyniokite servetėle.
  • Patalpoje, kuriame veikia oro kondicionierius, dėvėkite megztinį. Renkitės sluoksniais, kad sušilę galėtumėte nusirengti arba apsirengti. Stenkitės vengti staigių oro temperatūros pokyčių.
  • Šalčio pažeistas vietas reikia tepti antihistamininiais tepalais. Nušalus gali padėti šilti kompresai, šildančios pagalvėlės ir šilta vonia.
  • Stiprios alergijos šalčiui atveju į veną švirkščiamas epinefrinas (adrenalinas) ir reikia nešioti įspėjančią apyrankę. Šalčio dilgėlinės simptomus slopina antihistamininiai, ypač raminantys, vaistai.